reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

butelkowe mamy

reklama
witam mój synek je cały słoiczek odpada wtedy jedno mleczko oprócz tego wypija mi ok 150ml herbaty-soku w ciągu dnia.
u nas zaczęło się wprowadzanie jak miał 3 mies od czasu do czasu po kilka łyżeczek dostawał jak miał 4 wcinał cały słoik teraz czasem mały słoiczek to za mało :)
 
Ja zaczęłam dawać gdy miał niecałe 4 mies. tzn. czarty mu leciał. I za radą pediatry zaczęłam od warzyw pojedyńczo czyli najpierw marchewka 1 dzień. 2 łyżeczki , 2 dzień już 4 łyżeczki, 3 dzień pół słoiczka a 4 już cały, następnie marchew z młodym ziemniaczkiem bo wiedziałam że na marchew nie jest uczulony to sprawdzałam ziemniaczka 1 dzień pół słoiczka nast. druga połowka, potem ziemniak ze szpinakiem i tak doszłam że próbował już wszystkiego i narazie odpukać nic nie ma. Teraz od jakiegoś czasu już wprowadziłam mięsko i stopniowo owoce. Ale widzę, że jabłko owszem mu smakuje ale odbija mu się samym kwasem i czasem ciut przy tym wyleci. Więc nie dajemy. Po troszeczce zaczął dostawać soczki.
Mleka coraz mniej sam odrzuca. Woli konkrety.
 
Picia podobno mozna dac w ciagu dnia tyle ml ile srednio wynosi jeden posilek z mleka. Czyli jesli zjada na posilek np 150 ml mleka to 150 ml na przyklad herbatki mozna dac na caly dzien.
Ja wprowadzalam sloiczki najpier 1/3 sloiczka przez trzy dni, potem po 1/2 sloiczka pare dni a potem jzu caly. A le dopoki calego nie zjadala to dostawala jeszcze mleko.
 
no Maks jeszcze nie mieści całego małego słoiczka :) Zjada tak 3/4 i koniec i tylko zupki. Nadal owoce to trauma dla niego i od razu płacze po pierwszej łyżeczce a wypróbowałam juz wszystkie smaki :/ Soki i herbatki też nie podchodzą mu więc nawet już nie kupuje bo sama wypijam. Widać potrzeba mu na to czasu.
 
ja herbatek daje wiecej niz mały wypija na jedno mleko, a wypija 120 nadal góra, raczej koło 100 ml na raz, a herbatki lubi i tak ze 3 -4 razy dziennie po 50 ml wypija albo i troszkę więcej.

a je cały słoiczek na raz, chyba że za wczesnie mu dam, to je pół, albo 3/4 ale raczej cały. a po słoiczku tak po godzinie pije mleko bo głodny jest;/
 
Hej wiem że to pytanko już było ale wiem też że u naszych szkrabów wszystko szybko się zmienia i chciałam się podpytać ile na chwilę obecną wasze dzieciaczki wciągają mleczka??? Bo wczoraj byłam u pediatry i powiedziała mi że Kacper je za dużo (180ml) i mam go ograniczyć...
 
Hej wiem że to pytanko już było ale wiem też że u naszych szkrabów wszystko szybko się zmienia i chciałam się podpytać ile na chwilę obecną wasze dzieciaczki wciągają mleczka??? Bo wczoraj byłam u pediatry i powiedziała mi że Kacper je za dużo (180ml) i mam go ograniczyć...

Magdzik ja daje moje mleczko odciagniete, wiec chyba troche inaczej sie patrzy. Ale na noc wcina 200, a w dzien to roznie, ale przewaznie od 150-180. Jak mojego nie starcza to robie mm 150 albo 180. I powiem Ci, ze ja w kwestii jedzenia to juz licze sama na siebie i swoja intuicje, bo jak miałam kłopot, ze dziecko jesc mi nie chciało z piersi, ani z butli to zaden mi nie pomogł.
 
Magdzik20
Max zjada rano 210 wody + proszek
w południe troszkę jedzonka i mleka 150 wody + proszek (ale nie zjada wszystkiego i nie zmuszam go bo nie wiem na ile jest syty po marchewce)
na deser 210 wody + proszek
na noc 240 wody + proszek + kilka łyżek kleiku

Jakbym dała mu mniej to w dzień byłby szybciej głodny albo w nocy chciałby jeść a to oznacza dodatkowy posiłek. Nie jest tłusty więc uważam, że jest ok.

A czemu masz ograniczać? Kacper za duzo waży czy jak to lekarz argumentuje???
 
reklama
Laura je z cyca, a z butli tylko w nocy, z butli jak wypije 120 to jestem zadowolona, bo więcej to nie ma szans, może dlatego że je na śnie.
 
Do góry