reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie! i wszystko co z nim związane

ja tez to miejsce mam " martwe " to takie dziwne uczcie :( dotykasz siebie a nieczujesz nic ..no ale trudno ..uroki cc :p
Co do tego bólu o którym piszesz to niemam czegos takiego natomiast czasami jak sie nadzwigam to mnie boli po lewej stronie blizna ale tłumacze to włąsnie tym " dzwiganiem "

Jsli coś jednak dalej cie niepokoi to proponuje wybrac sie do gina .
Wiem że trudno znalesc czas przy dziecku jak maz w pracy ...tez dawno juz powinnam sie wybrac na: przegląd ;) :p

pozdrawiam
 
reklama
Alinka - moje córcie były badane przez neurologa, ale tylko dlatego, że to wczesniaki. Nie słyszałam by dzieci urodzone o czasie musiały przechodzić takie badania. Miejsce nad blizną jest troszkę mniej wrażliwe, ale po prostu tak juz chyba będzie;-) Blizna mnie czasem swędzi, jak ja mówię :na zmianę pogody.

Jesli chodzi o ból podczas miesiączki...To może byc endometrioza.Powstaje wtedy, kiedy krew z miesiączki zamiast spływać swoją ścieżką gromadzi sie w zagłębieniach powstałych po cięciu.tak mniej więcej.Z czasem moga w tym miejscu powstawać takie guzki. Ja tego nie mam, ale moja koleżanka, która jest po 2cc ma dosyć sporą. Nie chcę Cię straszyć, ale najlepiej będzie jak wybierzesz się jednak do lekarza.
 
Ja także jestem po CC, Dawidek nie był badany przez neurologa, przynajmniej nic mi o tym niewiadomo...:-(
Co do miejsca po cięciu, to przez długi okres było "martwe", ale teraz ( prawie 2 lata po) jest wszystko w porządku, blizne mam malutką i praktycznie niewyczuwalną, przy dotyku odczuwam, tak jak na innej części ciała. Chyba mam szczęście :-)

Pozdrowionka !!
 
macie racje dziewczyny najlepiej bedzie ajk wybiore sie do lekarza. zastanawiam sie czy moze lekarze czegos nie zchrzanili ale tego to sie pewno nigdy nie dowiem;-)
 
:szok: pierwszy raz slysze o badaniu neurologicznym u dzieci po cc.Zapytam o to lekarza!Co do brzuszka to fakt ,ja tez mam troszke odretwiala skore ale szczerze mowiac to z kazdym dniem jest coraz lepiej:-) Pozdrawiam!
 
Ja miałam cesarkę we wrześniu 2006 i nikt do tej pory nic nie wspominał że Przemcio miałby być z tego powodu przebadany neurologicznie(niby czemu??).
A ja z kolei mam mniejszcze czucie poniżej linii cięcia,ale też nie odczuwam nic przy myciu pępka,wcześniej(przed cc miałam "mrowienie").
 
Zgadza się brzuch nad cięciem mam dalej "odrętwiały" i bez czucia ale nic mnie nie boli, Magda nie była badana neurologicznie ale miała robione USG głowy przez ciemiączko (ponoć badanie standardowe po cc)
 
ja jestem po 3 cc i tylko przy pierwszym z Pauliną miałam skierowanie do neurologa
ale mi się wydaje że tu chodzi o stan dziecka po urodzeniu bo jeśli dziecko dostało 10 pkt i nic z nim się nie działo zaraz po cc to nie ma takich wskazań CHYBA
 
Jestem w kropce. Wadę wzroku mam ponad-6 na prawym i -5.5 na lewym. Wiem, że sama wada nie klasyfikuje mnie do cc ani skrócenia drugiej fazy. Ale...byłam trochę młodsza moja okulistka powiedziała, że mogę mieć problemy z siatkówką przy większym wysiłku fizycznym. Moja mama ze względu na o wiele niższą wadę, ale podobne problemy miała poród kleszczowy <w moim wieku>. Mój ginekolog tez uznał, że jak ndla niego są wskazania, natomiast pani okulistka uznała, że to przestarzała opinia i ona nie widzi <jak byłam w 4 mcu> przeciwwskazań do naturalnego porodu, ale mam się zgłosić w 8 mcu, to ewentualnie się sprawdzi. Gib się zdziwił, ja na początku nie myślałam o tym za bardzo, ale teraz produkcja myślowa zwiększona o 1000% i martwię się o każdą pierdołę prawie. Nie chodzi o to, że nie chcę naturalnego, ale nie chcę też oślepnąć. Czy mam iść do innego okulisty, czy po prostu się nie martwić?
 
reklama
Skonsultuj się z kilkoma okuslistami niezależnie. I rzeczywiście w im późniejszym okresie ciąży to zrobisz tym lepiej. Mi w połowie ciązy powiedziano że mogę rodzić naturalnie ale już na początku 9 miesiąca każdy z trzech okulistów wypisywal skierowanie na cc. Niestety pojawiły się znaczne zwyrodnienia siatkówki (które po ciązy się cofneły) i żaden z lekarzy nie chciał przyłożyc ręki do mojego ew. pogorszenia widzenia.
 
Do góry