reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
@Wiewióreczka87 szyjka też bez szału, 18mm... Zastanawiam się czy sterydy mogły mieć wpływ na te spustoszenia, po drugim zastrzyku brzuch był strasznie długo twardy ;/
@Katiuszka81 a teraz pęcherz wrócił na swoje miejsce? To też mega stres, może wpaść w to U i pęknąć ;( Mąż znów mi grozi, że odetnie mi internet, kiedyś w końcu dotrzyma słowa :p
Wiesz co,ja nawet nie dopytywałam co z tym pęcherzem.W każdym bądz razie rozwarcie zatrzymało się na szwie i nie postępuje.Czasami lepiej mniej wiedzieć:)
 
@olaa90 Tak. Widocznie każdy gin inaczej bo tutaj sąsiadka miała i np z krążkiem normalnie funkcjonowała. Moja położna jak jej napisałam że mam leżeć do rozwiązania z krążkiem to mi napisała że przeważnie po 2 tygodniach z krążkiem można w miarę normalnie funkcjonować.
 
@olaa90 mam pannę Marysię pod sercem.

@Wiewióreczka87 to mi mówił gin że to nie jest prawidłowe. Może chciał mnie nastraszyć. Cholera wie. Nic innego tam nie było na USG niepokojącego.
@olaa90 mam pannę Marysię pod sercem.

@Wiewióreczka87 to mi mówił gin że to nie jest prawidłowe. Może chciał mnie nastraszyć. Cholera wie. Nic innego tam nie było na USG niepokojącego.
Pytałaś czy niewydolność może być od nieoszczedzania się w ciąży.
W drugiej ciąży od początku leżałam i niestety było to samo.
Na szczęście masz krążek, on mi pomógł bardziej niż szew, ale jest bardzo infekcyjny. Nie jedz słodyczy, wcinaj żuravit. Od 28 tygodnia miałam pessar po ściągnięciu w 37 tygodniu, szyjka się nie chciała rozwierać i miałam cesarke.
Co bierzesz?
 
Dziewczyny, które miały ktg. Pliz, wypowiedzcie się, czy taki zapis jest ok? Mój lekarz dał pieczątkę, że prawidłowy, ale przecież znacznie przekracza 160 uderzeń, nawet do 180 sięga. Moim zdaniem to mocno odbiega od idealnego zapisu. A z odczytaniem skurczy, to już w ogóle sobie nie radzę. Pamiętacie, jak u Was było?
 

Załączniki

  • IMG-0091.JPG
    IMG-0091.JPG
    2,2 MB · Wyświetleń: 51
Pytałaś czy niewydolność może być od nieoszczedzania się w ciąży.
W drugiej ciąży od początku leżałam i niestety było to samo.
Na szczęście masz krążek, on mi pomógł bardziej niż szew, ale jest bardzo infekcyjny. Nie jedz słodyczy, wcinaj żuravit. Od 28 tygodnia miałam pessar po ściągnięciu w 37 tygodniu, szyjka się nie chciała rozwierać i miałam cesarke.
Co bierzesz?

To jeśli miałaś w pierwszej i w drugiej ciąży problem z szyjka to sprawy wrodzone. Ja biorę Duphaston i Magnelle plus globulki ale po nich mnie trochę zaczęło piec.
 
@luigi89 gratuluje córki ;) u mnie synuś. Ja jak pytałam mojego gina o pessar to powiedział, ze jak będzie trzeba to założy ale teraz profilaktycznie mam być leniwa królowa. Nie mylić z leżeniem plackiem , bo od leżenia znowu macica się za bardzo rozleniwia ;/ Zastanawiam się jaka taktykę na pranie rozpracować , kucać nie można rozumiem , a klękać ?
 
reklama
Dziewczyny, które miały ktg. Pliz, wypowiedzcie się, czy taki zapis jest ok? Mój lekarz dał pieczątkę, że prawidłowy, ale przecież znacznie przekracza 160 uderzeń, nawet do 180 sięga. Moim zdaniem to mocno odbiega od idealnego zapisu. A z odczytaniem skurczy, to już w ogóle sobie nie radzę. Pamiętacie, jak u Was było?
Słabo widzę na telefonie ale ja miałam ktg dwa razy dziennie w szpitalu i normalnie cuda tam się działy.Tętno było nawet czasami poniżej 110 a czasami dobijało też do 180.Nikt nigdy nie powiedział,że coś jest nie tak a zawsze pytałam czy dobry zapis.Jak lekarzdał że jest ok to tak jest:)
 
Do góry