reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chce być piękna...i zrelaksowana!!!

reklama
własnie zmiana - a nie tacy już obyci tubylcy ja WY :p
jakbym miała wyjechać w 6 miesiącu np do Szkocji, czy do Holandii i nagle miałaby mnie prowadzić położna - to już dla mnie jest eksperyment, było by to mocno przerażające i stresujące dla mnie, dla kogoś kto już w to wszedł i zapoznał to jest normalne dla mnie nie.
mnie stresowałaby zmiana lekarza prowadzącego, np podczas ciąży sie przeprowadzić. - ja taki tchórz jestem przed nowym.

dla Ciebie było fantastycznie, dla mnie również w PL - choć Ty tez masz problem z zupełnym porównaniem bo nie byłaś prowadzona w ciąży tu i tu i nie rodziłaś tu i tu (ale jak widać wszystko przed Tobą :) )

po ciąży i już z małym dzieckiem, to rzeczywiście jak czytamy o Szkocji (koleżanka jedzie za tydzień do męża i jest w 6 miesiącu) - to ją bardzo optymistycznie to nastawia, a prowadzenie ciąży już mniej, dla mnie jeszcze jest niepojęte że położna ma takie możliwości, jednak w PL położna to zwykła pielęgniarka - tak naprawdę nie robi nic oprócz zleconych przez lekarza badań i kontroli.


Kinga - pisz gdzie !!!
 
Azik nie wiem jak w innych krajach ale np w USa polzone i pielegniarki maja skoczone studia i wiedze i uprawieniania prawie rowne z lekarzem. Akurat tutaj ciaze prowadzi ginekolog no i porod odbiera zawsze lekarz ginekolog, a polozna asystuje, z tego co wiem w PL porody odbieraja zwykle polozne.
Z innych roznic to np w USA nie robia usg bioderek, tylko badaja recznie, nie wiedziec dlaczego. Mamom karmiacym zaleca sie zwykla diete obfitujaca w owoce i warzywa a w Pl zalercaja specjalna diete. Ja karmie i jem wszystko, zaraz po porodzie dostalam groszek i fasolke i brokuly i sok pomaranczowy. Jak na razie jem wszytsko nawet golabki,pizze a chinszczyzne i jest ok.
Co tu jeszcze jest inne, np kapiel zalecaja dopiero po odpadnieciu pepuszka a w ogle to nie czesciej niz 2-3 razy w tyg.

Strasznie sie zdziwilam ze w Holandii rodzi sie w domu,a moze tylko te osoby bez ubezpieczenia bo az sie kurcze wierzyc nie chce ze w 21 wieku tak mozna. Oczywisxcie w stanach jest spora grupa kobiet ktora chce rodzic w domu z wyboru, ale maja mozliwosc szpital albo dom.
 
no właśnie to ta nowoczesność jezeli chodzi o te porody w Holandii
bo to mniej stresujące dla matki i dziecka, może i tak :)

nie wiem czy położne odbierają poród bo mi sie naturalnie rodzić nie udało, ale po 3 nocach na porodówce - za każdym razem przy każdej rodzącej w 3 fazie był lekarz, i np żadna położna nie może podać leku bez zgody lekarza.

to tak jak z lekarzami rodzinnymi - gdzie indziej są to rzeczywiście fachowcy, ja u nas na takiego nie trafiłam, dzieci mam u pediatry, nie u rodzinnego, choć to już też specjalizacja w przychodni na wymarciu :(
 
dziewczyny, poradźcie mi - jaki kupić dobry i skuteczny szampon na włosy przetłuszczające się??? nie dość, że rano umyję, a wieczorem mam już beznadziejne, to jeszcze mi mega wypadają... są wszędzie... niedługo łysa będę :wściekła/y:
 
Osinka moze lepiej idz do salonow tam srzedaja bardzo dobre szampony i odzywki powiem ci ze wlosy odzyja ci!czasem lepiej zainwestowac w takie specyfiki bo widac ten blask wlosa:-)
albo jak juz nie chce i wyda ci sie z drogo to w aptece tez posiadaja na wypadnia wlosow rozne szampony.
 
a z ziolowych preparatow polalabym pokrzywe , trzeba kupic w ziolowym sklepie wyciag z pkzywy i wcierac we wlosy trzeba to dosc dkugo robic ale skutkuje , mankament wlosy ciemnieja i zapach jest pokrzywywy albo tebletki skrzypowit na wlosy i paznokcie
 
reklama
na razie wypróbuję jakiś dobry szampon na przetłuszczanie się włosów (mam upatrzony na allegro - normalnie kupić można w salonach fryzjerskich), w weekend jak znajdę czas pójdę mocno podciąć włosy, może to je trochę wzmocni...

co do tabletek - odpada - nie jestem systematyczna :wściekła/y:


aaa i chcę kupić sobie stepper skrętny, bo mi dupsko utyło i mnie trafia.... niedługo będę ważyć tyle co do porodu.... :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
Do góry