reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziewczyny, a macie jakieś sposoby na zaparcia przy takiej ilosci leżenia? U mnie zawsze działało po prostu chodzenie do oporu aż grawitacja zrobi swoje, no ale teraz odpada, plus mało jadłam w szpitalu, stres, nerwy i boję się, że mnie przytka totalnie, a przy szwie to już bardzo niewskazane :/
T
Dziewczyny, a macie jakieś sposoby na zaparcia przy takiej ilosci leżenia? U mnie zawsze działało po prostu chodzenie do oporu aż grawitacja zrobi swoje, no ale teraz odpada, plus mało jadłam w szpitalu, stres, nerwy i boję się, że mnie przytka totalnie, a przy szwie to już bardzo niewskazane :/

Też się z nimi borykam ale ostatnio mi pomaga zjedzenie codziennie śliwek suszonych ,activia i lekarz mowił że nawet dwa czopki glicerynowe na raz i pomogło można też syrop na zaparcia pić
 
reklama
Dziewczyny macie jakieś sposoby na bol pleców, nóg ? Ja już po prostu nie daje rady. A twardnieja Wam często brzuszki ? U mnie od dwóch dni znacznie gorzej ale mam wrażenie ze oprócz mega wzdęć on jest po prostu taki obolały, scierpniety od leżenia....wskajecie tylko na siku? A jedzenie również na leżąco ? Kurcze mam nadzieję że się przyzwyczaję bo jak ja się po kilku dniach tak czuję to gdzie dalej....w szpitalu robię niecałe 300 kroków dzienne, w zasadzie tylko na siusiu. A jest jest u Was ? Jutro będę mieć badanie, strasznie się boje ze od tych twardnien szyjka znowu poleciała.
Aniu lekarz co na te twardnienia nie dali Ci magnezu dożylnie? Mi wszystko ustało ból bioder nóg zgaga i twardnienia odpukać żebym nie wykrakala . Leżę już 10 tydzień przekręcam się raz na lewym boku raz na prawym na wznak nogi sobie ugne jakos to idzie moja jedyna rozrywka to przejść się do wc pod okno zobaczyć co na dworze i spowrotem łóżko ja nie wiem jak daje rade poprostu chyba się już przyzwyczaiłam do tego leżenia... chodź wczoraj mówię do męża wysuszę sobie sama włosy To nie dość że się zmachałam to mnie ręce bolały 😅 ale było to chwilowe . Nie zawsze od twardniem na szyjka leci jeśli by tak bylo to ja bym jej nie miała wogole już dawno ...
 
T


Też się z nimi borykam ale ostatnio mi pomaga zjedzenie codziennie śliwek suszonych ,activia i lekarz mowił że nawet dwa czopki glicerynowe na raz i pomogło można też syrop na zaparcia pić
Mi pomógł czopek glicerynowy bolało mnie jak nw co jeden raz zaaplikowałam i jak sobie pomyślę że miałabym to robić drugi raz tak mój problem z wypróżnianiem znikł 🤣
 
Na twardnienia nic lekarz nie powiedział, tzn. coś w stylu "to twardnieje brzuszek jeszcze ?"🥴 Magnez biorę w tabletkach tak jak do tej pory, nie mam zwiększonej dawki a jak kiedyś porównywałam z tym co Wy bierzecie, to ja biorę jakieś minimum....nie wiem, może to zbieg okoliczności ale mam wrażenie że właśnie u mnie twardnienia idą w parze ze wzdęciami i problemami w WC a z tym jest o wiele gorzej u mnie 😥 i tak szczerze mówiąc nic mi nie pomaga. Biorę codziennie syrop lactulose i co drugi/trzeci dzień mnie rusza ale też nie powoduje to mniejszych wzdęć. Muszę chyba spróbować tych czopków, tylko czy będę umiała to dziadostwo zaaplikować? A jak to szybko działa, od razu trzeba skorzystać z toalety?
 
Ja miałam wrażenie, że biorę dużo magnezu, a w szpktalu powiedzieli, że jak brzuch boli to spokojnìe mogę brac 2x tyle co biorę teraz 😂
 
Ja mam zalecenie 200-400 mg dziennie. I biorę magne b6 forte bo tam jedna tabletka ma 100mg, więc zawsze to mniej do łykania. W sumie teraz i tak mniej tabletek do zjadania niż w czasie starań o ciążę.
 
Ja jem magnez z mybestpharm. Mega dobrze przyswajalny. Rano i wieczorem 2 tabletki, a w południe jem jeszcze 2 magne b6. Ale zauważam, że jak zjem magne b6 to mnie szybciej do kibelka ciągnie.
Co do bólu pleców. U mnie wszystkie problemy rozwiązała poduszka do spania dla kobiet w ciąży. Choć ostatniej nocy została zaanektowana przez syna 😅
 
reklama
Dziewczyny, a macie jakieś sposoby na zaparcia przy takiej ilosci leżenia? U mnie zawsze działało po prostu chodzenie do oporu aż grawitacja zrobi swoje, no ale teraz odpada, plus mało jadłam w szpitalu, stres, nerwy i boję się, że mnie przytka totalnie, a przy szwie to już bardzo niewskazane :/
T
Dziewczyny, a macie jakieś sposoby na zaparcia przy takiej ilosci leżenia? U mnie zawsze działało po prostu chodzenie do oporu aż grawitacja zrobi swoje, no ale teraz odpada, plus mało jadłam w szpitalu, stres, nerwy i boję się, że mnie przytka totalnie, a przy szwie to już bardzo niewskazane :/

Też się z nimi borykam ale ostatnio mi pomaga zjedzenie codziennie śliwek suszonych ,activia i lekarz mowił że nawet dwa czopki glicerynowe na raz i pomoglo można też syrop na zaparcia pić
Na twardnienia nic lekarz nie powiedział, tzn. coś w stylu "to twardnieje brzuszek jeszcze ?"🥴 Magnez biorę w tabletkach tak jak do tej pory, nie mam zwiększonej dawki a jak kiedyś porównywałam z tym co Wy bierzecie, to ja biorę jakieś minimum....nie wiem, może to zbieg okoliczności ale mam wrażenie że właśnie u mnie twardnienia idą w parze ze wzdęciami i problemami w WC a z tym jest o wiele gorzej u mnie 😥 i tak szczerze mówiąc nic mi nie pomaga. Biorę codziennie syrop lactulose i co drugi/trzeci dzień mnie rusza ale też nie powoduje to mniejszych wzdęć. Muszę chyba spróbować tych czopków, tylko czy będę umiała to dziadostwo zaaplikować? A jak to szybko działa, od razu trzeba skorzystać z toalety?
Nie ma nic trudnego w aplikacji czopka u mnie działa najczęściej po 15 min
 
Do góry