reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Chciałam się pochwalić, że dziś o 3:58 na świat przyszła moja córeczka Zosia ❤ Poród jak na pierworódkę błyskawiczny, bo niecałe 6 godzin. Bolało bardzo... Ale warto było leżeć, oszczędzać się i cierpliwie czekać ❤ Z racji, że jest późnym wcześniaczkiem (35+6) musi się troszkę dogrzać w inkubatorze. Poza tym rokowania są jak najbardziej na plus 🙂 Dzisiaj miałyśmy już próbę przystawienia do piersi i udało jej się co nieco chwycić, a później były przytulaski 🙂
Mam świra na jej punkcie ❤
Gratulacje ❤️dużo zdrówka , moja koleżanka urodziła synka w 35 i 5 bez podawania sterydów i wszystko jest wporzadku a dzisiaj synek ma 3 latka😊
 
reklama
Chciałam się pochwalić, że dziś o 3:58 na świat przyszła moja córeczka Zosia ❤ Poród jak na pierworódkę błyskawiczny, bo niecałe 6 godzin. Bolało bardzo... Ale warto było leżeć, oszczędzać się i cierpliwie czekać ❤ Z racji, że jest późnym wcześniaczkiem (35+6) musi się troszkę dogrzać w inkubatorze. Poza tym rokowania są jak najbardziej na plus 🙂 Dzisiaj miałyśmy już próbę przystawienia do piersi i udało jej się co nieco chwycić, a później były przytulaski 🙂
Mam świra na jej punkcie ❤
Gratulacje🎉🎊 widzisz udało sie, ten tydzień to naprawdę dobry czas już ☺ ważne że maleństwo zdrowe ☺ odpoczywajcie 😘
 
Chciałam się pochwalić, że dziś o 3:58 na świat przyszła moja córeczka Zosia ❤ Poród jak na pierworódkę błyskawiczny, bo niecałe 6 godzin. Bolało bardzo... Ale warto było leżeć, oszczędzać się i cierpliwie czekać ❤ Z racji, że jest późnym wcześniaczkiem (35+6) musi się troszkę dogrzać w inkubatorze. Poza tym rokowania są jak najbardziej na plus 🙂 Dzisiaj miałyśmy już próbę przystawienia do piersi i udało jej się co nieco chwycić, a później były przytulaski 🙂
Mam świra na jej punkcie ❤
Gratulacje i dużo zdrówka dla Was 😘❤️
 
Chciałam się pochwalić, że dziś o 3:58 na świat przyszła moja córeczka Zosia ❤ Poród jak na pierworódkę błyskawiczny, bo niecałe 6 godzin. Bolało bardzo... Ale warto było leżeć, oszczędzać się i cierpliwie czekać ❤ Z racji, że jest późnym wcześniaczkiem (35+6) musi się troszkę dogrzać w inkubatorze. Poza tym rokowania są jak najbardziej na plus 🙂 Dzisiaj miałyśmy już próbę przystawienia do piersi i udało jej się co nieco chwycić, a później były przytulaski 🙂
Mam świra na jej punkcie ❤
Gratulacje :)
 
Chciałam się pochwalić, że dziś o 3:58 na świat przyszła moja córeczka Zosia ❤ Poród jak na pierworódkę błyskawiczny, bo niecałe 6 godzin. Bolało bardzo... Ale warto było leżeć, oszczędzać się i cierpliwie czekać ❤ Z racji, że jest późnym wcześniaczkiem (35+6) musi się troszkę dogrzać w inkubatorze. Poza tym rokowania są jak najbardziej na plus 🙂 Dzisiaj miałyśmy już próbę przystawienia do piersi i udało jej się co nieco chwycić, a później były przytulaski 🙂
Mam świra na jej punkcie ❤
Grataluję!!! Udało się @madziq231🥰. 35+6, to świetny czas! Przytulajcie się jak najwięcej, bo to dzidzie tak szybko rosną...❤
 
Chciałam się pochwalić, że dziś o 3:58 na świat przyszła moja córeczka Zosia [emoji173] Poród jak na pierworódkę błyskawiczny, bo niecałe 6 godzin. Bolało bardzo... Ale warto było leżeć, oszczędzać się i cierpliwie czekać [emoji173] Z racji, że jest późnym wcześniaczkiem (35+6) musi się troszkę dogrzać w inkubatorze. Poza tym rokowania są jak najbardziej na plus [emoji846] Dzisiaj miałyśmy już próbę przystawienia do piersi i udało jej się co nieco chwycić, a później były przytulaski [emoji846]
Mam świra na jej punkcie [emoji173]
Super, wszystkiego dobrego [emoji173]️[emoji173]️
 
Cześć dziewczyny mam pytanie bo mam straszne bóle krocza, nie mam skurczy. Bardzo wieczorem boli mnie brzuch na spojeniem łonowym. Czy to może być skradająca się szyjka? Ogółem w pierwszej ciąży nie było problemów z ciążą. Szyjkę miałam na początku 4,5 cm w tej ciąży zaczynam 3,5cm niby to normalna szyja.. jutro idę na usg bo już nie wytrzymam. Prowadzę ciąże w szpitalu i ostatnie usg miałam 6tygodni temu. Niby co miesiąc mam badaną szyjkę organoleptycznie. No, ale chyba to nie to samo..?! Jeżeli to nie od szyjki to skąd mogą być te bóle? Jestem w 20tyg ciąży bliźniaczej.
 
Hmm to brzmi jak ciąża prowadzona w innym państwie?

Myślę że bardzo ważne jest pilnowanie szyjki przy ciąży bliźniaczej i częste (co wizytę) pomiary.
 
reklama
Idź idź na usg- dobrze robisz :)
No właśnie prowadzę ciąże w PL w poradni ciąż mnogich. NFZ przewiduje tylko usg w pierszym trymestrze, drugim i to ok. 30tc. Wcześniej prowadziłam ciąże w normalnej poradni tez na NFZ i miałam usg co 2-3 tyg. Cieszę się, ze znaleźli mi miejsce bo faktycznie ciąże bliźniacza prowadzi się inaczej. No, ale to usg mnie trochę martwi.
 
Do góry