reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziewczyny powiedzcie mi co jeśli nie mam wyniku Gbs a poród by się zaczął?
Profilaktycznie dadzą antybiotyk?
Posiew robiłam w czwartek, wynik powinien być jutro, ale mam jakieś dziwne przeczucia :D wczoraj miałam biegunkę, dzisiaj jakieś takie częstsze kłucie w pochwie, więc różne myśli się ma i tak się zastanawiam :p
 
reklama
Dziewczyny powiedzcie mi co jeśli nie mam wyniku Gbs a poród by się zaczął?
Profilaktycznie dadzą antybiotyk?
Posiew robiłam w czwartek, wynik powinien być jutro, ale mam jakieś dziwne przeczucia :D wczoraj miałam biegunkę, dzisiaj jakieś takie częstsze kłucie w pochwie, więc różne myśli się ma i tak się zastanawiam :p
Tak podadza profilaktycznie na 100%
 
Dziewczyny powiedzcie mi co jeśli nie mam wyniku Gbs a poród by się zaczął?
Profilaktycznie dadzą antybiotyk?
Posiew robiłam w czwartek, wynik powinien być jutro, ale mam jakieś dziwne przeczucia :D wczoraj miałam biegunkę, dzisiaj jakieś takie częstsze kłucie w pochwie, więc różne myśli się ma i tak się zastanawiam :p
Tak dają. U mnie w pierwszej ciąży lekarz o tym zapomniał i już podczas dość zaawansowanego porodu mi podawano.
 
Gratuluję narodzin coreczek 😍 Mała nabierze wagi i już niebawem zawita w domku 😊 34+6 to super termin, jak na blizniaki. Ty masz jedno, czy dwukosmowkowe? Kolezanka, ktora lezy ze mna w pokoju - ciaza blizniacza, jednokosmowkowa, dwie dziewczynki, lekarze planuja ja rozwiazac 34+2.
Kochana a jak tam u Ciebie? ;) jak Twoje rozwarcie?
 
Oby te 10dni minęło ci bardzo szybko! Domyślam się co możesz czuć :(
Oprócz wagi wszystko z malutką wporzadku?
Jak się czujesz po CC?
Tak oprócz wagi wszytsko Ok. Jedynie cukier jej lekko spadał ale mówią ze tak się zdarza i już przestał. Po CC czuje Się słabo. Ogólnie to chyba ani naturalny ani cc nie jest mniejszym złem - i tu i tu się trzeba nacierpieć.
 
Kochana a jak tam u Ciebie? ;) jak Twoje rozwarcie?
U mnie w porządku, dziękuję 😊 Leżę wciąż w szpitalu. Rozwarcie to nie wiem, bo nie mierzyli od ostatniego razu. Pewnie jutro, albo pojutrze zaproszą na fotel 😬 Miałam jedynie w piatek badanie usg dziecka. Doskwieraly mi bardzo po nim skurcze, tak około jeden na godzinę dostawalam 😬 Przeszlo po paru godzinach. Jeszcze jak polecialam do toalety za dwojeczka, to juz w ogole odeszlo 😊🌸😁 Jutro 32 + 4, moj dzidzius glowka na dol, przeplywy w porzadku, waga 1992g. Byle do grudnia 😎
 
U mnie w porządku, dziękuję 😊 Leżę wciąż w szpitalu. Rozwarcie to nie wiem, bo nie mierzyli od ostatniego razu. Pewnie jutro, albo pojutrze zaproszą na fotel 😬 Miałam jedynie w piatek badanie usg dziecka. Doskwieraly mi bardzo po nim skurcze, tak około jeden na godzinę dostawalam 😬 Przeszlo po paru godzinach. Jeszcze jak polecialam do toalety za dwojeczka, to juz w ogole odeszlo 😊🌸😁 Jutro 32 + 4, moj dzidzius glowka na dol, przeplywy w porzadku, waga 1992g. Byle do grudnia 😎
Kochana!! To już mega bliżej niż dalej.
 
Bilirubinometr. Nie wszędzie w ośrodkach jest, bo on kosztuje kilkanaście tysięcy, ale warto znaleźć, bo szkoda dziecka kuć. A ciekawa jestem jak położna że zdjęcia to rozpoznaje. Zażółcenie to zażółcenie. Każdą powyżej 14 dni nie uznaje się za fizjologiczną, ewentualnie ocenia się to tylko i wyłącznie na podstawie stężenia bilirubiny z krwi lub średniej z pomiarów (stopa/brzuch/głowa).
Położna oceniała po zdjęciu jak mała miała 8 czy 9 dni...teraz już jest trochę lepiej. Dalej dużo śpi ale nie non stop. Od piątku jest tylko na cycu. Zobaczymy jutro przy ważeniu czy mimo tego dobrze przybrała na wadze. Syrop ze słodu jęczmiennego działa na laktację😜polecam😜
 
Położna oceniała po zdjęciu jak mała miała 8 czy 9 dni...teraz już jest trochę lepiej. Dalej dużo śpi ale nie non stop. Od piątku jest tylko na cycu. Zobaczymy jutro przy ważeniu czy mimo tego dobrze przybrała na wadze. Syrop ze słodu jęczmiennego działa na laktację😜polecam😜
Waga jest faktycznie kluczowa. Jak moczy pieluchy i robi kupy (a tu kupy są najważniejsze), to może sobie nawet i być z żółtaczką. Moja starsza miała do 3go mca, ale przybierała ponad 50 gr na dobę. Druga nie miała takiego szczęścia i zaczęła tracić.
3mam kciuki, żeby było dobrze ❤️
 
reklama
Dziewczyny, jak sie czujecie? kto nastepny w listpadowej kolejce?😁 U mnie jutro wypada wielki dzien - 37+2 i czas na zdjecie szwu:D😅 Nie wiem kiedy to zleciało... W kazdym razie mam sie stawic w pelnej gotowosci, bo prawdopodobnie juz zostane na oddziale. Dopiero teraz przyplątała sie jqkas bakteria i chcą ją przeleczyc antybiotykiem w warunkach szpitalnych...
 
Do góry