reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie! i wszystko co z nim związane

A zastanawiam się czy połóg po drugiej cesarce różnił się bardzo od tego po pierwszej? Tzn. chodzi mi o obfitość i bolesność?
Macie jakieś sposoby jak najszybciej się rozruszać? Bo pamiętam, że pierwsze dni wstawanie i przejście kilku kroków to była masakra, nawet przekręcenie się w łóżku czy siadanie do karmienia. A może jakoś specjalnie trzeba się podnosić z łóżka, wstawać żeby mniej bolało?
 
reklama
Marii ciotka mego P (27lat) miała 2 cesarki. W kolejną ciążę zaszła jak 1 syn miał około roku. Po2giej cesarce szybciej wróciła do siebie. Ale myślę, że to zależy od kobiety i jej organizmu i potrzeb jakie są w domu, CZYT. 2jka dzieci-jest co ogarniać ;) Po 1 cesarce miesiąc chodziła zgięta w pół. 2 poród był w środę a w sobotę chodziła już jak fryga. Chciała by ją odwiedzali goście i miała super nastrój. A połóg... hym tego już nie wiem...
 
Nie wiem jak to jest z druga cesarka napewno trohe gorzej ja narazie mam jedno dziecko ale drugie tez bede miec cesarke i torche sie tego obawiam ale poki co nie mysle jeszcze o drugim dziecku ,,,,, Ale po pierwszej cesarce w zyciu nie chcialabym rodzic naturalnie bo nie wiem co to bol porodowy owszem brzuch bolał jak wstawalam przez pierwsze doby ale to nie byl bol niewiadomo jaki mocny ja mialam specjalne lozko w szpitalu na pilocika wiec latwiej ze wstawaniem .... przez 4 dni chodzilam troche skulona bo rwalo ale juz potem normalnie a po tygodniu to juz normalnym krokiem chodzilam bez problemu ....
 
Pierwsza od drugiej niczym się nir różni jeżeli chodzi o ból czy połóg. Wiele zależy od kobiety. Mnie zawieźli po CC na salę o 13.00 a o 21 już biegałam po oddziale po prysznicu, przepraniu majtek na kolejny dzień i karmieniu małej. Do domu wyszłam po 48 godzinach od narodzin córeczki na własne żądanie.
Wstawanie z łóżka to najpierw na bok, potem nogi na dół i do pionu... chyba wtedy najmniej boli. Wyprostowałam się w pełni podczas chodzenia na drugi dzień chociaż nie ukrywam że bolało dalej.
Każda kobieta ma inny próg bólu i inne nastawienie do siebie.
 
Ostatnia edycja:
Ania Ty jesteś cyborg?????? :szok::szok::szok::szok: ja pierdziele po kilku h pod prysznic??? ja wstałam po 12 i się zsiuralam po nogach z bólu, 3 dni miałam okrutne kolki, do tego szew ciągnął jak cholera, ale w dniu wypisu jakby mnie ktoś na nowo urodził :-D po pierwszej cc połóg kilka dni, po drugiej 7 dni po 2 dniach czystego lanie jak z wiadra i w sumie plamienie potem przez 4 tygodnie.
 
E tam cyborg :-) wiedziałam że im dłużej będe leżeć tym trudniej potem wstać bo szwy zasklepiają się w ranie i ciągną. Kobitka z sali ode mnie wstała po 24 godzinach i z łóżka prawie zleciała :-) Trzy razy robiła podejście zanim pielęgniarka na nią nie huknęła że nie ma czasu:))) Żal mi jej było, ale jak mówiłam żeby sie podniosła jak najszybciej to... bolało :-) no przecież wiadomo że nie swędziało :))) Nauczona poprzednim cięciem wiedziałam że im szybciej tym lepiej dla mnie. No i taka jest moja rada - jak tylko lekarz da zgodę to wstawać jak najszybciej.
 
ja urodziłam przez CC 26 września. wstałam po 12h i zalałam pokój krwią... wyszłam po 3dniach, wciąż się lekko garbiąc, szew ciągnął jak cholera. bolalo dobre 3 tygodnie, rana też się niezbyt dobrze goiła. a połóg hm krwawiłam z tydzien a później plamienie już nie tak uciążliwe i raczej podobne do upławów. doszłam do siebie po około miesiącu.

jak I ciąża skończyła się przez CC to lepiej żeby drugi poród taki sam był? słyszałam że tak ale są wyjątki....
 
jeszcze zalezy od szpitala bo ja urodzilam rano i musialam lezec do nastepnego rana o 6 rano przyszla pielegniarka zeby pomoc sie umyc obok mnie dziewczyna tragicznie to przezyla i cochiwlke wolala o znieczulenie a ja tez wstalam sama i chodzialm przez caly czas i dlatego szybko doszlam do siebie bo jak kros lezy to wiadomo ze dluzej to wszystko trwa .... ja tam wogole nie wiem co to bol spalam co noc maly tez spal sama musialam go budzic do jedzenia .... jedyne co mnie denerwowalo to ze lazienka i prysznic byl a koncu korytarza ale chyba to mi na dobre wyszlo bo rozruszalam sie szybciej nie wiem jak wy ale ja dwa razy dziennie chodzilam pod prysznic normalnie po tej cc czulam ze musze sie umyc mialam tak przez pare dni potem mi przeszlo :p:p:p
 
reklama
ja mialam cc 14 wrzesnia mialam a 16 juz w domu bylam szybko wstalam i chodzilam.bolalo ale bralam leki i wszytko bylo ok.po tygodniu zdeli mi plaster ladnie rana goila. co do plogu to mialam taki sam jak po pierwszym porodzie naturalnym,za to mieisaczki mam bolesne i leci jak z kranu. moglabym miec non stap cc a nie naturalny to sie uc ierpialam jak niewiem.:-)
 
Do góry