reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

****************Bydgoszcz ReAkTyWaCjA ***************

Ale gorąca dyskusja na temat przedszkoli.....to przez wczorajsze wiadomści chyba .....:shocked2::shocked2::shocked2:

Tak się składa, że to było nasze przedszkole....choć sama nie wiem czemu akurat je sfilomwali i jeszcze pokazali w teleekspresie :confused::confused:. Fakt jest super. Jest niepubliczne a pani dyrektor dosłownie staje na głowie, żeby takie było.....Ja je wybrałam bo mam najbliżej.
Ale te kolejki :szok: to dla mnie nowość. Ja zapisywałam Franka 2 lata temu. Tam zawsze w pierwszy roboczy dzień stycznia są zapisy. Poszłam ok. 7,30 i byłam druga. Dostałam karte i wypełniłam i tym samym Franek był przyjęty. Ale wtedy nikt w nocy nie stał :szok:, żadnych komitetów kolejkowych :no:. Czyżby rocznik 2007 był tak liczny ????

Do tych państwowych są chyba zapisy przez net coś koło 15 marca, więc jeszcze są szanse dla dzieciaczków.
Jak tak dalej pójdzie to za rok musze już się wpisać w kolejkę do podstawówki, bo zamierzam posłać Franka do "nierejonowej".....:no::no::no:
 
reklama
Koszmart jakiś. Ty to jeszcze Ola siedzisz w domu z młodszą córeczką, ale co mają zrobić rodzice pracujący :confused: Nie ma jak polityka prorodzinna państwa :baffled:
Kasiad, tyle że w przedszkolu o tym nie wiedzieli, wypełnialiśmy papiery jako dwoje pracujących rodziców, a i tak nigdzie się nie dostała... ja mam zamiar do pracy wrócić już niebawem, może marzec/kwiecień... teraz Nika chodzi do przedszkola prywatnego - koszt oczywiście wyższy niż państwowego, ale co robić? Chcę żeby się przyzwyczaiła, bo jak do pracy wrócę, to będzie musiała chodzić i tak i tak.
 
Ostatnia edycja:
Ola. a Ty się zapisywałaś do tych przedszkoli przez internet w marcu? Jakie tam dane się podaje?
I nie wiecie, czy to system sam weryfikuje i przydziela dzieci do danego przedszkola - jeśli tak, to na podstawie jakich danych? co się liczy - kolejność zgłoszeń czy są jakieś priotytery?
A może to nie system, tylko przedszkola same weryfikują te internetowe zgłoszenia?
 
Ola. a Ty się zapisywałaś do tych przedszkoli przez internet w marcu? Jakie tam dane się podaje?
I nie wiecie, czy to system sam weryfikuje i przydziela dzieci do danego przedszkola - jeśli tak, to na podstawie jakich danych? co się liczy - kolejność zgłoszeń czy są jakieś priotytery?
A może to nie system, tylko przedszkola same weryfikują te internetowe zgłoszenia?

Ten internet, to taki "pic na wodę fotomontaż". Bo tak naprwdę to tylko sie logujesz, drukujesz formularz, wypisujesz i zanosisz do przedszkola. Bynajmniej tak to wygląda w Naszym przypadku. Także weryfikuje to przedszkole a nie system i tak naprawde nie rozumiem po co ta rekrutacja internetowa. Chyba tylko po to żeby mieli dane ile ogólnie chetnych jest w danym roku do przedszkloi panstwowych no bo zalogowac sie trzeba.
 
też mi się tak wydawało, że koszty są podobne bo obu przedszkolach a standard troszkę inny ...

czekam na zapisy od 1 lutego w jednym z niepublicznych w fordonie, i przed chwilą zapisałam synusia na oczekującą listę do grup na basen :tak: potem jest szansa, ze moglibysmy chodzić na basen z dwójką naszych dzieci
 
też mi się tak wydawało, że koszty są podobne bo obu przedszkolach a standard troszkę inny ...
No ja już nie mam szansy na przedszkole niepubliczne, bo już wypadłam z listy, więc będę się starać teraz do publicznego, jak najbliżej mojego domu i pracy. Zresztą to przedszkole publiczne, do którego się będę starać, ma dobrą opinię, ale rzeczywiście różnie bywa.
Co do ceny to nie zawsze jest tak, że koszty są podobne - u nas różnica między przedszkolem publicznym a niepublicznym jest ponad 100 zł.

Ten internet, to taki "pic na wodę fotomontaż". Bo tak naprwdę to tylko sie logujesz, drukujesz formularz, wypisujesz i zanosisz do przedszkola. Bynajmniej tak to wygląda w Naszym przypadku. Także weryfikuje to przedszkole a nie system i tak naprawde nie rozumiem po co ta rekrutacja internetowa. Chyba tylko po to żeby mieli dane ile ogólnie chetnych jest w danym roku do przedszkloi panstwowych no bo zalogowac sie trzeba.
Rozumiem, że można wydrukować 3 wnioski i do 3 przedszkoli złożyć tak? Czy podaje się na tych wnioskach priorytety? tzn czy każde przedszkole wie, że wybrane zostało na pierszym, drugim i trzecim miejscu? I czy rozpatrywanie z każdego priorytetu jest w różnych terminach? Tzn w pierwszej kolejności rozpatruje się wnioski z pierwszefo priorytetu, a potem dopiero z drugiego i trzeciego?
 
Ostatnia edycja:
No ja już nie mam szansy na przedszkole niepubliczne, bo już wypadłam z listy, więc będę się starać teraz do publicznego, jak najbliżej mojego domu i pracy. Zresztą to przedszkole publiczne, do którego się będę starać, ma dobrą opinię, ale rzeczywiście różnie bywa.
Co do ceny to nie zawsze jest tak, że koszty są podobne - u nas różnica między przedszkolem publicznym a niepublicznym jest ponad 100 zł.


Rozumiem, że można wydrukować 3 wnioski i do 3 przedszkoli złożyć tak? Czy podaje się na tych wnioskach priorytety? tzn czy każde przedszkole wie, że wybrane zostało na pierszym, drugim i trzecim miejscu? I czy rozpatrywanie z każdego priorytetu jest w różnych terminach? Tzn w pierwszej kolejności rozpatruje się wnioski z pierwszefo priorytetu, a potem dopiero z drugiego i trzeciego?

heheheh Kasiad zabiłaś mnie tym pytaniem:-D:-D:-D. nie mam pojęcia jak to jest bo ja skladalam wniosek tylko do jednego przedszkola. Wiem ,że pierszeństwo mieli: oboje rodzice pracujący i matki samotnie wychowujące dzieci. Jednak nie pamiętam żeby były tam jakieś rubryki gdzie mozna bylo wpisac czy dane przedszkole jest priorytetem czy nie, raczej nie było. Poprostu chyba wypisujesz 3 wnioski zanosisz do 3 przedszkoli i jak Cię przyjmą wszędzie to wybierasz to najbardziej odpowiednie:-p Bo później trzeba wypelnic jeszcze wniosek "oświadczenie woli przyjęcia dziecka do przedszkola" czy jakoś tak. Jeżeli tego nie dostarczysz nie przyjmą Ci dziecka pomimo iż we wstępnej rekrutacji zostalo przyjęte:tak:
 
Witajcie....

U nas z przedszkolem nie było problemu, bo wysłałam Martyne do przedszkola od lutego i w 2 godzny miejsce znalazlam nawet w tym przedszkolu co chciałam!
Od września zawsze był problem z zapisaniem... M chodzi do prywatnego i opłata miesięczna wynosi około 200zł w tym rytmika, logopeda w cenie. Z tego co się kiedys dowiadywałam to ceny są prawie takie same w przedszkolach prywatnych i państwowych w Fordonie.
Rok temu mówili w TV że osoby które zapisują sie w internecie do kilku przedszkoli będa automatycznie wykasowywane przy przyjmowaniu dzieci. tak było w jakims mieście ale juz nie pamietam gdzie. Znam dziewczyne która była przyjęta do dwóch prywatnych przedszkoli i jak jej mówiła aby sie zdecydowała i z jednego zrezygnowąła to twierdziła że ma czas do wrzesnia, potem sprawy sie tak potoczyły że aktualnie nie chodzi nigdzie jej mała.... bo nigdzie sie nie dostała jak chciała w październiku małą jednka do przedszkola posłac.


Ale się rozpisałam, czy ktos doczytał to do końca ;-)

Byłysmy dzis u miłej pani alergolog i mam skierowanie do szpitala na badanie z krwi i wymazy... jutro dzwonie i rejestruje córcie!
 
o ile ja pamiętam, to należy wypełnić jeden formularz, w nim wskazuje się przedszkola, do których chce się zapisać dziecko w kolejności od faworyta do mniej odpowiadających; zanosi się ten formularz do tego pierwszego (dowody osobiste, zaświadczenie o zatrudnieniu, nawet chyba zaświadczenia o zameldowaniu chcieli) - i potem czeka na wyniki, które zamiast w internecie są wywieszane na budynku przedszkola... lista przyjętych, przyjętych do innych przedszkoli, nieprzyjętych...
 
reklama
a mój M stał w tej filmowanej kolejce pod Promyczkiem:-D:szok:, jesyeśmy na liście rezerwowej:baffled:, ale Pani dyrektor coś wspominała o dodatkowej grupie, jeżeli dostanie fundusze:confused:, więc jest szansa:cool2:
a w marcu spróbuje do państwowego przedszkola, bo mamy tu kilka z dobrą opinią;-)
 
Do góry