reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a dentysta

Emilka - moja ginka powiedziała, że 100 razy lepiej wziąć znieczulenie (te bez noradrenaliny, która obkurcza naczynia krwionośne) niż cierpieć i spinać się w sobie, jak boli.
 
reklama
Hej, ja w pierwszej ciąży leczyłam ząbki. Łatałam nawet te najmniejsze dziurki i wymieniałam te wypełnienia, które sugerowała dentystka. Zdarzyło mi się także leczyć ząb kanałowo i usuwać ósemkę. Nie boję się dentystów, ale chyba tylko dlatego, że wszystko co robię, to zawsze ze znieczuleniem. Co prawda, jak leczyłam ząbki to byłam już w II trymestrze. Ani ginekolog ani stomatolog nie mieli żadnych obaw co do leczenia ząbków w ciąży. W obecnej ciąży byłam tylko na usuwaniu kamienia, bo ząbki wszystkie w porządku.
 
ja sie boje dentystow, odkad pewna pani stomatolog wbila w dziaslo szpikulec kij wie jak to sie nazywa a mialam wtedy chyba z 9lat i napchala waty do zeba. problemy z zabkami zaczely sie w 12 tc wtedy mialam tez usuwany ze znieczuleniem ale prywatnie. drugi raz spuchlo mi dziaslo okazalo sie ze niegrozny obrzek [wg pani stomatolog] i wyslala mnie do szpitala bielanskiego a tam pani doktor mowi ze ropien juz :szok:. no i znowu rwanie ale tym razem bolalo nawet ze znieczuleniem. teraz jeszcze zaden zabek nie placze i sie ciesze bo mam niski prog bolu nawet bol glowy doprowadza mnie do bialej goraczki wiec odpukac w niemalowane :)
 
Mnie czeka wizyta u mojej pani stomatolog za 2tyg. Niestety prawdopodobnie będę usuwać 8-kę:no: Ale wcześniej zalecono mi konsultacje z moim prowadzącym ciążę, ponieważ przyjmuje pewne leki i mam się upewnić czy mogę w związku z tym dostać znieczulenie. Moja stomatolog powiedziała że lepiej się upewnić i zapytać prowadzącego ponieważ w niektórych przypadkach znieczulenie może sprowokować skurcze macicy. Lepiej dmuchać na zimno i odpowiednio wcześniej zapytać swojego ginekologa.
 
Mnie czeka wizyta u mojej pani stomatolog za 2tyg. Niestety prawdopodobnie będę usuwać 8-kę:no: Ale wcześniej zalecono mi konsultacje z moim prowadzącym ciążę, ponieważ przyjmuje pewne leki i mam się upewnić czy mogę w związku z tym dostać znieczulenie. Moja stomatolog powiedziała że lepiej się upewnić i zapytać prowadzącego ponieważ w niektórych przypadkach znieczulenie może sprowokować skurcze macicy. Lepiej dmuchać na zimno i odpowiednio wcześniej zapytać swojego ginekologa.

jestem przekonana ze kazda przyszla mama konsultuje takie rzeczy z ginem lub chociaz informuje stomatologa. ja od razu powiedzialam co biore za leki, w ktorym tygodniu ciazy jestem i zapytalam o znieczulenie. dostalam rzetelna i jasna odpowiedz i sie nie balam o nic. poza tym niektorzy lekarze przed wizyta radza wziac no-spe w razie skurczow.
 
Dziewczyny jak to jest z dentystą w 3 trymestrze?

Dzis chciałam sie umówić na wizytę bo mnie ząb strasznie boli to mnie chciała umówić na 6 lipca i to bez znieczulenia. Prywatnie mnie przyjmie w najbliższa środę i znieczuli żelem.

Naprawdę nie ma bezpiecznego znieczulenia do babek w ciąży?
 
Ja byłam u dentysty w 2 miesiącu ciąży to powiedział że lepiej przyjść w II trymestrze bo wtedy będzie bezpieczniej, a że sprawa mogła poczekać to tak zrobiłam.
Byłam na blombowaniu więc tylko znieczulenia mi babka dać nie chciała.
 
reklama
Ja na początku czerwca miałam leczenie kanałowe, lekarka założyła mi opatrunek (biopulp). A tydzień temu miałam wypełnianie kanału. Zdjęcie nie było konieczne, bo wystarczyło badanie endometrem (?). A na RTG kontrolne jestem umówiona po porodzie. Co do znieczulenia - są specjalne, bezpieczne dla ciężarnych, które nie obkurczają tak naczyń, jak zwykłe środki znieczulające.
 
Do góry