reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Ja swoje nacięcie wspominam jako horror - poza samym nacięcien ucięto mi też wargę sromową, drugą potem, żeby ładnie doszyć. Szycie po porodzie trwało ze 2h. Bardzo długo się wszystko goiło, siedziałam na kiblu i płakałam, do tego hemoroidy. Moja córka pomimo donoszenia miała objawy wcześniactwa, wisiała na cycku chyba non stop dwa-trzy tygodnie. Ja się z nią położyłam do łóżka, ona jadła/ciumkała itp. a ja chociaż leżałam.
Mi na szczęście pomógł laktatora. Bez tego żółtego ustrojsta już wskoczyła bym z okna. Polecono mi smoczek philipsa dla wcześniaka (NICU Soothie, rozmiar od 34 do 37tc) niby tylko do użytku szpitalnego. To taki smok do ćwiczeń ssania. Polecam. I kupiłam butelkę mimijumi wyglądająca jak sutek. Niestety nie mogę mu jej podać. Nie umie jej chwycić. Chociaż chwyta a nie jak inne butelki. Jutro położna mi pokaże. Je! Dziewczyny jak ściągnęłam nadmiar to może chwycić pierś. Je i śpi! No i oczywiście... Wiadomo 😎
 
Mi na szczęście pomógł laktatora. Bez tego żółtego ustrojsta już wskoczyła bym z okna. Polecono mi smoczek philipsa dla wcześniaka (NICU Soothie, rozmiar od 34 do 37tc) niby tylko do użytku szpitalnego. To taki smok do ćwiczeń ssania. Polecam. I kupiłam butelkę mimijumi wyglądająca jak sutek. Niestety nie mogę mu jej podać. Nie umie jej chwycić. Chociaż chwyta a nie jak inne butelki. Jutro położna mi pokaże. Je! Dziewczyny jak ściągnęłam nadmiar to może chwycić pierś. Je i śpi! No i oczywiście... Wiadomo 😎
Ja też się bardzo przyjaźniłam z laktatorem do czasu 1 zapalenia. U nas żaden smoczek i butelka nigdy się nie udała niestety. Karmiłam 3 lata tylko dzięki pomocy innych matek z forum nt.karmienia piersią.
 
Mi na szczęście pomógł laktatora. Bez tego żółtego ustrojsta już wskoczyła bym z okna. Polecono mi smoczek philipsa dla wcześniaka (NICU Soothie, rozmiar od 34 do 37tc) niby tylko do użytku szpitalnego. To taki smok do ćwiczeń ssania. Polecam. I kupiłam butelkę mimijumi wyglądająca jak sutek. Niestety nie mogę mu jej podać. Nie umie jej chwycić. Chociaż chwyta a nie jak inne butelki. Jutro położna mi pokaże. Je! Dziewczyny jak ściągnęłam nadmiar to może chwycić pierś. Je i śpi! No i oczywiście... Wiadomo 😎
Czyli dobrze, że kupiłaś. Widzisz, to super. Najwidoczniej to tylko ja nie miałam ani nawału ani nic. Hahaha mój nawał to było 20ml z dwóch piersi jak ściągnęłam raz takim ręcznym. Dodatkowo taki rzadki ten pokarm.
 
Hej dziewczyny , jestem po wizycie jednak dziś nie wyjmowalismy pessara bo malutka waży 2,5kg więc lekarz chce ja jeszcze przetrzymać w czwartek za tydzien wyjmujemy. Kurcze troche sie zmartwilam ta wagą 😔 a jesli chodzi o pessar nadal wszystko super trzyma i mała nie napiera.
 
Hej dziewczyny , jestem po wizycie jednak dziś nie wyjmowalismy pessara bo malutka waży 2,5kg więc lekarz chce ja jeszcze przetrzymać w czwartek za tydzien wyjmujemy. Kurcze troche sie zmartwilam ta wagą 😔 a jesli chodzi o pessar nadal wszystko super trzyma i mała nie napiera.
Nie każdy musi być wielkoludem :) Nie stresuj się, zawsze jest margines błędu, na tym etapie tez ciężko czasem dokładnie zmierzyć i może wyjść mniejsza waga przy mniejszej ilości wod
 
Hej dziewczyny , jestem po wizycie jednak dziś nie wyjmowalismy pessara bo malutka waży 2,5kg więc lekarz chce ja jeszcze przetrzymać w czwartek za tydzien wyjmujemy. Kurcze troche sie zmartwilam ta wagą 😔 a jesli chodzi o pessar nadal wszystko super trzyma i mała nie napiera.
Spokojnie. Który to tydzień? Nic się nie stresuj, usg ma przecież margines błędu. Na pocieszenie, może Towja Dzidzia z tych mniejszych, moje dzieci rodzone między 37 a 40tc a waga od 2600 do 2850.
 
Cześć dziewczyny. Ja już po ostatniej ciazowej wizycie. Skończony 37tc i do porodu bardzoooo daleko. Malutka waży 3350g. 10 sierpnia mam przyjść na oddział i 11 będzie cięcie. Lekarz mi powiedział, że do terminu może mieć nawet 4kg a przez to, że to poród po cięciu nie daje mi szans na sn tym bardziej, że mała jest dalej wysoko i nie zapowiada się na zmianę. W 3 tyg przybrała mi na wadze prawie 900g:o
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jak ja mam pomóc synowi wsta
Hej dziewczyny , jestem po wizycie jednak dziś nie wyjmowalismy pessara bo malutka waży 2,5kg więc lekarz chce ja jeszcze przetrzymać w czwartek za tydzien wyjmujemy. Kurcze troche sie zmartwilam ta wagą 😔 a jesli chodzi o pessar nadal wszystko super trzyma i mała nie napiera.

Nie martw się. Kiedyś Ci pisałam jak lekarka przed ktg masę dziecka wyliczyła i to dzień przed porodem. Miała mieć 2500, a na drugi dzień po porodzie 3200. Usg jest obarczone błędem +/- 500g i uwierz mi, ze częściej wyniki są zaniżone niż zawyżone na tym etapie ciąży, na ktorym obecnie jesteśmy. Tak mi lekarz teraz tlumaczył i dlatego w następna niedziele robie wszystko, by tego mojego chlopa wygonic hehe
 
Do góry