reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciaza a wysoka prolaktyna

Dołączył(a)
10 Styczeń 2018
Postów
14
Witam. Mój problem to dość wysoka prolaktyna (ponad 900 mlU/ml. Leczylam się 3 miesiące bromeragon ale nic się nie obniżyło. Po 3 miesiącach zaszlam w ciaze jestem w 9 tygodniu. Czy któraś z was tak miała ?
 
reklama
Rozwiązanie
Nie wiem, pewnie wraca do swojego zwyklego poziomu ale po jakim czasie to nie wiem. Bo ja tylko raz bralam ta tabletke i mialam badana krew tez po godz. Tak zawsze robilam tylko ta zerowa
Ja leczyłam się bromocornem przed ciążą (prolaktyna ponad 600) i w momencie jak zaszłam w ciążę po konsultacji z ginekologiem odstawiłam go (dostałam informację że w ciąży prolaktyny się nie zbija) później potwierdził to samo endokrynolog jednak tak czy tak musialam brać leki na tarczycę bo miałam za wysokie tsh dlatego też radzę Ci zbadać jego poziom bo dosyć często hiperprolaktynemia idzie w parze z problemami z tsh
 
reklama
Dzień dobry. Mam do Pani Justyno pytanie. u mnie przygoda zaczęła się tak : bardzo źle się czułam poszłam do lekarza ogólnego. Później do ginekologa i zlecił mi on szereg badań. okazało się ze moja peolaktyna wynosi 130 przy normie 24. Podejrzany guz przysadki mozgowej. Zaczęłam się leczyć na tarczyce spadła do 48. Później zaczęłam brać bromegron aż nagle przy nim zaszłam w ciaze byłam taka szczęśliwa. Jestem w 10 tydoniu i moja peolaktyna wynosi 136 przy normie 40 zato nie obniża progesteronu jest on w normie. Lekarz mówi ze się nie leczy prolaktyny w ciąży czy ona nie zagraża dzidziusiowi ? Proszę od odpowiedz.
 
W skrócie moja historia: 16 lat, codzienne bole głowy przez pół roku, mlekotok, diagnoza gruczolak przysadki mózgowej-hiperprolakrynemia. Zbili mi to bromergonem, po którym czułam się okropnie. 2 lata później rezonana-guz zniknął. Jak miałam 29 lat zaczęłam brać tabletki anty, po roku odstawilam, przez pół roku brak okresu, znów hiperprolaktynemia do tego IO i lekka niedoczynność tarczycy. Przez rok kuracja diostinexem potem znów bromkiem, w czasie której zaszlam w ciążę. Endo kazał odstawić wszystkie leki- bromergon, siofor i euthyrox. Jestem w 22 tygodniu, nie brałam nic na podtrzymanie, żadnego duphastonu, luteiny, tylko magnez. Każdy przypadek jest inny, trzeba się słychać lekarza :)
 
W skrócie moja historia: 16 lat, codzienne bole głowy przez pół roku, mlekotok, diagnoza gruczolak przysadki mózgowej-hiperprolakrynemia. Zbili mi to bromergonem, po którym czułam się okropnie. 2 lata później rezonana-guz zniknął. Jak miałam 29 lat zaczęłam brać tabletki anty, po roku odstawilam, przez pół roku brak okresu, znów hiperprolaktynemia do tego IO i lekka niedoczynność tarczycy. Przez rok kuracja diostinexem potem znów bromkiem, w czasie której zaszlam w ciążę. Endo kazał odstawić wszystkie leki- bromergon, siofor i euthyrox. Jestem w 22 tygodniu, nie brałam nic na podtrzymanie, żadnego duphastonu, luteiny, tylko magnez. Każdy przypadek jest inny, trzeba się słychać lekarza :)
bardzo dziękuję za odpowiedź. U mnie przez rok coś dziwnego działo się z moim organizmem. Okazało się że mam podejrzenia guza przysadki mózgowej. Brałam bromegron i po 2 miesiącach zaszlam w ciaze. Jestem w 10 tydoniu. Bardzo dobrze się czuje. Tylko w 1 trymestrze powinnam mieć prolaktyne 40 a mam 136. Progesteron w normie. Pani badała prolaktyne w ciąży ?
 
bardzo dziękuję za odpowiedź. U mnie przez rok coś dziwnego działo się z moim organizmem. Okazało się że mam podejrzenia guza przysadki mózgowej. Brałam bromegron i po 2 miesiącach zaszlam w ciaze. Jestem w 10 tydoniu. Bardzo dobrze się czuje. Tylko w 1 trymestrze powinnam mieć prolaktyne 40 a mam 136. Progesteron w normie. Pani badała prolaktyne w ciąży ?
Nie. Ostatni wynik jaki miałam, to 60 przy normie ok. 20 , lekarz stwierdził, że to ok i że spotkamy sie po ciąży.
 
Nie. Ostatni wynik jaki miałam, to 60 przy normie ok. 20 , lekarz stwierdził, że to ok i że spotkamy sie po ciąży.
Czyli myślę że nie mam się czego bać bo ja przed braniem
Nie. Ostatni wynik jaki miałam, to 60 przy normie ok. 20 , lekarz stwierdził, że to ok i że spotkamy sie po ciąży.
No myślę że nie mam się co martwić. Przed bromegronem miałam 40 a później nie wiem bo brałam go nie całe 2 miesięce. Dziękuję bardzo za odpowiedz. A pani miała 600 przy normie 24 ?
 
Czyli myślę że nie mam się czego bać bo ja przed braniem

No myślę że nie mam się co martwić. Przed bromegronem miałam 40 a później nie wiem bo brałam go nie całe 2 miesięce. Dziękuję bardzo za odpowiedz. A pani miała 600 przy normie 24 ?
Nie, 60 ale w trakcie brania, wcześniej nie wiem, ale nie więcej niż 100. Proszę się jednak zdać na opinię lekarza, a nie te tutaj, jak pisałam-każdy przypadek jest inny, to że z moją ciążą jest ok, przy takich wynikach nie oznacza, że zawsze będzie dobrze :)
 
Nie, 60 ale w trakcie brania, wcześniej nie wiem, ale nie więcej niż 100. Proszę się jednak zdać na opinię lekarza, a nie te tutaj, jak pisałam-każdy przypadek jest inny, to że z moją ciążą jest ok, przy takich wynikach nie oznacza, że zawsze będzie dobrze :)
No tak wiem zapytam lekarza. Po prostu myślałam że tylko ja mam taki problem.Musiałam z kimś porozmawiać.
 
reklama
@julia1992 - ja kilka lat lat mialam problem z prolaktyna. Zawsze w okolicy 100 przy normie do 23-24. Mialam mikrogruczolaka przysadki. Szczesliwie donosilam synka. Chociaz ok 30tyg ciazy moja prolaktyna wynosila 1200. Bylam konsultowana neurochirurgicznie i endokrynologicznie bedac w szpitalu. Byly rozne opcje jednak zdecydowalismy ze czekamy. Urodzilam w 37tyg przez cc. Synek zdrowy. Ale ja bralam progesteron praktycznie do 30tyg ciazy. Wczesniej 2 ciaze stracilam. Dlatego tym razem walczylam od poczatku o synka
 
Do góry