reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

****************Bydgoszcz ReAkTyWaCjA ***************

Witam Wszystkich i nowego tatusia na forum....

Moje dziecko strajkuje w ostanie dzień "5ciolatkowania" i nie poszła do przedszkola :-) Nie ma ochoty namalować rysunku "rodzinki" na sobote, (wy już macie namalowane?) nie chce się ubrac tylko leż w łóżku i ksiązki czyta od rana, ech....

kurczę, chyba bym nie dała rady tak co roku martwić się czy tym razem mnie zaleje czy nie ...
Nie trzeba daleko szukać, ale i u nas w Fordnie czy Włukach co roku ludzi zalewa i zawsze jest obawa, że może byc gorzej :-( Pamietam lata jak u nas jeszcze wału nie zrobili to zalewało cale gospodarstwa, a woda dochodziła kilkanaście metrów od naszych bloków, amfibią ich dobytek i zwierzaki wywozili - dla nas wtedy dzieciaczków to frajda była taki "wóz" zobaczyć!
 
reklama
Mowisz Izka ze martynka strajkuje,no coz "czasami" tak bywa ;-)...co do rysunku to Wiki rysuje ale nie na kartce :-D robi to albo na tablicy magnetycznej albo kredą na tablicy...

Co do pogody to laseczki od jutra ponoc lepiej...zobaczymy. A telewizji staram sie nie ogladac bo ja to taki nerwus jestem i strasznie wszystko przezywam...a mam troszke rodzinki na poludniu,straszne...

Aaa Witam tatusia...:-)
 
Witajcie:-)
Mnie też już ta pogoda dobija....
Mała od dwóch tygodni potworkiem jest, dolne trójki wychodzą i katar przy tym typowo od zębów, biały już drugi tydzień:eek:

A co do obrazka rodzinki, to czy dzieciaczki maja go na teraz narysować skoro inna Pani będzie prowadziła zajęcia??
 
heja
nareszcie odrobina słońca się pokazała:-) teraz trzeba tym na południu trochę podrzucić:tak: nasi znajomi z tarnobrzegu zostali dziś ewakuowani bo ich osiedle zalało jak wał pękł:szok: o tyle dobrze, że to bloki, więc zalało piwnice, ale nie sposób się było wydostać.

Ja dziś byłam z tym moim kręgosłupem u pani dr od rehabilitacji, dr Starczak - zajmuje się też rehabilitacją dzieciaczków:tak: dostałam więc wykład na temat chodzika:confused: i zalecenia ćwiczeń na brzuchu, bo ta moja Miśka nie chce się obracać:eek: ani z brzucha na plecy ani odwrotnie
Teraz czeka mnie tydzień zabiegów, niestety na markwarta na masaże już nie zapisują, limit na ten rok już wyczerpany:szok::szok:
Madziara a ty byłaś wczoraj?
Ignaś powiedział że rysować nie umie - tylko "korolować":-D
 
Soppana byłam przedwczoraj :) i teraz też muszę się zapisać na zabiegi. A byłaś w MSW się pytać o zabiegi? Ja dzisiaj podejdę i dowiem się czy tam są jeszcze miejsca.

A o co chodzi z tym rysunkiem na sobotę - bo chyba nie doczytałam.

My jesteśmy na etapie składania podania do gimnazjum, tzn. Ewka i totalny mętlik w głowie bo nie wie gdzie, a to już czas nagli. Rejonowe to akurat najsłabsze i z najgorsza opinia więc tam zdecydowanie nie. Dla pewności złoży chyba przy obecnej podstawówce chociaż nie za bardzo by chciała tam zostać, może jeszcze spróbujemy przy VI LO chociaż ma raczej małe szanse żeby się dostać bo nie chciało jej się startować w żadnych konkursach i przez to już traci punkty. No i możemy wybrać jeszcze jedno - tylko które?
 
niedlugo będzie jak w Japonii i dzieci będą zbierać punkty już od przedszkola ;( tak się zastanawiam czy opinie na temat szkół są wystawiane tylko na podstawie ilości wygranych konkursów, olimpiad przez ich wychowanków czy coś jeszcze biorą pod uwagę ... wydaje mi się, że jeśli samo dziecko nie ma ochoty się rozwijać to i tzw dobra szkoła mu nie pomoże ;) w każdym razie trudny wybór macie.

wczoraj po południu zrobiła się super pogoda, nieprawdaż ? zaraz z małą poleciałam na drugi spacer.

Iza,

no tak, ciekawe jak to będzie wyglądało teraz jak fala dojdzie do nas. zrobiłam sobie wczoraj dłuższy spacer ulicą bora-komorowskiego, dotarłam aż do geodetów, tam się skończył ładny chodniczek i zawróciłam ;))) tylko troszkę owady psuły to piękne popołudnie ...
 
niedlugo będzie jak w Japonii i dzieci będą zbierać punkty już od przedszkola ;( tak się zastanawiam czy opinie na temat szkół są wystawiane tylko na podstawie ilości wygranych konkursów, olimpiad przez ich wychowanków czy coś jeszcze biorą pod uwagę ... wydaje mi się, że jeśli samo dziecko nie ma ochoty się rozwijać to i tzw dobra szkoła mu nie pomoże ;) w każdym razie trudny wybór macie.

wczoraj po południu zrobiła się super pogoda, nieprawdaż ? zaraz z małą poleciałam na drugi spacer.

Iza,

no tak, ciekawe jak to będzie wyglądało teraz jak fala dojdzie do nas. zrobiłam sobie wczoraj dłuższy spacer ulicą bora-komorowskiego, dotarłam aż do geodetów, tam się skończył ładny chodniczek i zawróciłam ;))) tylko troszkę owady psuły to piękne popołudnie ...

heheeh ja tez wczoraj po południu na spacerek smignełam. Trzeba korzystac, bo z tą pogoda to rożnie może byc.

Co do szkół...ja mam jeszcze trochę czasu, ale już jestem przerażona tym co się dzieje..
 
ja chyba jednak na zabiegi pojdę na dworcową, bo na markwarta długie kolejki, mi pasuje rano a pani w rejestracji powiedziała, że "rano to wszystkie babcie emerytki kolejki zajmują" . Lekarka też mówiła, że skoro nie ma szans u nich na masaże a ćwiczenia sama sobie zrobie (mam instruktaż) to lasery i te inne mogę zrobić gdziekolwiek:tak:
Na poprzednim spotkaniu pani psycholog prosiła żeby dzieci narysowały rodzinę :tak:
 
reklama
Soppana byłam w MSW i pierwsze zabiegi mam na koniec lipca a lasery na listopad. Pytałam o masaże i terminy są na październik. W sumie na Dworcowa masz zdecydowanie bliżej :)

Wracając do szkół to oprócz dobrych stopni na świadectwie sa punkty za udział w konkursach. Poza tym w tych gimnazjach przy liceach są bardzo wysokie poprzeczki praktycznie przyjmują od średniej 5,0 - aczkolwiek i tak będziemy próbować bo 50 jest dobra szkoła no i blisko.
Do tego gimnazjum 24 idą wszystkie najsłabsze dzieci, które nie dostają się nigdzie indziej, no słownictwo typu k... itp. to normalka, nie mówiąc o bijatykach i innych sprawach - więc raczej nie chciałabym tam posłać swojego dziecka.
 
Do góry