reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dokładnie tak .
Ja tez z krwiakiem i mięśniakiem 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️i z krwotokami . A najadłam się luteiny na początku od 8 do 16 tygodnia. Brałam 100 pod język rano . No dlatego byłam pewna , ze ginekolog zaleci dalej przyjmować luteinę a tu nic .
Chociaż to inny ginekolog - mój drugi , bo musiałam zmienić ze względu na miejsce porodu .
U pierwszej lekarki byłam jakieś dwa tygodnie temu , bo mnie zaczął jakoś dziwnie brzuch bolec i profilaktycznie dała luteinę .
A teraz ten przy skróceniu szyjki nie dał 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
I bądź tu kobieto mądra 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
No bo dawać w 31 tc żeby w 34 odstawiac? To Twoje skrócenie szyjki to nie jest takie drastyczne.. Niewydolność szyjki się stwierdza przed 24tc.

Magdalenka nie mam. Nie mogę go ponownie znaleźć. Ale nie czytam artykułów na stronach typu mama i ja tylko te w formie pdf publikacje z badań. Wpisz luteina dawka niewydolność szyjki i coś się powyświetla.
 
reklama
No bo dawać w 31 tc żeby w 34 odstawiac? To Twoje skrócenie szyjki to nie jest takie drastyczne.. Niewydolność szyjki się stwierdza przed 24tc.

Magdalenka nie mam. Nie mogę go ponownie znaleźć. Ale nie czytam artykułów na stronach typu mama i ja tylko te w formie pdf publikacje z badań. Wpisz luteina dawka niewydolność szyjki i coś się powyświetla.
Poszukam 😊 a mnie z rana naszym przemyślenia na temat porodu. Wogóle o tym nie myślałam do tej pory bo jakoś inne problemy. Ale jakoś panicznie zaczęłam się bać porodu naturalnego a cesarki jeszcze bardziej.... a w związku z cukrzycą ciazowa macie wskazania do cc?
 
Chyba znalazłam ten artykuł. Ale tam jest opisane również szkodliwe działanie progesteronu w ciazy. Szkolenie go stosuje się go na początku ciąży. Jest zwiększone ryzyko wystąpienia wa serca u dziecka... i bądź tu mądry 😕 na jedno pomaga a dziecku może zaszkodzić.
 
Ja gdzieś czytałam że luteina może powodować problemy z układem moczowym u dzieci. Ale myślę że nie jest aż tak szkodliwa skoro pomaga w utrzymaniu ciąży.
 
Poszukam 😊 a mnie z rana naszym przemyślenia na temat porodu. Wogóle o tym nie myślałam do tej pory bo jakoś inne problemy. Ale jakoś panicznie zaczęłam się bać porodu naturalnego a cesarki jeszcze bardziej.... a w związku z cukrzycą ciazowa macie wskazania do cc?
Cukrzyca nigdy sama z siebie nie jest wskazanie do cesarki jeśli z dzieckiem, łozyskiem i przepływami jest ok.
U mnie szykuje się cc z podowu ułożenia miednicowego dziecka. Osobiście bardziej boję się cesarki niż sn. Obawiam się, że dłużej będę do siebie dochodzić i problem będzie z laktacją.
 
Chyba znalazłam ten artykuł. Ale tam jest opisane również szkodliwe działanie progesteronu w ciazy. Szkolenie go stosuje się go na początku ciąży. Jest zwiększone ryzyko wystąpienia wa serca u dziecka... i bądź tu mądry 😕 na jedno pomaga a dziecku może zaszkodzić.
Miałam tyle leków włączonych i kroplówek w pierwszej ciąży łącznie z tymi które teraz są wycofane i każde miało wskazania, że mogą wpływać na serce dziecka itd. Na jedno pomoc na drugie zaszkodzić a mam zupełnie zdrowe dziecko. Nie ma co brać wszystkiego do głowy.
 
Ja dzisiaj po wizycie wylądowałam w szpitalu, pessar trzyma ładnie szyjke ale uwypukla się pęcherz do szyjki aż do ujścia zewnętrznego, jutro najprawdopodobniej szew ratunkowy😥😒
 
Ja dzisiaj po wizycie wylądowałam w szpitalu, pessar trzyma ładnie szyjke ale uwypukla się pęcherz do szyjki aż do ujścia zewnętrznego, jutro najprawdopodobniej szew ratunkowy😥😒
Tak mi przykro, że masz powody do łez.. Dobrze szło.. Ale będziesz bezpieczniejsza ze szwem. W poprzedniej ciąży miałam szew późno i tak na mus. Który tydzień jesteś?
 
reklama
Do góry