reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Cześć dziewczyny. Ja już po ostatniej ciazowej wizycie. Skończony 37tc i do porodu bardzoooo daleko. Malutka waży 3350g. 10 sierpnia mam przyjść na oddział i 11 będzie cięcie. Lekarz mi powiedział, że do terminu może mieć nawet 4kg a przez to, że to drugi poród po cięciu nie daje mi szans na sn tym bardziej, że mała jest dalej wysoko i nie zapowiada się na zmianę. W 3 tyg przybrała mi na wadze prawie 900g:o

Oo widzisz, a ja mam czas zeby do 10 sierpnia urodzić, a jak nie, to 10 na odział i 11 wywolujemy hehe mimo, ze termin na 15 ale cukrzycę ciążową mam. A wysoko tzn, ze jeszcze nie wstawiła się w kanał?
 
reklama
Oo widzisz, a ja mam czas zeby do 10 sierpnia urodzić, a jak nie, to 10 na odział i 11 wywolujemy hehe mimo, ze termin na 15 ale cukrzycę ciążową mam. A wysoko tzn, ze jeszcze nie wstawiła się w kanał?
Nie wstawila się w kanał i nie chciał mi tam za bardzo gmerac, bo jeszcze mogłaby się obrócić. Powiedział mi, że gdybym miała urodzić naturalnie to z taką waga jak jest teraz a że nic na to nie wskazuje to on by nie ryzykowal. Trochę szkoda, bo chciałam rodzić naturalnie, no niestety nie będzie mi dane....Mam tendencje do dużych dzieci:D
 
Kurcze moj jest tak na moim lewym boku glówką w dół i nie wiem jak go troche na środek przegonić, zeby się w kanał wstawił. To wszystko przez to lezenie tyle tygodni na lewym boku.
Ja sie strasznie boje cc ale jak sie nie da inaczej no to cóż... juz nic nie rozumiem.. tyle tygodni się człowiek martwił żeby donosić, a na koniec i tak lipa, bo albo szyjka nie puści, albo dziecko nie bardzo chce wyjść 🤦‍♀️🤷‍♀️
 
Kurcze moj jest tak na moim lewym boku glówką w dół i nie wiem jak go troche na środek przegonić, zeby się w kanał wstawił. To wszystko przez to lezenie tyle tygodni na lewym boku.
Ja sie strasznie boje cc ale jak sie nie da inaczej no to cóż... juz nic nie rozumiem.. tyle tygodni się człowiek martwił żeby donosić, a na koniec i tak lipa, bo albo szyjka nie puści, albo dziecko nie bardzo chce wyjść 🤦‍♀️🤷‍♀️
Cesarka nie jest taka straszna. Boli pierwsze wstawianie z łóżka, ale później już coraz lepiej. Znam dziewczyny co szybciej pozbieraly sie po cc niz po sn. No ale to pewnie kwestia indywidualna.
Co do wstawiania się dziecka w kanał to niestety nie wiem jak to zrobić... Z pierwsza córka miałam regularne skurcze, rozwarcie na 9cm a córka dalej była wysoko. Na to chyba nie ma rady.
Dzisiaj mi powiedział, że na tym etapie główka juz powinna się obniżać i wstawiać się w kanał a nic takiego się nie dzieje.
 
Czy tez czasami pobolewa Was pochwa?(czasami tak zakłuje, uszczypnie) Dziś 25 tc. Czy myślicie że to objaw skracajacej szyjki?:/
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny , jestem po wizycie jednak dziś nie wyjmowalismy pessara bo malutka waży 2,5kg więc lekarz chce ja jeszcze przetrzymać w czwartek za tydzien wyjmujemy. Kurcze troche sie zmartwilam ta wagą 😔 a jesli chodzi o pessar nadal wszystko super trzyma i mała nie napiera.
Ja tez czuję nisko pessar a wlasciwie jego brzeg i omijam go, luteine wkładam tak jakby pod spod
Ja też czuje właśnie brzeg. Wczoraj zakładałam po założeniu nie czułam dyskomfortu a dzisiaj trochę tak i zastanawiam się czy to minie czy to kwestia przyzwyczajenia
 
Czy tez czasami pobolewa Was pochwa?(czasami tak zakłuje, uszczypnie) Dziś 25 tc. Czy myślicie że to objaw skracajacej szyjki?:/
Justynka uwierz że teraz ci się wszystko z tym będzie kojarzyć ja na 3 dni przed wizytą odpuściłam forum bo się strasznie nakręcałam może też spróbuj ja też muszę chyba dać spokój bo czym więcej czytam o pessarze to wydaje mi się że go bardziej czuje 😁
 
Justynka uwierz że teraz ci się wszystko z tym będzie kojarzyć ja na 3 dni przed wizytą odpuściłam forum bo się strasznie nakręcałam może też spróbuj ja też muszę chyba dać spokój bo czym więcej czytam o pessarze to wydaje mi się że go bardziej czuje 😁
Mam nadzieje, że to nie ma związku z szyjka i to normalne....
 
reklama
Ja też czuje właśnie brzeg. Wczoraj zakładałam po założeniu nie czułam dyskomfortu a dzisiaj trochę tak i zastanawiam się czy to minie czy to kwestia przyzwyczajenia
Musisz się przyzwyczaić, ja od początku czuje pessar nisko, jakies moze minimalne roznice w wysokosci ale nigdy sie nie zdarzylo zebym.go nie poczula. Tydzien po zalozeniu polecialam do ginki bo byl tak nisko ze balam sie ze cos jest nie tak, sprawdziła i powiedziala ze jest nisko ale siedzi.i trzyma takze moze tak byc. Powiedziala za miala taką pacjentke co jak miala tak bardzo nisko to sobie go wyjela bo myslala ze wypadl i oczywiscie pod zadnym pozorem tak nie robic😊
 
Do góry