reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chlopiec czy dziewczynka? Nasze przeczucia, usg, wrozby

A ja czekam na niespodziankę.W pierwszej ciąży miałam niespodziankę- dziewczynkę, w drugiej z ciekawości zapytałam lekarza i powiedział że znowu córcia, zawsze marzyłam o dwóch córeczkach więc byłąm wniebowzięta , no i mam dwie panienki. Tym razem znowu poczekam na niespodziankę mimo że wszyscy wkoło chcą już znać płeć naszego dzidziusia dużo bardziej niż my:-)
 
reklama
dziekuję za gratulacje i miłe słowa dziewczynki i powielam moje pytanie :


Powiedzcie mi czy może znacie wynik badania komór bocznych mózgu u swoich maluszków bo chciałam wiedzieć jak to wygląda u innych dziewczyn. oznacza się to Vp obustronne i wynik podaje w milimetrach. Pilnie proszę o odpowiedz
 
Paula mi lekarz na usg nie napisał niestety wymiarów komór i nie podawał, mówił tylko że jest ok i ze istotne że są równe. A Tobie co lekarz powiedział bo widzę że się b. niepokoisz?
 
Paula dziewczyny coś sporo pisały o tym wczoraj.. konkretów nie było niestety... u większości z nas gin tylko coś napomniał o takich komorach ale nie wdawał się w szczegóły.. ale znalazłam na necie cos takiego:

Magdalena
asymetria komór bocznych mózgu
Jestem w 25 tygodniu ciąży, po badaniu USG lekarz powiedział,że moje dziecko ma asymetrię komór bocznych mózgu, co to oznacza ?

GINEKOLOG: kompletnie nic, (znowu o jedno zdanie za dużo badającego) proszę wykonać kontrolne USG za tydzień


Ciąża - Odpowiedzi eksperta. Ciąża, ginekolog, postępowanie, odpowiedzi eksperta



podejrzewam, że z tymi komorami to jest tak, że nic szczególnego się niedzieje nawet jeśli na badaniu widzisz jakieś nierówności...

 
Kolejny chlopczyk Paula GRATULACJE:-)

Zauwazylam ze bardzo czesto jest tak ze jak pierwsza sie rodzi dziewczynka to druga tez, no i z chlopcami to samo:tak: Parki sa owszem ale juz mniej...ciekawe dlaczego tak jest:-p:confused:

Oli faktycznie często tak jest :tak: To takie "prawo serii";-)
Mieszkaliśmy w domu z taty bratem (dwa mieszkania) - u nas dwie dziewczynki, a na górze dwóch synków mieli :-)
I my z mężem też chcielibyśmy taki zestawik: dwie dziewczynki albo dwóch chłpoczyków, ale co los da.... ? :-):-)
Ogólnie postanowilismy czekać do września z poznaniem płci. Przekonam się jak podglądnę moją kruszynkę najwspanialszą!!:-D
 
witam dziewczyny,bylam wczoraj na usg (kolejnym) i tym razem (inny lekarz) na pytanie o plec uslyszalam ze jeszcze wczesna ciaza i nie mozna na 100% stwierdzic (po za tym dziecko sie intensywnie rusza)ale on jak narazie to nie widzi nic miedzy nogami i prawdopodobnie bede miala dziewczynke ale to jeszcze nie pewne:-)

a moze ktoras z was wie co to jest...Niewielkie ognisko hipoechogeniczne w obrebie struny sciegnistej lewej komory ( serca)?
co to moze znaczyc????
 
Witam Dziewczyny:-) byliśmy z Mężem dwa dni temu na usg w 4D - coś niesamowitego!!!! Wszystko takie realne - Nasza kruszynka waży już 350g i co najważniejsze wszystko rozwija się prawidłowo serduszko, płucka, nerki :-) to była dla nas najwazniejsza informacja, a potem już na sam koniec dowiedzieliśmy się, że będziemy mieli Córeczke - ta Kruszynka w brzuchu to nasza Paulinka! Strasznie się wstydziła, jak chcieliśmy ją dokładnie obejrzeć, zakrywała buźke rączkami i takjakby się wtulała w Mame :) - bylebyśmy tylko za dużo nie zobaczyli :)
 
nadulec to jest taki jakby pęcherzyk, który się wchłania u takich maluszków podobno.. one się pojawiają w różnych miejscach i często o tym słyszałam u mnie w domku.. ogółnie nie ma to żadnego wpływu podobno... chyba, że to nie to tylko nazwa jakas taka podobna.. ale jeśli tak to córcia kuzyna to miała chyba w nereczce i jest zdrowa jak ryba :)
 
reklama
a moze ktoras z was wie co to jest...Niewielkie ognisko hipoechogeniczne w obrebie struny sciegnistej lewej komory ( serca)?
co to moze znaczyc????
Poczytaj o tym bądz zapytaj jakiegoś lekarza. Ja się z tą nazwą spotkałam przy moich guzkach tarczycy ale oczywiście to co innego.
 
Do góry