reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ale na jedno powiem wam dziewczyny że trochę to wszystko dziwne bo jedne mają szyjki jeszcze w miarę a mają leżeć plackiem a drugie w sumie gorsze a normalnie funkcjonują przy dzieciach i szyjka im się nie pogarsza
Pewnie dużo zależy też od tego czy szyjka twarda czy miękka, można na krótkiej szyjce przechodzić całą ciążę, bo i tak nie skraca się, a czasami coś zadzieje się i potrafi polecieć nawet w ciagu kilku dni...
U mnie szyjka nie pogorszyła sie od ostatniego badania, ale wolę dmuchać na zimne i nadal miec bardziej oszczędny tryb życia. Zwlaszcza, że jak dłużej stoję lub pochodzę (nawet po domu albo osiedlowym sklepie) to od razu zaczyna mnie rwać coś, kluć i brzuch pobolewa itd. A ginekolog mówi, że reguły nie ma i teraz jest dobrze, ale nie daje gwarancji, że za tydzień też będzie ok i nie pogorszy się 🤨
 
reklama
Tak z tymi rozstępami to najwyraźniej prawda. Robiłaś coś z nimi? Jakieś zabiegi? Podobno świeże można łatwo skorygować, bo usunąć całkiem to chyba nie
Weź potas i wapno.
Wiesz co jedynie smarowalam, dużo smarowałam. Różnymi kremami na istniejące rozstępy. I udało mi się je zniwelować tak że są niewidoczne. Trzeba się naprawdę dobrze przyjrzeć żeby je dostrzec. Szybko rozjaśniły się i tak jak mówię są praktycznie niedostrzegalne 😊 ale to nie zmienia faktu że jednak się zrobiły z konkretnym smarowaniem zapobiegającym. Mam nadzieję, że teraz się nie zrobią pomimo nie smarowania. Taka cicha nadzieja.
 
A zastanawiam się jeszcze nad jednym. Na wszelki wypadek dostałam od lekarza skierowanie do szpitala, z uwagi na te moje skurczowe bóle brzucha jak na okres. Jakby powtarzaly sie częściej, nie pomagala nospa i magnez to mam w szpitalu dostać kroplówki z magnezem.
Miała któraś z Was coś takiego? Działa to i warto na to iść?
Tak, pomaga. Ja leżałam w szpitalu w 22tc 6dni ponieważ twardnial mi brzuch. Kroplówki dostawałam rano i wieczorem. Pomogło ale jak wróciłam do domu to i twardnienie się pojawiło. Teraz łykam zwiększoną dawkę magnezu, i nospe jak jest gorzej
 
Mam do Was pytanie dziewczyny. Czy macie tak że jak dzieci są bardziej aktywne, ruszają się, rozciągają to później boli Was brzuch ale bez twardnienia i skurczy?
 
Mam do Was pytanie dziewczyny. Czy macie tak że jak dzieci są bardziej aktywne, ruszają się, rozciągają to później boli Was brzuch ale bez twardnienia i skurczy?
Niestety takie uroki 😉 noga pod żebro, kolano w wystający pępek, dupeczka raz z jednej strony raz z drugiej 😉 miałam wrażenie, że skóra mi pęknie. Do szpitala nie zabrałam nawet balsamu (mąż pakował mi kosmetyki bo miałam zrobić tylko ktg, wiecie jak facet pakuje? 😉 Najlepiej żel pod prysznic i już. Dobrze, że mam w przedpokoju gotową kosmetyczkę co używam z niej to znów tam ląduje).
 
Tak. Ja do tej pory tak mam...raz jest lekko i łatwo, a innym razem jakby ciasno i ciężko aplikować.
Tak, pomaga. Ja leżałam w szpitalu w 22tc 6dni ponieważ twardnial mi brzuch. Kroplówki dostawałam rano i wieczorem. Pomogło ale jak wróciłam do domu to i twardnienie się pojawiło. Teraz łykam zwiększoną dawkę magnezu, i nospe jak jest gorzej
Czytałam twoje posty i ty pisałaś że ci szyjka tak poleciała? A później po pessarze ona się uspokoiła trzyma się mimo tego że trochę się ruszasz?
Miałaś miękką szyjkę?
 
Mam do Was pytanie dziewczyny. Czy macie tak że jak dzieci są bardziej aktywne, ruszają się, rozciągają to później boli Was brzuch ale bez twardnienia i skurczy?
Tak, mój maluszek waży jeszcze nie dużo, bo 900 g i ma dość dużo miejsca, a już od kilku tygodni jego ruchy są bolesne, czasem tak się wypina ze cały brzuch mam obolały, jakby mi się od środka siniaczył. Nie wspomnę o kopniakach w odbyt i szyjkę, to już w ogóle czasem aż mnie skręci ;)
 
reklama
Czytałam twoje posty i ty pisałaś że ci szyjka tak poleciała? A później po pessarze ona się uspokoiła trzyma się mimo tego że trochę się ruszasz?
Miałaś miękką szyjkę?
Jeśli to do mnie to nie wiem tak na prawdę czy była miękka, lekarz nic nie mówił. Wiem tylko że na jednym usg szyjka ładna, chyba 35mm, 3 tyg później 29mm a po tygodniu 22mm i na taką mam założony pessar. Lekarz po założeniu niestety jej juz nie mierzy, tylko sprawdza czy krążek dobrze trzyma i jak na razie jest ok. Z tym że ja niestety nie leżę cały czas, zawsze coś tam porobię, no chyba że mnie brzuch boli, często twardnieje to wtedy leżę cały dzień
 
Do góry