reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża a test z jedna kreseczką??Test pozytywny - ciąży brak??

Alutka znalazłam cos dla Ciebie na necie:

Gonadotropina kosmówkowa jest hormonem produkowanym przez kosmówkę łożyska. Składa się z dwóch podjednostek alfa i beta. Podjednostka alfa jest wspólna dla HCG, TSH i LH, podjednostka beta jest charakterystyczna dla HCG. Gonadotropina kosmówkowa podtrzymuje czynność ciałka żółtego we wczesnej ciąży (do 8-10 tygodnia). Jeśli dochodzi do implantacji zapłodnionej komórki jajowej, a odbywa się to między 6 a 8 dniem po owulacji, to 48 godzin później we krwi pojawia się wykrywalne stężenie HCG (> 1 mIU/ml). Ale ponieważ wiele zarodków jest wadliwych genetycznie (niektórzy uważają, że nawet 50 % z nich) i często dochodzi, do „mikroporonień” to dopiero wynik > 5 mIU/ml (dla niektórych > 25 mIU/ml) oznacza ciążę. HCG jest także wykrywalne w moczu i tę właściwość wykorzystują domowe testy ciążowe.
Poziom HCG osiąga swój szczyt w 8-10 tygodniu ciąży, następnie jego poziom obniża się i taki pozostaje do końca ciąży.

Przykładowe normy
Tygodnie ciąży
poziom beta hcg
3
5-50 mIU/ml
4
5-430 mIU/ml
5
19-7340 mIU/ml
6
1000-56000 mIU/ml​


Więcej przeczytasz na Forum Ginekologiczne - Niep
 
reklama
Bardzo mi przykro rudka. Widzę, że dziś jakiś @ dzień mamy.
Ja się jeszcze cały czas pocieszam tym, że moja mama jak była ze mną w ciąży to jeszcze jeden @ miała (albo coś co wyglądało jak @).
 
siostra tez mnie tak pociesza,ale bylam u gina po badaniu powiedziała że to nie ciąża tylko @,milama takie bóle że wyprosiłam wizyte:( takie życie.
Może im dlużej sie czeka tym bardziej sie docenia ten DAR,czego sobie i Wam życze,dobranoc
 
witajcie bardzo mi przykro rudka i antiope z powodu @:-(.rudka trzymaj sie moze w nastepnym cyklu sie uda,antiope z tego co pamietam ja tez mialam w pierwszej ciazy cos co wygladalo jak @ a w ciazy bylam wiec jest nadzieja:tak:.ja jeszcze czekam moze u mnie wyjda upragnione dwie krechy ale to jeszcze troche.rudka dzieki za info o hcg prosze napiszcie mi tylko czy na takie badanie musze miec skierowanie czy moge pojsc prywatnie.pozdrowienia.trzymam kciuki za was.
 
Witajcie!!! My z mężem staramy się od kwietnia tego roku.Koleżanka podpowiedziała mi metodę termiczna,jest to mój pierwszy cykl kiedy mierzę temp.W sobotę,tj.11,08 miałam pierwszy dzień wyższch temp.,chciałabym zrobić test,ale czy nie za wcześnie???:-(
 
Witajcie!!! My z mężem staramy się od kwietnia tego roku.Koleżanka podpowiedziała mi metodę termiczna,jest to mój pierwszy cykl kiedy mierzę temp.W sobotę,tj.11,08 miałam pierwszy dzień wyższch temp.,chciałabym zrobić test,ale czy nie za wcześnie???:-(
Poczekaj troszke z testem, ja zrobilam dzien po terminie @ i wyszla jedna kreska, teraz poczekam tak 10 dni i wtedy zrobie jeszcze raz. POWODZENIA;-):tak::tak::tak:;-):tak:;-):tak:;-)
 
reklama
Mi tez jest ciezko, ale nie ma co sie spieszyc. Jak jestes w ciazy to , jak poczekasz troszke i zrobisz test pozniej tez bedzie dobrze. Co ma byc to bedzie. powodzenia, ja nadal czekam na @, ale mam nadzieje ze nie przyjdzie.
 
Do góry