reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Posiew to nie biocenoza :( posiew z kanału szyjki powinno się robić raz w miesiącu aby wykluczyć bakterie własnie...
 
Dokładnie infekcja często przebiega bezobjawowo i warto ją leczyć w początkowych stadiach aby uniknąć problemów z szyjką czy zakażenia wewnątrz macicznego lub nawet komplikacji poporodowych. Dla mnie to badanie jest podstawą podczas prowadzenia ciąży tak jak krew czy mocz...
W każdym razie teraz jak już opanują sytuację nawet jak będziesz miała szew to walcz o te wymazy bo to ogromnie ważne.
 
Dokładnie infekcja często przebiega bezobjawowo i warto ją leczyć w początkowych stadiach aby uniknąć problemów z szyjką czy zakażenia wewnątrz macicznego lub nawet komplikacji poporodowych. Dla mnie to badanie jest podstawą podczas prowadzenia ciąży tak jak krew czy mocz...
W każdym razie teraz jak już opanują sytuację nawet jak będziesz miała szew to walcz o te wymazy bo to ogromnie ważne.
Ja w pierwszej ciąży w standardzie tez nie miałam tych wymazów robionych. Teraz prowadze ciążę w UK I dotychczas mialam 3 razy robione ale tylko dlatego że przed szwem, potem jak z krwawieniem do szpitala trafił a ostatnio w 23 tc lekarka mi profilaktycznie zrobiła przez moje przejścia.. Pozatym nie ma mowy tu o profilaktycznym robieniu wymazu z szyjki.. W Polsce tez dość rzadko to robią
 
reklama
A mialas jakieś objawy obecnej infekcji? Problem w tym że często infekcja nie daje żadnych objawow początkowo... Właśnie probiotyki są pomocne aby uniknąć infekcji
No to rozpieranie w pochwie, kłucie No i ból brzucha w dole i takie parcie na pęcherz. Tylko tu pytanie czy to objaw czy to normalne przy ciąży bliźniaczej 🤨
 
Do góry