reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Dziewczyny moje kochane ❤ Dziś o 14.07, tydz. 37+1, na swiat przyszła moja malutka Jagoda 😍 Waga 2700g, 49 cm, 9/9 pkt. Od razu przyssala się do piersi i od momentu narodzin praktycznie cały czas jest ze mną. Lekarz po stwierdzeniu na wczorajszej wizycie rozwarcia zdecydował o szpitalu, podaniu oksytocyny i wywolaniu porodu. Bal się, że gdy zostane w domu bez szyjki i z takim rozwarciem, nie zdaze do szpitala. Dziekuje Wam wszystkim kochane za podtrzymywanie na duchu, swietne rady. Dzieki Wam nie zalamalam sie i dzielnie wylezalam bite 4 miesiace!!!
Gratulacje! Jesteś niesamowita! 4 miesiące leżenia w szpitalu! Szacunek! Dużo zdrówka dla Was!!!
 
Cześć Dziewczyny 🙂 ja również dotrwałam z moją szyjka do planowego CC 23.11 (39+1). Urodziłam Franka 3620g i 58cm. Przypomnę tylko, że sytuacja nie była kolorowa, bo w 21tc moja szyjka była miękka i miała zaledwie 1cm. Odrazu założony pessar, zalecony oszczędny tryb życia, który został przeze mnie przekształcony w reżim łóżkowy, bo praktycznie 90% dnia leżałam. W 26tc podane sterydy. W 37+4 zdjęty pessar i tak dotarliśmy do wyznaczonego CC.
Było warto leżeć od 23 lipca i teraz cieszyć się maleństwem 😍
Nie załamujcie się, tylko wierzcie, że wszystko się uda nawet jeśli Wasz przypadek jest beznadziejny! Mi się udało 💪 Trzymam kciuki za same pozytywne zakończenia ✊
Gratulacje!!! Ja mam 21 tc i od 3 tyg mam szew...zobaczymy ile wyleżę, oby chociaż do tego 30 tc...
 
Gratulacje!!! Ja mam 21 tc i od 3 tyg mam szew...zobaczymy ile wyleżę, oby chociaż do tego 30 tc...
Głowa do góry, ja leżę od 18+5, a szew założono mi w 21+6.
Dziś to już jest 29+3🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️. Powiem tak...zleciało z ròżnymi przygodami po drodze, oczywiście😁.
Obym, choć do przyszłego roku nie urodziła, to będzie cudownie!!!😍
 
Gratulacje!!! Ja mam 21 tc i od 3 tyg mam szew...zobaczymy ile wyleżę, oby chociaż do tego 30 tc...
Ja na początku chciałam byle do 26tc żeby dziecko chociaż miało jakieś szanse, później byle do 30tc i tak zakładałam sobie małe cele i udało się 😉 nie powiem, że było lekko, ale trzeba wierzyć, że wszystko skończy się dobrze i robić wszystko, żeby tak było. Szyjki są nieprzewidywalne nawet dla lekarzy, ale myślę, że leżenie napewno im nie szkodzi. Powodzenia, musisz dać radę ✊🙂
 
Dziewczyny moje kochane ❤ Dziś o 14.07, tydz. 37+1, na swiat przyszła moja malutka Jagoda 😍 Waga 2700g, 49 cm, 9/9 pkt. Od razu przyssala się do piersi i od momentu narodzin praktycznie cały czas jest ze mną. Lekarz po stwierdzeniu na wczorajszej wizycie rozwarcia zdecydował o szpitalu, podaniu oksytocyny i wywolaniu porodu. Bal się, że gdy zostane w domu bez szyjki i z takim rozwarciem, nie zdaze do szpitala. Dziekuje Wam wszystkim kochane za podtrzymywanie na duchu, swietne rady. Dzieki Wam nie zalamalam sie i dzielnie wylezalam bite 4 miesiace!!!
Gratulacje, wyglądacie pięknie dziewczyny😍 Trzymajcie sie zdrowo😘
 
Dziewczynki z pessarem, chciałam Was dopytać o wydzielinę. Pessar od piątku, w sobotę więcej białej wydzieliny. Wieczorem w sobotę założyłam globulkę Macmiror. Wczoraj od rana w miarę czysto, aż wieczorem wypłynęła taka jakby woda w kolorze żółto-pomarańczowo-brązowym. Lekarz ostrzegał mnie o większych uplawach przy pessarze, ale czy one faktycznie mają być aż tak mokre ? Wizyta kontrolna w czwartek. Czy przyspieszyć ?
 
Dziewczynki z pessarem, chciałam Was dopytać o wydzielinę. Pessar od piątku, w sobotę więcej białej wydzieliny. Wieczorem w sobotę założyłam globulkę Macmiror. Wczoraj od rana w miarę czysto, aż wieczorem wypłynęła taka jakby woda w kolorze żółto-pomarańczowo-brązowym. Lekarz ostrzegał mnie o większych uplawach przy pessarze, ale czy one faktycznie mają być aż tak mokre ? Wizyta kontrolna w czwartek. Czy przyspieszyć ?
Ten pomaranczowy to po macmirror, ja mialam tak ze potem przez pol dnia mialam taka wydzieline po nim. Ja co prawda az tak duzo nie mialam ogolnie jej ale ponoc przy pessarze moze byc jej calkiem sporo
 
Dziewczynki z pessarem, chciałam Was dopytać o wydzielinę. Pessar od piątku, w sobotę więcej białej wydzieliny. Wieczorem w sobotę założyłam globulkę Macmiror. Wczoraj od rana w miarę czysto, aż wieczorem wypłynęła taka jakby woda w kolorze żółto-pomarańczowo-brązowym. Lekarz ostrzegał mnie o większych uplawach przy pessarze, ale czy one faktycznie mają być aż tak mokre ? Wizyta kontrolna w czwartek. Czy przyspieszyć ?

Nie masz powodow do niepokoju, jedynie co możesz to tylko się przyzwyczaić. To prawda że kolor wziął się przez tabletkę, ja czasem po globulkach mam wrażenie , że wody mi odchodzą 😁😁 jak nie zdążę założyć majtek po nocy, to leje się jak wsciekle po nogach 😁😁 a przy pessarze taka ilość wydzieliny to normalne, ja co prawda mam tylko szew, ale dużo dziewczyn pisało o takiej wielkiej ilości 😁
 
reklama
Dziewczynki 🌸 My wychodzimy dziś do domku. Jestem przeszczesliwa... Właśnie się pakuje i po południu tata zabiera nas z tego szpitala już na dobre. Dziękuję wam wszystkim jeszcze raz za wsparcie. Jestescie cudownymi, dobrymi duszami ❤ Płakałam całą drogę w aucie, gdy tu trafilam z polecenia lekarza. Bez waszych slow wsparcia, opisow waszych niesamowitych historii zalewalabym sie lzami kazdego dnia, z poczuciem beznadziei... Lezcie dziewczyny i nie zalujcie ani dnia w lozku - zmarnowanych swiat, wakacji, weekendow, spacerow, wyjazdow. Na to wszystko przyjdzie wlasciwy czas. Dziewczyny lezace ze mna nie zawsze konczyly szczesliwie... Lazily po korytarzu, kapaly sie, przebieraly w kolorowe, strojne pizamki, jadly na siedzaco, golily do badania, bo przystojny lekarz 😱 Porod w 23cim tyg u jednej, odplywajace wody w 31 u drugiej... Lezcie i nie zalamujcie sie perspektywa dluzszego lezenia! Przeciez lezymy dla naszych dzieci... One sie w koncu urodza 🥰 Mnie wypisali w niedziele z rozwarciem 2 cm, utrzymujacym sie miesiac, troche pokrecilam sie po domu, a w czwartek rozwarcie 4 cm, brak szyjki. Lezenie ratuje nasze szyjki. W dwoch moich ciazach sie to sprawdzilo. Olu gratuluje syneczka!!! Ciesze sie, ze kolejna z nas zostala szczesliwa mama 🥰 Zycze wam wszystkim kochane cudownych ciaz, czy to na stojaco, chodzaco, czy tez lezaco, w domu, szpitalu, czy gdziekolwiek 🙃 A moja córeczka malutka, ale z dnia na dzien coraz to piekniejsza... ❤
 

Załączniki

  • 20201207_091604.jpg
    20201207_091604.jpg
    1,6 MB · Wyświetleń: 125
Do góry