reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie! i wszystko co z nim związane

zwykle jak jest planowana cesarka aidzie się od tygodnie do 2 przed terminem.U nie w szpitalu i tam gdzie ja rodzilam i z rzeszowie to idzie się 2 tygodnie wczesniej
 
reklama
Witam ja miałam cc nieplanowana tzn planowana bo blizniaki ale w 39tyg mniej wiecej ale maluchy postanowiły sie urodzic w 35 tyg i szybko wszystko sie działo wiec niebyło mowy o byciu naczczo tak ze to nieproblem :) a i dodam ze rodziłam tez naturalnie i w zyciu bym juz niechciala miec drugiej cc wole porod naturalny.
 
Nie dziwię się mona0008 też wolałabym naturalny, już wtedy chciałam, no ale nie zawsze niestety jest po naszej myśli. Wolałabym się pomęczyć podczas porodu a potem raz dwa dojść do siebie, a nie przechodzić drugi raz to samo co wtedy, no ale jednak dla dobra i mojego i dziecka jest wskazanie do drugiej cesarki. A jako że z tą ciążą od początku przeboje, więc lepiej nie kusić losu...
Moja rana jest bardzo widoczna, ciemno czerwona czy jakby to określić... koleżanka która miała cesarkę razem ze mną też ma niewidoczną, białawą, a moja to taka jakby ktoś strupa zdarł co dopiero kolorem :/
 
Powiedzcie mi kiedy najwcześniej mogą mi tą cesarkę robić?
Mnie zapisano na 2 tyg przed planowanym terminem porodu, ale i tak córka postanowiła przyjść na świat 2 tygodnie wczesniej czyli w sumie 4 tyg przed terminem ;-) Z cc nie czeka się do ostatniej chwili.

mari88 - przede wszystkim zmień szpital, skoro tak cierpiałaś po cesarce - gdyby dali Ci odpowiednie leki nic by Cię nie bolało!!!!
Bzdura, cc to bardzo inwazyjna operacja, po której normalny jest ból - mniejszy lub większy, ale to zależy od przypadku.
 
Zgadzam sie z riolcia, ze cc to normalna operacja i bol jest okropny ale dlatego ze przecinane sa wszystkie powłoki brzuszne mięśnie itp. A wiadomo ze rana bardzo boli ja bardzo załowałam ze niemogłam rodzic sama bo okropnie znisłam cc.
 
po pierwszej cesarce doszłam do siebie w tempie ekspresowym ale po drugiej było mi trudniej. Mocno bolało, a jak trzeba było wstać pierwszy raz to niestety posikałam się z bólu, a próg mam serio wysoki. Ogólnie 3 tygodnie do siebie dochodziłam, pierwsze cięcie 7 dni i po bólu. Ale wolę to niż uszkodzone krocze, mam jakąś paranoję w tym temacie :laugh2:
 
reklama
zagadzam się ze zawsze boli.Ja tylko po cesarce 1 raz bralam leki potem juz nie. bylam przyzwyczajona juz bo cała ciaze mnie tak bolało zre masakra.wiec juz uwage na to nie zwracałam.Ordynator przyszedl wieczorem czy chce leki a na mu na to ze na co mi teraz ,ze trzeba było mi dawac w ciazy jak sie przekrecałam z bólu bo pół ciazy mialam trawdnienia na 90 gdzie moja kolezanka przy 50 urodziła.troche s ie wkurzyl ordynaotr machna na mnie i wyszedł.
 
Do góry