reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chrzciny

Oli widzę że będziemy chrzcić tego samego dnia :-)
U nas bez alkoholu, ale imprezka jak małe wesele (co nie do końca mi się podoba) bo na ponad 30 osób. W związku z tym musimy poszukać odpowiedniego miłego lokalu. Co się okazało nie za łatwe, bo wszędzie gdzie dzwonimy proponują nam menu weselne - 5 dań gorących - i wszyscy są wielce zdziwieni że tak nie chcemy, ale na mniejszą ilosc nie chcą się zgodzić. A niby stolica...
 
reklama
Ariada u nas też taka duża impra:szok:, ale organizacją zajmują się dziadki, bo mi szczególnie nie zależy na chrzcinach. Ślubu też nie mam, jakoś mnie nie kręcą takie imprezy. Ale dziadki chcą to niech organizują. ;-)
 
DZIEWCZYNY WLASNIE CO Z TYM MENU (sorrki caps) co podajecie bo coprawda do moich jeszcze miesiac ale juz nie daje mi spokoju tymbardziej ze goscie beda z noclegiem Przyjada w sobote ok poludnia wieczorem chrzest pojada dopiero w niedziele Jak macie cos orginalnego poprosze przepis uwielbiam jak mnie chwalą :p
 
A u nas byla wodeczka zachowana jeszcze z naszego wesela. I nadal zostalo jeszcze jej tyle ze starczy przynajmniej na jedne chrzciny:-D. U nas tradycja taka ze na chrzcinach sie pije alkohol a ja nie mam nic przeciwko. Tym bardziej ze cos musialo pomoc tesciom skoro nie gadaja w tym samym jezyku. A tak po trzech butelkach uzywali juz wszystkich mozliwych sposobow zeby sie dogadac. Zabawa wysmienita, impreze zapamietamy na dlugo i mysle ze tego nam bylo trzeba, bo ostatnio wszystko tylko krecilo sie wokol pieluch;-).
 
Ja daje zaproszenia. Powiem szczerze,ze chciałabym miec juz załatwione-czeka nas jeszcze troszke biegania. Fajnie bedzie choc na jeden dzien wyrwac sie z domu i posiedziec troche miedzy ludzmi. Narazie sie wstrzymalismy,bo siostra mojego S ma termin porodu na 31 sierpnia i każdy się troszkę denerwuje. Tym bardziej po tym co przeżylismy jak sie Adaś urodził i zachorował.
 
Agatko, ale jaki przepis konkretnie potrzebujesz?

U mnie jedyne chrześni dostali zaproszenia przy chrzcie Julki. Teraz nie wiem kiedy małą ochrzcimy, jesli w ogóle ochrzcimy...
 
U nas chrzciny były 01.08. Mała trochę płakała w kościele, ale bardzo mi się podobało bo były same chrzciny bez mszy, więc bardzo krótko...
Zaproszeń nie dawaliśmy, chociaż to fajny zwyczaj (ja poprostu zapomniałam o tym). U nas chrzestny kupował świecę, a chrzestna krzyżmo, dodatkowo kupiła aniołka, którego ksiądz poświęcił dla małej....
My rodzice musieliśmy mieć zaświadczenia ze spowiedzi a chrzestni ze swoich parafii, że są katolikami + spowiedź...
Na chrzcinach mieliśmy 26 osób i robiliśmy w lokalu. po 1-sze z wygody, bo nic nie musiałam robić, a po 2-gie mieszkamy w bloku i byśmy się zakisili. Za obiad, i dodatkowe 2 dania gorące + sałatki i napoje zapłaciliśmy 1700 zł za całą imprezę. To co zostało zabraliśmy do domu. Alkohol był jeszcze z wesela, kupiliśmy dodatkowo winko...
W sumie stwierdzam, że był to dobry wybór, bo nie musiałam się ulatać przed, w trakcie i po chrzcinach. Cały czas poświęcałam dziecku i gościom...
 
DZIEWCZYNY WLASNIE CO Z TYM MENU (sorrki caps) co podajecie bo coprawda do moich jeszcze miesiac ale juz nie daje mi spokoju tymbardziej ze goscie beda z noclegiem Przyjada w sobote ok poludnia wieczorem chrzest pojada dopiero w niedziele Jak macie cos orginalnego poprosze przepis uwielbiam jak mnie chwalą :p
Agatko robicie chrzsciny w UK??
Sa jakies koszta takiej imprezki.
 
tak tu bedziemy chrzcili o jakich kosztach myślisz?? jedyna to ofiara dla ksiedza no i zastanawiam sie nad zdjeciami profesjonalnymi tylko czy to nie za wczesnie bo maly teoretycznie tylko lezy dostalam oferte wlasnie ale tam jest napisane 4+ wiec chyba poczekam az maly zacznie siadac i wtedy zwerbuje do zdjec :D
 
reklama
Do góry