reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Dzięki za wsparcie dziewczyny :) no generalnie wygląda to tak ze Zuza się faktycznie zatrzymala na poziomie 2380gram. Niby dobrze sobie radzi. Dowiedziałam się tyle ze posiedze tu do porodu. Nie wiem jaki poród miec będę i kiedy to nastąpi. Pewnie ordynator zadecyduje. Poki co nie spie bo mam strasznie niewygodne łóżko. Bola mnie cale żebra od lezenia i umieram z głoduuuuu.
Niech Ci mąż przywiezie koc, ja zawsze też brałam do szpitala bo te materace są fatalne. Szkoda że musisz lezec :(
U mnie było 2 dni temu 2660gram, w tydzień urosła 200g co chyba było najwięcej jak pamiętam. Nie stwierdzili hipotrofii. Dziewczyna na łóżku obok miała 2800gram i dostawała kroplówki z glukoza i też musi leżeć do końca. Także nie rozumiem do końca tych kryteriów kiedy jest hipotrofia, ale cieszę się że mnie nie zostawili :p
 
Niech Ci mąż przywiezie koc, ja zawsze też brałam do szpitala bo te materace są fatalne. Szkoda że musisz lezec :(
U mnie było 2 dni temu 2660gram, w tydzień urosła 200g co chyba było najwięcej jak pamiętam. Nie stwierdzili hipotrofii. Dziewczyna na łóżku obok miała 2800gram i dostawała kroplówki z glukoza i też musi leżeć do końca. Także nie rozumiem do końca tych kryteriów kiedy jest hipotrofia, ale cieszę się że mnie nie zostawili :p
Hipotrofia (tak mi tłumaczyła lekarka), jest poniżej 2500, ale biorąc pod uwagę, że usg może się mylić +/- 500g to jak dziecko waży 2500 to też zaczynają obserwacje i działania.
Ale widzisz co lekarz to teoria. W Bytomiu leżała że mną dziewczyna 28tc dziecko ważył 1200. Ale w tydzień przybrało 30g więc zanim.poszla do domu mieli jej coś podać, żeby dziecko zaczęło przybierać ! Mimo że waga była jak najbardziej ok ! Ale przyrost im się nie podobał... A zkolei inny lekarz lapal się za głowę że po co..No ale cóż... :)
Ważne, że @Zzzzzz jest pod obserwacją i trzeba pamiętać, że rodzą się mniejsze dzieci ;) także musi być dobrze. A Zuzia taka mała bo ona tam intensywnie trenowała boks na narzadach mamy więc kcal spaliła :)
 
No nic, ordynator powiedział że nie wyjde bez dzieciucha. Tragedi nie ma jezeli chodzi o wage i beda obserwować jak nie przybierze to beda ja tluczyc na zewnatrz. Ja juz w domu ćwiczyłam bociani chód, mialam zaplanowane ze jak dostanę skurczy to wezme z M ciepły prysznic, ze zrobi mi aromatycznych peeleng. A w realu skonczy sie na oxy i czopkach na patologii. Juz mam gdzieś jak urodze, co z kroczem i moim bocianim chodem. Byleby urodziła się zdrowa :((
Jak mialam skurcze przez cala ciaze tak teraz ich brak.
 
Tak
No nic, ordynator powiedział że nie wyjde bez dzieciucha. Tragedi nie ma jezeli chodzi o wage i beda obserwować jak nie przybierze to beda ja tluczyc na zewnatrz. Ja juz w domu ćwiczyłam bociani chód, mialam zaplanowane ze jak dostanę skurczy to wezme z M ciepły prysznic, ze zrobi mi aromatycznych peeleng. A w realu skonczy sie na oxy i czopkach na patologii. Juz mam gdzieś jak urodze, co z kroczem i moim bocianim chodem. Byleby urodziła się zdrowa :((
Jak mialam skurcze przez cala ciaze tak teraz ich brak.
Tak to chyba właśnie jest. Jak nie chcemy żeby dziecko wyszło to mamy wszystkie objawy że zaraz się coś zacznie. A jak chcemy to cisza.
Nikt z nas szpitali nei lubi, ale jak się pomyśli że to dla naszych maluszków żeby tylko było dobrze to można przetrwać :) niewiele Ci już zostało. :*
 
No nic, ordynator powiedział że nie wyjde bez dzieciucha. Tragedi nie ma jezeli chodzi o wage i beda obserwować jak nie przybierze to beda ja tluczyc na zewnatrz. Ja juz w domu ćwiczyłam bociani chód, mialam zaplanowane ze jak dostanę skurczy to wezme z M ciepły prysznic, ze zrobi mi aromatycznych peeleng. A w realu skonczy sie na oxy i czopkach na patologii. Juz mam gdzieś jak urodze, co z kroczem i moim bocianim chodem. Byleby urodziła się zdrowa :((
Jak mialam skurcze przez cala ciaze tak teraz ich brak.

A co to bociani chód? :o pierwsze slysze o czyms takim :p
Podejrzewam ze i u mnie porod sie skonczy na oxy i na baloniku :/
Byle z malutka bedzie wszystko dobrze!
 
A co to bociani chód? :o pierwsze slysze o czyms takim :p
Podejrzewam ze i u mnie porod sie skonczy na oxy i na baloniku :/
Byle z malutka bedzie wszystko dobrze!
Ano to wyglada jak rozgrzewanie miednicy po to ażeby bobo sie wpasował ;)

Dowiedzialam się że mam tydzień leżeć i za tydzień wazonko. Nic mi nie dadza tu. Tyle ze ktg raz dziennie i 2xdziennie tętno
 
@Zzzzzz a jakieś leki dostałaś, czy nic? Ja łykam od 3 tygodni Polfilin, co ma poprawić przepływy w tętnicach macicznych, żeby dziecko było lepiej odżywione, chociaż na usg przepływy wyszły dobre, a lekarz stwierdził, ze i tak spróbujemy.
 
@Zzzzzz a jakieś leki dostałaś, czy nic? Ja łykam od 3 tygodni Polfilin, co ma poprawić przepływy w tętnicach macicznych, żeby dziecko było lepiej odżywione, chociaż na usg przepływy wyszły dobre, a lekarz stwierdził, ze i tak spróbujemy.
Nic mi nie daja... Jutro się zapytam na wizycie o leki
 
reklama
Do góry