reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Hm.. Mój lekarz poza zmniejszeniem dawki nospy i odstawieniem scopolanu założył, że niedługo zaczniemy zmniejszać luteiny. Jakoś się boję tego... Obecnie mam 100rano i 100wieczorem. Szyjka 2.3, ledwie początek 24tygodnia. Chciałby niedługo mnie widzieć na dawce luteiny 50rano i 50 wieczorem.. A ja się cykam..
Ja nie wiem jaka jest praktyka w takich przypadkach, może poczeka chociaż do 30 tyg i wtedy zmniejszy?
 
reklama
Hm.. Mój lekarz poza zmniejszeniem dawki nospy i odstawieniem scopolanu założył, że niedługo zaczniemy zmniejszać luteiny. Jakoś się boję tego... Obecnie mam 100rano i 100wieczorem. Szyjka 2.3, ledwie początek 24tygodnia. Chciałby niedługo mnie widzieć na dawce luteiny 50rano i 50 wieczorem.. A ja się cykam..
A masz dopochwowo? Ja mam 2x100 ale pod językowa. A czym to wszytko tłumaczy? T o szyjka jet miękka? T ez bym się bała tymbardziej ze sporo dziewczyn brało końskie dawki leków i było ok. Ale lekarz chyba wie co robi ☺
 
A mi nie kazał w ogóle brać luteiny - brałam na początku przy krwawieniach .
Co lekarz to inna opinia 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
No ale to chyba i historie mamy inne. U mnie bez progesteronu to byłaby tragedia.. Sama go nie bardzo produkuje przez pcos. Mam jedno dziecko a ciąża piąta. Na początku tej miałam krwotoki, krwiak przy łożysku, i już rodziłam przed terminem z powodu szyjki. Bo to że jeden daje luteine a drugi duphaston albo kaprogest to insza inszość. Na samą szyjke nie zawsze dają. Choć czytałam dziś artykuł naukowy że dawka 100do400 to na zagrożenie porodem przedwczesnym i przy krótkiej szyjce (poniżej 25mm) przed 24tc powinna być do 34tc. Ale ze juz sama historia wstecz nie powinna skłaniać do syplementacji, jeśli w obecnej ciąży się nic nie dzieje.
 
Ogólnie niewydolność szyjki to jest wtedy kiedy spada później 25 przed 24tc. Ale kontrola potrzebna i poz iej bo to się czasem wszystko szybko dzieje. Pewnie w 31 tc już nie ma co włączać czy zwiększać luteiny z powodu szyjki bo to zaraz odstawiac trzeba a nie zaczynać.
 
Ogólnie niewydolność szyjki to jest wtedy kiedy spada później 25 przed 24tc. Ale kontrola potrzebna i poz iej bo to się czasem wszystko szybko dzieje. Pewnie w 31 tc już nie ma co włączać czy zwiększać luteiny z powodu szyjki bo to zaraz odstawiac trzeba a nie zaczynać.
MASZ może linka to tego artykułu? M usi być ciekawy.
 
reklama
No ale to chyba i historie mamy inne. U mnie bez progesteronu to byłaby tragedia.. Sama go nie bardzo produkuje przez pcos. Mam jedno dziecko a ciąża piąta. Na początku tej miałam krwotoki, krwiak przy łożysku, i już rodziłam przed terminem z powodu szyjki. Bo to że jeden daje luteine a drugi duphaston albo kaprogest to insza inszość. Na samą szyjke nie zawsze dają. Choć czytałam dziś artykuł naukowy że dawka 100do400 to na zagrożenie porodem przedwczesnym i przy krótkiej szyjce (poniżej 25mm) przed 24tc powinna być do 34tc. Ale ze juz sama historia wstecz nie powinna skłaniać do syplementacji, jeśli w obecnej ciąży się nic nie dzieje.

Dokładnie tak .
Ja tez z krwiakiem i mięśniakiem 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️i z krwotokami . A najadłam się luteiny na początku od 8 do 16 tygodnia. Brałam 100 pod język rano . No dlatego byłam pewna , ze ginekolog zaleci dalej przyjmować luteinę a tu nic .
Chociaż to inny ginekolog - mój drugi , bo musiałam zmienić ze względu na miejsce porodu .
U pierwszej lekarki byłam jakieś dwa tygodnie temu , bo mnie zaczął jakoś dziwnie brzuch bolec i profilaktycznie dała luteinę .
A teraz ten przy skróceniu szyjki nie dał 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
I bądź tu kobieto mądra 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
 
Do góry