reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Witamy 😊 mamy tu kilka pań z sierpnia. Nie martw się. Wiadomo, że w domu lepiej niż w szpitalu ale tam jesteś bardziej bezpieczna. Z bliźniakami nie mamy doświadczenia, ale dolegliwości są nam znane. Wiesz, różne cuda tu były i nawet rozwarcie znikało po leżeniu i lejek znikał, a nawet szyjki się wydłużały także trzeba wierzyć, że będzie dobrze. Poza tym większąść z lejkiem i z rozwarciem jeszcze po 38tygodniu chodziła. Tylko tutaj mówię o ciążach pojedyńczych. Musisz być dobrej myśli. 😊
Super czyli jest nadzieja 😍 właśnie spytałam lekarza na obchodzie czy to się jeszcze może cofnąć i powiedział ze tak 😊 ze nie często ale się zdarza 😊 leżę grzecznie i czekam na badanie 😊
 
reklama
@Onka4419 na zgage jem migdały lub tabletki bianacid z aboca. Ale najwazniejsze to likwidacja zaparc, wtedy zgaga rzadko sie pojawia, przynajmniej u mnie.
@Ola2017 to chyba skurcze, ale to jest normalne, bo macica sie przygotowuje do porodu. Powinny krotko trwac i nie bolec. Ja mam tez czasem twardy brzuch przy pelnych jelitach. Tak, ze grunt to codzienne wizyty w wc.
 
Super czyli jest nadzieja 😍 właśnie spytałam lekarza na obchodzie czy to się jeszcze może cofnąć i powiedział ze tak 😊 ze nie często ale się zdarza 😊 leżę grzecznie i czekam na badanie 😊
Apropos pessaru w ciazy mnogiej, obok lezy dziewczyna z blizniakami. Jest w 34tc, ma pessar od ok. 4 tygodni.
 
A ja dzisiaj coś czuje nieprzespana noc. Brzuch twardnieje mi co parę minut. Do tefo kłuje w pochwie. Wzięłam hydroksyzyne na uspokojenie, ale jakoś nie działa. No już nie wiem jak się mam ułożyć:/
 
Apropos pessaru w ciazy mnogiej, obok lezy dziewczyna z blizniakami. Jest w 34tc, ma pessar od ok. 4 tygodni.
Dzień dobry 😊 no mi lekarz powiedział ze się od tego odchodzi bo w 50 % działa a w 50% wywołuje poród wiec tego nie zrobi.... tez się zdziwiłam ale skonsultowałam to z dwoma innymi lekarzami ze szpitala klinicznego i potwierdzili wiec się nie kłócę ...
 
@Onka4419 na zgage jem migdały lub tabletki bianacid z aboca. Ale najwazniejsze to likwidacja zaparc, wtedy zgaga rzadko sie pojawia, przynajmniej u mnie.
@Ola2017 to chyba skurcze, ale to jest normalne, bo macica sie przygotowuje do porodu. Powinny krotko trwac i nie bolec. Ja mam tez czasem twardy brzuch przy pelnych jelitach. Tak, ze grunt to codzienne wizyty w wc.
No na mnie działa mleko i migdały ale to na chwilę a zaraz znowu ogień 😞 zaparć nie mam w ogóle jestem jakimś wyjątkiem jak narazie.. Oby się nie zmieniło 🤦🏻‍♀️😁 a zgage mam od początku ciąży już w pierwszych miesiącach mi dokuczała... Chwilkę miałam przerwy i później od nowa 😭 a przed ciąża nie wiedziałam co to znaczy mieć zgage,... 🤷🏻‍♀️😫😫
 
No na mnie działa mleko i migdały ale to na chwilę a zaraz znowu ogień 😞 zaparć nie mam w ogóle jestem jakimś wyjątkiem jak narazie.. Oby się nie zmieniło 🤦🏻‍♀️😁 a zgage mam od początku ciąży już w pierwszych miesiącach mi dokuczała... Chwilkę miałam przerwy i później od nowa 😭 a przed ciąża nie wiedziałam co to znaczy mieć zgage,... 🤷🏻‍♀️😫😫
A próbowałaś migdały? Też pomagają na zgage.
 
reklama
Cześć dziewczyny 😊 pozwólcie ze się u was ugoszczę.... jestem w 29 tyg ciąży bliźniaczej i okazało się ze szyjka się skraca i zrobił się lejek 😭 zostawili mnie w szpitalu i mówią ze już do rozwiązania ... tragedia bo mam już dwójkę w domu 6 i 2 latke i emocjonalnie ciężko 😞 na szew już za późno a pessara się podobno nie zakłada w ciążach mnogich wiec pozostaje leżenie i leki ... sterydy na płucka podane ... myślicie ze sytuacja może się poprawić na tyle ze wypuścili by mnie do domu oczywiście z leżeniem ?? Miał ktoś taka sytuacje ?
Mnie w pierwszej ciąży zapakowali do szpitala i przy przyjęciu gadałam z położną podczas ktg. Najpierw odmawiała diagnoz ale potem cicho wspomniała że skurczów na ktg nie ma, w szpitalu będę tylko i wyłącznie leżeć a leży się lepiej w domu. No to poszłam do domu. Doleżałam plackiem do 36+6.
Zastanów się czy dasz radę z 2 latką. Z 3,5latką było mi ciężko kiedy przez wirusa zamknęli przedszkola...
 
Do góry