reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Chodzicie do położnej? Z tego co mi kolezanka mówiła przy porodzie pytają o dane położnej czy to jest obowiazkowe żeby takową mieć? Nigdy nie chodziłam do poloznej a po porodzie przychodziła do mnie raz pielgniarka z ośrodka. Byłam dziś zapytać czy tu gdzie teraz mieszkam również tak jest ale podały mi tylko namiar na prywatną położną.
 
Musisz mieć położna, która przyjdzie do Ciebie A w zasadzie bardziej do dziecka po porodzie. Będzie mierzyć, ważyć, sprawdzi twoja ranę, jeśli będzie ogarnięta to i skierowania przyniesie między innymi na usg bioderek i ewentualnie do innych specjalistów jak trzeba będzie :) U nas była 6razy. W każdej przychodni rodzinnej, wypełniasz też deklarację położnej. I to właśnie ona przychodzi. Może podali ci nr na NFZ? Pytałaś? Bo ja też dostałam nr telefonu do położnej, ale ona normalnie w ramach pracy przychodni z NFZ przychodziła, ale faktycznie dostałam.nr tel i wyglądało to jakbym miała się prywatnie umówić. Poza tym jeśli nie dasz deklaracji gdzie będzie dziecko zapisane i jaka położna się nim zajmie to Was nie wypuszcza że szpitala
Chodzicie do położnej? Z tego co mi kolezanka mówiła przy porodzie pytają o dane położnej czy to jest obowiazkowe żeby takową mieć? Nigdy nie chodziłam do poloznej a po porodzie przychodziła do mnie raz pielgniarka z ośrodka. Byłam dziś zapytać czy tu gdzie teraz mieszkam również tak jest ale podały mi tylko namiar na prywatną położną.
 
Hm ja też nie mam położnej , a co jeśli do porodu jej nie będę mieć ? przyjdzie jakakolwiek ? czy nikt nie przyjdzie ?
 
Hm ja też nie mam położnej , a co jeśli do porodu jej nie będę mieć ? przyjdzie jakakolwiek ? czy nikt nie przyjdzie ?
Ja w pierwszej ciąży nie miałam położnej wybranej. Dopiero jak Synka zgłaszałam w przychodni to wtedy wypełniam też deklaracje i położna się że mną kontaktowała. W szpitalu nie pytali o żadne namiary.
 
Żadnego druku nigdzie nie dawałam. Synka zgłaszałam w dzień wypisu ze szpitala, nikt niczego w szpitalu nie chciał, o nic nie pytał i nawet nikt nie powiedział że muszę zgłosić się do położnej. Dopiero przy zapisie do pediatry w rejestracji pielęgniarka wspomniała że położna się skontaktuje. Może sytuacja wyglądała inaczej z tego względu, że wczesniaczek, albo po prostu zależy od szpitala.
 
Chodzicie do położnej? Z tego co mi kolezanka mówiła przy porodzie pytają o dane położnej czy to jest obowiazkowe żeby takową mieć? Nigdy nie chodziłam do poloznej a po porodzie przychodziła do mnie raz pielgniarka z ośrodka. Byłam dziś zapytać czy tu gdzie teraz mieszkam również tak jest ale podały mi tylko namiar na prywatną położną.
Moze przychodnia ma podpisany kontrakt z położna i na NFZ normalnie by przyszła. Różnie to bywa. Ja teraz zgłaszałam się do położnej, z zalecenia ginekologa i też niby prywatna położna ale pracuje na NFZ. Skontaktowała się następnego dnia od zgłoszenia i mówiła że jeszcze przed porodem jak bym chciała coś wiedzieć czy coś by mnie niepokoilo to żebym dzwoniła to podjedzie do mnie :)
 
reklama
Do góry