reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a praca

reklama
Nie bardzo rozumiem pytania co Ci przysługuje na zwolnieniu - to samo co każdemu innemu pracownikowi - czyli zakaz świadczenia pracy, ryzyko że ktoś Cię skontroluje. Jedynie masz płatne 100 procent.

Nikt Ci nie da odpowiedzi co robić - to lekarz musi widzieć podstawy do zwolnienia. Nie wiem, jaka masz sytuację w zakładzie pracy, czy chcesz tam wrócić czy trzeba znaleźć zastępstwo na Twoje miejsce czy nie. Pamiętaj że to jak Ty się zachowasz wpływa na obraz kobiet w ciąży ogólnie. Wiem, że możesz mieć to w nosie...
 
To normalnie na L4 masz 100% płatne 🙂
Później jak urodzisz to się zmienia i masz albo pół roku 100% i drugie pół 60%, albo cały rok 80% 🙂
Z mojej perspektywy bierz L4 i dbaj o siebie. Z założenia ciąża bliźniacza jest ciążą podwyższonego ryzyka. Musisz dbać o siebie 🙂 wtedy maluszki będą mogły robić swoje
Nie pisz tak. Jest mnóstwo kobiet, które leżą i chuchają na siebie, a ciążę tracą. Nie potrzebują poczucia winy.

Od kwietnia tego roku zmieniły się stawki za urlopy rodzicielskie.
 
Nie jest to odpowiedź na pytanie ale ok 🙂 faktycznie od kwietnia płacą 81,5 %. Jakoś ogromna istotność tego 1,5% mi umknęła 🙂
To nie jest jedyna zmiana...dla wielu kobiet bardziej korzystne będzie 20 tyg 100 procent i 32 tygodni 70 procent. Plus urlop rodzicielski dla ojca, zmiany w pracy zdalnej dla rodziców....trochę tego jest 🤷
 
reklama
Do góry