reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CC czy SN

Serio? U nas była co chwilę, pomogła mi się umyć, ubrać, wstać. Przez pierwsze godziny na pooperacyjnej super opieka.
Nie byłam nawet na sali pooperacyjnej. Przewiozły mnie na położnictwo, za dwie h dały morfinę, przyniosły dziecko i radzę se sama 😁 tak w większości szpitalach wygląda oporządzanie po CC. Nad rankiem przyszła położna, kazała wstać i tyle.
 
reklama
Nie byłam nawet na sali pooperacyjnej. Przewiozły mnie na położnictwo, za dwie h dały morfinę, przyniosły dziecko i radzę se sama 😁 tak w większości szpitalach wygląda oporządzanie po CC. Nad rankiem przyszła położna, kazała wstać i tyle.
Z doświadczeń moich znajomych wygląda to raczej tak jak u mnie, ale jak widać, co szpital to inny pomysł.
 
Dlatego tutaj rozróżniamy prawo do cc na życzenie a prawo do refundacji. Ja rozumiałbym dopłatę za cc bez wskazań (tak jak sobie dopłaciłam do prywatnej sali czy swojego lekarza) gdyby to świadczenie było droższe. Tyle że nie jest.
A jeśli kogoś nie stać? Wyobraź sobie sytuację, że kobieta rodzi sn, dziecku spada tętno, szybko na CC. I co mówi po tym? Tak długo zwlekali, bo im nie zapłaciłam.

Jeśli chcesz płacić za CC, to masz do tego prawo - są szpitale prywatne, które wykonują taką usługę. Ale w koszyku świadczeń nie może się taka opcja znaleźć z uwagi właśnie na potencjalne nadużycia czy posądzanie o nie.
 
A jeśli kogoś nie stać? Wyobraź sobie sytuację, że kobieta rodzi sn, dziecku spada tętno, szybko na CC. I co mówi po tym? Tak długo zwlekali, bo im nie zapłaciłam.

Jeśli chcesz płacić za CC, to masz do tego prawo - są szpitale prywatne, które wykonują taką usługę. Ale w koszyku świadczeń nie może się taka opcja znaleźć z uwagi właśnie na potencjalne nadużycia czy posądzanie o nie.
Np. Badania prenatalne w ciazy są refundowane tylko na wskazania. Dla kobiet przed 35r.ż jeśli nie ma konkretnych wskazanie są płatne. Tak więc "w koszyku" nie ma wszystkich świadczeń dla każdego. Dlaczego z CC na życzenie nie miałoby tak być. Poza tym przytoczony przykład jest bez sensu spadające tętno podczas porodu jest jednym ze wskazań nagłego CC, jak niby lekarz ma przewidzieć spadek tętna u dziecka przed jego wystąpieniem? Ze szklanej kuli?
 
Np. Badania prenatalne w ciazy są refundowane tylko na wskazania. Dla kobiet przed 35r.ż jeśli nie ma konkretnych wskazanie są płatne. Tak więc "w koszyku" nie ma wszystkich świadczeń dla każdego. Dlaczego z CC na życzenie nie miałoby tak być. Poza tym przytoczony przykład jest bez sensu spadające tętno podczas porodu jest jednym ze wskazań nagłego CC, jak niby lekarz ma przewidzieć spadek tętna u dziecka przed jego wystąpieniem? Ze szklanej kuli?
A jeśli kobieta chciała CC, a jej nie było stać? Zastanów się.

Podobnie jak za prenatalne, za CC na życzenie możesz zapłacić w prywatnej placówce. Więc o co chodzi? Chcesz płacić, to masz taką możliwość.
 
A jeśli kobieta chciała CC, a jej nie było stać? Zastanów się.

Podobnie jak za prenatalne, za CC na życzenie możesz zapłacić w prywatnej placówce. Więc o co chodzi? Chcesz płacić, to masz taką
No właśnie niektórych kobiet nie stać na zrobienie badań prenatalnych i lekarz ich za darmo nie zrobi. Więc cc bez wskazań też nie zrobi. Tak to funkcjonuje. Więc kobiety "zalatwiają" skierowania od psychiatry itp.
Tylko dopóki nfz nie zapewnia godnych warunków do rodzenia każdej kobiecie, moim zdaniem powinien zapewniać cc nieodpłatnie. Bo każda kobieta powinna sama decydować jak chce urodzić.
 
No właśnie niektórych kobiet nie stać na zrobienie badań prenatalnych i lekarz ich za darmo nie zrobi. Więc cc bez wskazań też nie zrobi. Tak to funkcjonuje. Więc kobiety "zalatwiają" skierowania od psychiatry itp.
Tylko dopóki nfz nie zapewnia godnych warunków do rodzenia każdej kobiecie, moim zdaniem powinien zapewniać cc nieodpłatnie. Bo każda kobieta powinna sama decydować jak chce urodzić.
I wracamy do punktu wyjścia;)

Przepraszam, ale ta dyskusja nic nie wnosi.
Dobrego dnia!
 
A jeśli kogoś nie stać? Wyobraź sobie sytuację, że kobieta rodzi sn, dziecku spada tętno, szybko na CC. I co mówi po tym? Tak długo zwlekali, bo im nie zapłaciłam.

Jeśli chcesz płacić za CC, to masz do tego prawo - są szpitale prywatne, które wykonują taką usługę. Ale w koszyku świadczeń nie może się taka opcja znaleźć z uwagi właśnie na potencjalne nadużycia czy posądzanie o nie.
Proszę czytaj ze zrozumieniem. Wyraźnie
napisałam „na życzenie” czyli bez wskazań.
Jeśli kogoś nie stać na korektę nosa bez wskazań to też jej nie zrobi. Ale MOŻE to zrobić, nie musi kombinować lewych skierowań. MOŻE decydować o własnym ciele.
Przy czym CC jest tańsze niż SN więc problem dopłat by w ogóle nie zaistniał.

Problem jest tym, że zgodnie z prawem za cc w prywatnej placówce zapłacić nie możesz. Oficjalnie to nie istnieje. Nawet w Medicoverze kobiety miały problem z cc bez wskazań nie raz nie dwa i musiały kombinować ze wskazaniami.
 
Ostatnia edycja:
Ja sie spotkałam z opiniami że CC to nie poród, i dziecko miało wzmożone napięcie mięśniowe przeze mnie lidzie są chamscy. A ja niczego bardziej nie pragnełam jak urodzić córcie naturalnie . Niestety po 11 godzinach , brak postępu i zdecydowano za mnie . Ważne jednak że się nic nie stało . Chociaż przeszłam pozniej tydzień istnego piekła naprawde ...
Teraz mineło 3 lata od cc mam nadzieje ze teraz poród naturalny się uda ... Chociaż nigdy nic nie wiadomo.
Ja Tobie również zycze udanego porodu:)) a jeśli lekarza masz dobrego to sam też Cię pokieruje i bedzie Ci "kibicować" . powodzenia:)
 
reklama
@LiliankaJaninka To jestem przykładem, że ta teoria to może na odwrót powinna być. Córka urodzona przez cc - nie miała problemów z napięciem mięśniowym, a syn urodzony sn - od 3m. ż. już był rehabilitowany ze względu na napięcie mięśniowe ;-)
 
Do góry