reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

butelkowe mamy

wiktor zjada mi po spacerze po 140 max a normalnie w domu 100-110 raz mi zjadł 170 i w szoku byłam , na noc wcina ok 24 130ml mleka z kleikiem. dziwna pediatra mały ma skonczone 5 mies i niby za duzo je nasza gadała ze dzieciaczki i po 240 wcinają w tym wieku a niektórym wstraczy tylko 100ml wiec widac kwestia indywidualna,
 
reklama
Hausfaru mały zaczął strasznie wymiotować i kazała ograniczyć mu jedzonko a co do wagi też jest z niego mała kulka od urodzenia przytył już 6 kg... ale akurat byłyśmy w temacie wymiocin już nie wiem co mam myśleć czasami mam wrażenie że na siłę czegoś szukają u małego... Tak się zastanawiam czy to może być od mleka bo kazała nam na noc dawać już bebiko 2 HA może to dlatego ?? bo je już tyle czasu takie porcje a nawet i mniej bo jak był młodszy to i po 250 wcinał i nic mu nie było a teraz nagle te wymioty ??:eek:
 
Chyba kwestia indywidualna bo mój gdyby mógł to chyba już by wcale mleczka nie wcinał. Maksymalnie wcina 130. I to rano między 6-7, między 9-10 140 kaszki mlecznej taka gęsta łyżeczką, 12-13 słoiczek obiadku ale widzę że w tej chwili juz mu same warzywa nie podchodzą za to z mięskiem je ze smakiem, 15-16 deserek w tej chwili jak cały słoiczek już je to np. dziś odmówił mleka ale kaszkę zjadł ze smakiem. Mleko chyba łyżeczką musiałabym mu dawać. No i zobaczę jeszcze koło 22 ile wypije mleczka bo do tej pory to jak jadł pół słoiczka deserku albo nie dostał owoców wcale to 16-17 pił mleczko 90-130, 19-20 też w granicach 90-130 i o 23 - 130. Więc jednorazowo mleka pił mało.
Tylko Twój maluszek duży a Michas wagowo mniejszy na 5 mcy ważył równe 7 kg. przy wadze urodzeniowej 2570.
 
Co do problemów brzuchowych u Maluchów: mój Małż jak miał 6 miesięcy nagle przestał jeść. Na widok butli płakał i tak tylko skubał ale trwało to i trwało i żaden lekarz nie znał powodu. Schudł i z biegiem czasu zaczął tracić siły. W końcu jakiś lekarz doszedł do wniosku, że to nieżyt błony żołądka i dał mu coś na to i znów zaczął jeśc.
Tylko jako info bo czasami lekarze też idą na łatwiznę i mówią, że albo za wcześnie na jakieś jedzenie albo za dużo i tak dalej... a przyczyna może być inna.
 
A właśnie napiszcie mi ile na dobę w sumie wypijaja teraz wasze maluchy?
Maks wypija na dobę pomiędzy 500-700 ml i do tego jeden posiłek inny niż mleko. Jednorazowo to maks 120 ml, zazwyczaj 100 ml co 3-4 godziny
 
Gaja u nas podobnie max 500 ml nabrabia zazwyczaj wieczorem tak jak u JoliMi jak widzi butelkę to pociumka mleka i wypluwa a wszystko inne je bez problemu, jak nie chce samego mleka to robię kaszkę uwielbia z łyżeczki wcinać wszystko i podobnie jak u Joli mleko chętnie z łyżeczki by zjadł bo kiedyś próbę zrobiłam :-D
 
Ksiulka dokładnie koszmar z tą butelką nawet wieczorem już grymasi i wczoraj po 18 dostał miseczkę kaszy manny potem 21,30 70ml mleka wypił i o dziwne spał 07,15 i rano też nie zabardzo butlę tylko też 80 za to pogem znów miseczka kaszki. Ale pocieszam się tym że w sumie te kaszki są mleczne. No i sprawdzałam kaloryczność to taka miseczka kaszki ma dużo więcej kalorii niż to 100 ml mleka. Pytając ostatnio lekarza to też powiedział , że o ile je wogóle inne posiłki to tym mlekiem zbytnio narazie się nie przejmować jak przybiera prawidłowo i jak jednak coś tam wypija.
Gaju ja liczę kaszkę jako posiłek mleczny więc w ciągu dnia wypija ok. 500 ml. do tego słoiczek obiadku i od paru dni słoiczek deserku więc w sumie w ciągu dnia nie jest tak mało moim zdaniem. Na zdrowy rozum to jeśli daje się coś innego to to własnie zastępuje butlę i maluch będzie zmniejszał wtedy ilość wypijanego mleka.
 
Kacper wcina ok 600-800 ml na dobę do tego obiadek i deserek ;-) Zresztą jemu to w jakiej ilości nie dać to i tak wydoi wszystko...
 
reklama
o rany dziewczyny moja Laura wypijała do tej pory ok. litra :szok: a teraz 850ml + obiadek. Kaszek nie daję bo i bez nich waży ponad 9kg. Oj chyba me dziecie największe na wrześniówkach :zawstydzona/y:
 
Do góry