reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a dentysta

Witam Dziewczyny! Ja byłam u dentysty w 5 miesiącu ciąży, miałam 2 stare plomby do wymiany i 1 ząb do leczenia, ale dentystka powiedziała, że to mały problem i mogę z tym poczekać kilka miesięcy i wolałam poczekać. Wiadomo, są sytuacje, że trzeba działać, ale moja znajoma będąc w ciąży wyleczyła wszystkie zęby, śmiała się że teraz ma dużo czasu to co tydzień chodzi do dentysty no i jej córeczka ma padaczkę... Nie wiem czy to wpływ leczenia zębów, czy może jakiś inny powód,(robili jej szczegółowe badania genetyczne i nic nie wyszło, przyczyny nieznane) ja mimo wszystko wolałam się wstrzymać z leczeniem.... Dzidzia najważniejsza:)
 
reklama
Witam Dziewczyny:) Jestem początkująca na blogu no i w 12 tygodniu ciąży:) Temat dentysta kontra ciążą od początku spędza mi sen z powiek. Więc ostatecznie poszłam tydzień temu-wypełnianie bez znieczulenia, akurat borowanie nie jest mi jakoś straszne. Czeka mnie jeszcze jedno podejścię,ale to już będzie w 2 trymestrze:) Jak już dentystę będę miała z głowy, to odetchnę:)
 
Ja robiłam całą "klawiaturę"...Jednego zęba musiałam usunąć,dostałam znieczulenie (bez adrenaliny) i musiał mi wystawić ginekolog zaświadczenie,że można mi podać wogóle znieczulenie...potem 4 zęby robiłam bez znieczulenia...jak są małe dziurki to wydaje mi się że znieczulenie nie jest potrzebne...
 
Czy jeśli ukruszenie/złamanie zęba obejmuje szkliwo i część zebiny, ale nie dochodzi do miazgi, to trzeba leczyć kanałowo? Co można zrobić w przypadku utraty 1/4 korony dolnej szóstki?
 
Witajcie dziewczyny! Jestem dentystą i pozwolę sobie wypowiedzieć się w temacie znieczuleń- istnieją znieczulenia całkowicie bezpieczne dla kobiet w ciąży, jak ktoś wcześniej napisał, bez środków obkurczających naczynia. Także nie bójcie się znieczuleń! Bez sensu się męczyć bez znieczulenia, bo to jest stres, który nie pozostaje bez wpływu na maluszka. Leczenie zębów nie wpływa też zupełnie na stan zdrowia dziecka, ani wypełnianie (plombowanie), ani leczenie kanałowe- tylko zdjęcie rtg wykonuje się po porodzie. Nieprawdą też jest, że jak są małe ubytki, to lepiej je zostawić i leczyć po porodzie- po pierwsze brakuje wtedy czasu, po drugie dziecko w czasie ciąży i późniejszego karmienia wysysa mnóstwo minerałów, co przyspiesza psucie się zębów i z tych małych, mogą się zrobić naprawdę poważne ubytki. A najbezpieczniejszym czasem w ciąży na różne zabiegi stomatologiczne jest drugi trymestr.

babyduck, ząb trzeba obejrzeć, tak na odległość i przez monitor trudno cokolwiek powiedzieć, ale generalnie, jeśli miazga nie została obnażono i prawidłowo reaguje na bodźce, to można próbować odbudować ząb i pozostawić do obserwacji- wizyta kontrolna za 3 m-ce. Ale tak jak mówiłam, trzeba obejrzeć :) pozdrawiam
 
Cześć
Ja muszę koniecznie wyrwać zęba i będę szla we wrześniu, a najgorsze jest to, że parę tygodni temu tez mialam robiony ząb inny i miałam znieczulenie a nie wiedziałam, ze jestem w ciąży... hmmm
 
ja mam problem z wybiajajcymi sie 8 i nie wiem czy je usuwac czy lepiej zaczekac az sie wybija... Jestem w 8 tygodniu ciazy i nie bardzo wiem co mam z tym zrobic.
 
reklama
Ja miałam zaplanowany mały zabieg stomatologiczny kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Pytałam moją gin. i powiedziała mi, żeby przesunąć zabieg na po 12tym tygodniu, bo wtedy można już zrobić zabieg w miejscowym znieczuleniu bez obaw.

Myślę, że najlepiej po prostu zapytać lekarzy (i gin i dentysty) oni wiedzą co można a czego nie w ciąży, ew jakich środków mogą używać dla ciężarówek.
 
Do góry