reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja walczyłam o luteinę pod język, bo mój lekarz jak jest szew nie przepisuje już dopochwowej. Dał mi receptę na podjęzykowa, choć mówi, ze ona ani na szyjkę ani na skurcze nie pomoże nic a nic, ale jak mam od godzić od zmysłów, płakać i się stresować to mi będzie ja przepisywał na głowę :D ja bym pewnie walczyła o pessar w ciąży mnogiej, bo bym chyba psychicznie wysiadła ...
Mi też powiedzieli to o luteinie. 🤦
Wiadomo, że każda z nas chce czuć, że zrobiła wszystko, co mogła. Że otrzymała od lekarza wszystkie informacje za i przeciw, ale tak jak piszesz ostatecznie to lekarz podejmuje decyzję. Jeżeli się nie zdecyduje, można co najwyżej szukać innego (chociaż nie każdy położnik nadaje się do prowadzenia ciąż mnogich).
 
reklama
Zastanawia mnie od zawsze, kiedy jestem tutaj, z jakiego powodu opinie lekarzy aż tak się różnią 🤷. Skoro dla nas w ciąży pojedynczej skracająca się szyjka, to ryzyko, to co dopiero dla Ciebie. Ciekawa jestem argumentów przeciw pessarowi Twojego lekarza. Rozumiem, że się od takiego rozwiązania odchodzi, ale na rzecz jakiej alternatywy? Dawniej dawano silne leki tokolityczne do brania w domu (wiem, że udowodniono ich szkodliwość i stosuje się je jedynie w szpitalach), dziś zostaje no-spa, reżim łóżkowy zastępuje się oszczedzającym trybem życia, a szew i pessar czym? Wiadomo, że każde z rozwiązań ma swoje wady, przy pessarze wzrasta ryzyko infekcji, ale po to są różne globulki, posiewy, wynazy, które wtedy należy stosować zapobiegawczo. 🤷🤷
Z tego co mówił to nie ma wystarczających badań udowadniających ze pessar działa w ciążach mnogich. Mnie tez to zastanawia. Co prawda nie ma dowodów ze szkodzi ale tez nie ma ze pomaga niby, wiec jeśli nie szkodzi a może pomoc to myśle ze będę tutaj dyskutowała z lekarzami nad założeniem go. Zawsze to jakaś ochrona i pewnie większy komfort psychiczny.
 
C to nie wiem co oznacza, ale 1 cm to długość szyjki, 1 palec to rozwarcie na jeden palec, to jest skala Bishopa dojrzałości szyjki, coś w necie powinno być dokładniej opisane. Ty już masz bezpieczny termin wiec się nie stresuj :)
Przeczytałam o tej skali, dobrze wiedzieć. Może C to ocena "konsystencji"?
 
Hej hej! Oo to super wiedzieć ze jednak pessar zdaje egzamin i w ciąży bliźniaczej. Będę w takim razie optowała za tym rozwiązaniem. A pamiętasz może co dostałaś w szpitalu w 22 tc na to stawianie się brzucha? Mi podali tylko kroplówkę z magnezem bo mówią ze nic innego nie mogą podac. Oprócz tego oczywiście biorę luteinę (dopochwowo), duphaston i spasmoline doustnie.
Z góry dzięki! Cieszę się, że u Ciebie już 32 tc! Już bliżej jak dalej [emoji4]
Mi też tylko Magnez w kroplówce 2x dziennie, luteina i duphaston. Teraz biorę maxymalne dawki magnezu, luteinę, duphaston, jak mam gorszy dzień to jeszcze nospę
 
C to nie wiem co oznacza, ale 1 cm to długość szyjki, 1 palec to rozwarcie na jeden palec, to jest skala Bishopa dojrzałości szyjki, coś w necie powinno być dokładniej opisane. Ty już masz bezpieczny termin wiec się nie stresuj :)
Dzięki, właśnie sobie poczytałam o tej skali. Hmm mam nadzieję, że jeszcze ten jeden tydzien uda się dotrzymać, aby był 36 tc... A to może być to rozwarcie i tak jak mówiła lekarka że szyjka jest nadal twarda i zamknięta?...
 
reklama
Miała któraś białko w moczu?
Tak jak pisze @Nasturcja91 najczęściej pojawia się przy gestozie/zatruciu ciążowym i może doprowadzić do rzucawki. U mnie było to związane z nadciśnieniem tętniczym - mierzysz ciśnienie? W szpitalu wykonywali mi dobową zbiórkę moczu, która jest dużo bardziej miarodajna dla białkomoczu niż badanie z jednorazowej próbki. Powinnaś jak najszybciej umówić się do lekarza.
 
Do góry