reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

****************Bydgoszcz ReAkTyWaCjA ***************

...taaa,ja tez mialam te mini kosmetyki z rossmanna,fajna rzecz,malo miejsca zajmuja a to najwazniejsze bo mi sie trudno bylo spakowac w taka duza torbe turystyczna :-D...
...
 
reklama
Witajcie w Nowym Roku Bydgoszczanki:-D:-D

Nasz Sylwester minał nawet sympatycznie, córcia pospała po południu, powiedzielismy jej ,że tak będzie najlepiej jak chce doczekac fajerwerkow i w ten oto sposob szla spac tak jak my po 3.00. Prawie cały czas siedzielismy w domku, przyszła do nas moja mama i oglądalismy tv oraz występy córci, ktora wytanczyła się za wszystkie czasy. Przed 12.00 poszlismy na koncert Wilków (w Fordonie) i tam zostalismy aby podziwiac pokaz sztucznych ognii, były naprawde piekne, jak żyję jeszcze takich nie widzialam, a jeszcze ogladając je gdy w tle puszczono muzykę Boccieliego (niewiem czy tak sie pisze), ciarki same przechodzą

Resztę wolnych dni spedziliśmy leniwie leżac na kanapch,córcia nieistety się rozchorowala i postanowilismy siedziec w domku. Wczoraj wybralismy się na mały spacerek i nieistety okazało się to zlym pomysłem bo i ja teraz jestem chora. Gardlo mnie napitala,że szok i tak obie się kurujemy.

ps. nad akwarium tez od dawna się zastanawiamy:-D. Póki co to jedyne zwierzeta jakie wchodzą w grę ze wzgledu na to,iż lubimy podróżowac, a rybki są mało wymagajace:-D
 
witam noworocznie, wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku :-)

sylwestra spędziliśmy w domu - dziewczynki nawet się nie obudziły o północy, a strzelanie było całkiem głośne i bardzo malownicze ;-)

Izka83, ja rodziłam w dwójce 10 miesięcy temu i 3 lata 7 miesięcy temu - za każdym razem było ok i mogę ten szpital polecić :tak: jest też wątek "szpital miejski" - tam sobie możesz poczytać opinie
 
Dziewczyny, powiedzcie czy faktycznie jest taki problem z zapisaniem dziecka do przedszkola? Widziałam w TV że kolejka do jednego ustawiała sie już wczoraj! My jesteśmy troche w kropce,bo planujemy zmiane mieszkania i nie chce potem pół miasta wozić. Licze na to, że uda nam sie dostać do państwowego :-/
 
Dziewczyny, powiedzcie czy faktycznie jest taki problem z zapisaniem dziecka do przedszkola? Widziałam w TV że kolejka do jednego ustawiała sie już wczoraj! My jesteśmy troche w kropce,bo planujemy zmiane mieszkania i nie chce potem pół miasta wozić. Licze na to, że uda nam sie dostać do państwowego :-/
Niestety Soppana to prawda.
Ja właśnie się dziś dowiedziałam, że nie dostałyśmy się do tego, co chciałam :-( To przedszkole niepubliczne, ale najbliżej mojej pracy i miałam wielką nadzieję, że się uda. Niestety :-(
Teraz czekają mnie pewnie zapisy przez Internet - bo w ten sposób właśnie przebiega rekrutacja do przedszkoli państwowych, wybiera się trzy, podaje wg priorytetu i system przydziela do jakiegoś (lub do żadnego!)
Jest jedno przedszkole na drodze między moją pracą a domem, ale czy się do niego dostaniemy :confused::cool: Szkoda by było gdzieś daleko wozić Oliwkę, jeśli mam do pracy 15 minut drogi na piechotę, a tak będę musiała ją gdzieś wozić, a potem wracać spowrotem na Bartodzieje.
 
Soppana,

nie widziałam akurat tych wiadomości, ale niestety już dawno są problemy z przyjmowaniem dzieci do przedszkoli, zwłaszcza tych państwowych. Tradycyjnie jest ich za mało, a kiedyś podobno było za dużo :szok: nie ma to jak polityka prorodzinna w PL :-( ale dzwoń, bo czasami zdarzają się cuda i może się udać, trzymam kciuki. Chcecie się wyprowadzić poza śródmieście ?


zapomniałam się pochwalić, że sprawdziłam kartę ciąży z Igusiem i wtedy w 35 tc byłam 4kg większa :tak:

moja córka jest niesamowicie aktywna, brzuch mi chodzi prawie non stop, zaczynam popadać w psychozę czy to aby też coś nie tak :-( albo małe adhd się szykuje :-p
 
to prawda niestety
co do zapisów przez internet to my wskazaliśmy 3 przedszkola i Weronika nie dostała się do żadnego :-( w przedszkolu niepublicznym była 25 na liście rezerwowej... ale ponieważ się wyprowadziliśmy z Bydgoszczy, więc pewnie nawet jakby się dostała to by nas zaraz wypisali z niego...
 
Ostatnia edycja:
Agnes,nie wiem gdzie wylądujemy,rozglądamy sie za jakimś mieszkaniem do wynajęcia :-) a z tym przedszkolem to porażka, licze jeszcze,że po ogłoszeniu listy przyjętych coś się zwolni!
 
to prawda niestety
co do zapisów przez internet to my wskazaliśmy 3 przedszkola i Weronika nie dostała się do żadnego :-(
Koszmart jakiś. Ty to jeszcze Ola siedzisz w domu z młodszą córeczką, ale co mają zrobić rodzice pracujący :confused: Nie ma jak polityka prorodzinna państwa :baffled:

a z tym przedszkolem to porażka, licze jeszcze,że po ogłoszeniu listy przyjętych coś się zwolni!
Życzę Ci tego, ale bardzo bym się nie nastawiała :no: No, ale może będziesz mieć szczęście :confused:
 
reklama
Dziewczyny w sprawie przedszkoli to zdecydowanie polecam te niepaństwowe. Mam doświadczenie z córkami i za żadne skarby nie zapisze już dziecka do przedszkola państwowego. Naprawdę trzeba trafić, żeby wszystko było ok. Poza tym powiem wam, że jeśli chodzi o koszty to są one dokładnie takie same, a do tego w niepublicznych przedszkolach dzieci mają w cenie czesnego więcej zajęć niż w państwowym, porządne paczki z okazji Gwiazdki i Dnia dziecka, teatrzyki, filharmonie itp. Do tego są porządne place zabaw a te w przedszkolach państwowych często pamiętają lata 80-te gdyż bardzo mało jest na razie unowocześnionych. No i podejście do dzieci jest zupełnie inne. A z miejscami - ja Monikę zapisywałam pod koniec sierpnia, a znajomy przenosił córkę już we wrześniu (właśnie z państwowego). Warto pójść do przedszkola i je sobie obejrzeć, porozmawiać z nauczycielką, popytać dokładnie o opłaty. We wrześniu część dzieci się wykrusza i nawet z list rezerwowych można sie dostać, poza tym jak sie często chodzi i pyta czy jest już wolne miejsce to można sobie to miejsce wychodzić :)
 
Do góry