reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ooo i jak sobie radzisz? Moze Ty mnie oświecisz i powiesz czemu mój diabetolog nie chce mi dać insuliny mimo, że od jakiegoś czasu cukier na czczo 91. Mi się po nocach śni stare łożysko, cesarka i złe przepływy przez tą cukrzycę 😐
Spokojnie😀 91 to na granicy normy. Jak będziesz miała ciut wyższe to ci przypisze insulinę na noc. To moja 3 ciąża i nigdy nie miałam problemów z łożyskiem czy przepływami a nie stosuje się idealnie do diety. Kilka wyższych wyników to nie tragedia. Rodziłam 2 razy naturalnie.
 
reklama
No to kto mi tu jeszcze towarzyszy hehe a Ty jak sobie radzisz?
Łatwo nie jest zwłaszcza, że im ciąża wyższa tym cukry też wyższe. Ja niestety nie umiem trzymać się idealnie diety więc mam czasem wyższe wyniki...oczywiście obiecuje sobie poprawę za każdym razem, ale nigdy się nie udało. Podziwiam dziewczyny, które przez całą ciąże nie zjadły nic słodkiego.
 
Ooo i jak sobie radzisz? Moze Ty mnie oświecisz i powiesz czemu mój diabetolog nie chce mi dać insuliny mimo, że od jakiegoś czasu cukier na czczo 91. Mi się po nocach śni stare łożysko, cesarka i złe przepływy przez tą cukrzycę 😐
Daję radę dietą, na czczo mam głównie 85-89. Dwa, trzy razy przez 3 miesiące zdarzyło mi się 94. Jak kiedyś byłam na wizycie i zapytałam czy takie wyniki na czczo mogą być i że w ogóle nie mogę zejść poniżej 80, to powiedział, że spoko a nawet lepiej jak są takie a w ogóle są tylko dwa kraje gdzie jest norma do 90 Polska i jakiś jeszcze... Reszta ma do 95. Podejrzewam, że mój też by mi nie dał insuliny przy 91 a inny bez zastanowienia dał, bo przekroczone. Zależy jaka szkoła 😁
 
Łatwo nie jest zwłaszcza, że im ciąża wyższa tym cukry też wyższe. Ja niestety nie umiem trzymać się idealnie diety więc mam czasem wyższe wyniki...oczywiście obiecuje sobie poprawę za każdym razem, ale nigdy się nie udało. Podziwiam dziewczyny, które przez całą ciąże nie zjadły nic słodkiego.
Ja w ostatnie upały też zjadłam parę łyżek lodów😉 złapie parę chipsów czy kawałek pizzy😉
 
Dzięki, bardzo mnie uspokoiłyście, bo mi się wszystkie najgorsze choroby z cukrzycą śnią. Jeszcze opierdzielałam tego doktorka, ze ma gdzieś tą moją cukrzycę. Dietę trzymam ze strachu ale już mi nawet piasek czekoladą pachnie 😄
 
Dziewczyny, cuda cuda ogłaszają. 3 tygodnie temu szyjka 26 mm, perspektywa pessara i leżenia do listopada. 2 tygodnie temu 30 mm, a dziś 40. Lekarz jest w szoku. Mówi, ze nie mogla tak urosnac tylko wszystko mi sie ładnie rozluźniło. Dalej muszę się oszczędzać ze względu na bóle i napinanie brzucha, biorę luteine, ale jest szansa, ze nie będzie tak źle.
 
Dziewczyny, cuda cuda ogłaszają. 3 tygodnie temu szyjka 26 mm, perspektywa pessara i leżenia do listopada. 2 tygodnie temu 30 mm, a dziś 40. Lekarz jest w szoku. Mówi, ze nie mogla tak urosnac tylko wszystko mi sie ładnie rozluźniło. Dalej muszę się oszczędzać ze względu na bóle i napinanie brzucha, biorę luteine, ale jest szansa, ze nie będzie tak źle.
Wow! To niesamowite! Ciekawa jestem mojej szyjki. Ja miałam 4 tygodnie temu 27mm, tydzień temu 30mm u innego lekarza. To przez luteinę ci się tak rozluźniło?
 
reklama
Do góry