reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
@luigi89 gratuluje córki ;) u mnie synuś. Ja jak pytałam mojego gina o pessar to powiedział, ze jak będzie trzeba to założy ale teraz profilaktycznie mam być leniwa królowa. Nie mylić z leżeniem plackiem , bo od leżenia znowu macica się za bardzo rozleniwia ;/ Zastanawiam się jaka taktykę na pranie rozpracować , kucać nie można rozumiem , a klękać ?

Córcia mi się marzyła ale najważniejsze żeby oczywiście było zdrowe.
Zlecaj komuś te domowe obowiązki. Mi mąż wystawia kosz i mu mówię to i to do pralki a jak wstaje do toalety to sobie włączę sama. Teściową mam złotą , nie wiem jak jej się odwdzięczę bo też mi pomaga we wszystkim. Mobilizacja całej rodzinki jest. Ale lepsze to klękanie niż kucanie wg mnie.
Mój lekarz to samo - polegiwać. Nie że non stop leżenie. Nie przemęczać się ale wstawać.
 
@luigi89 to ja takie cos mialam 1 dzien jak dostalam w szpitalu boli taki jakby babel w srodlu sie zrobil ale potem juz bylo U

Nie win siebie. Ja w pierwszej ciazy chodzilam na spacery, wyjezdzalismy na wycieczki chodzilam na basen i nagle plamienie pecherz plodpwy w pochwie porod w 23tc.. ile ja sie naplakalam i rozmyslalam dlaczego.. co zle zrobilam. Ze moze za duzo jezdzilam autem.moze infekcja z basenu itp itd. Ludzilam sie tak caly czas.. zaszlam w druga ciaze w 4 cyklu po stracie.. dp 16tc szyjka 6cm! Rozwazano szew ratunkowy ale z taka dlugpscoa noe bylo mowy. Profesor zalecil cotygodniowe wizyty u prowadzacej.. i co? Miedzy 18 a 19 tc sie posypalo.. najpoer 4cm pptem 3cm potem Y poten U i co? Wiekszosc lekarzy problemu nie widziala.. moja gin o mmie walczyla. Wypisala mnie z 1 szpitala wyslala do profesora i od wczoraj mam szew... a w tej ciazy.. mimo 6cm szyjki i wiary ze tamto to byl nieszczesliwy wypadek... wychodzilam gora 2razy w tyg gdziekolwiek nigdzie daleko. Duzo lezalam nie wyjezdzalan nie prowadzilam auta od 12tc, chuchalam i dmuchalam.. i co?... i tak dupa.. wiec wychodzi na to, ze to nie mialo znaczenia bynajmniej w moim.przypadku. ja potrzebowalam szwu ! Mi nawet samo lezenie nie pomoglo. Szyjka.po porostu sie zaczela otwierać. Wymazy czyste. Raz wyszedl zly ale od razu bralam antybiotyk i to bylam w szpitalu wiec lezalam 24h na dobe... no wiec... robimy co mozemy a co bd to bd...

@Zzzzzz tez mysle ze bede sobie w aucie na pollezaco a u gin postoje chyba to lepsze nawet 1h niz siedzenie

@olaa90 ja nie wiem ile teraz zostalo u mnie ale tez raczej mysle ze max 1 x na tydzien zejdę i wejde chyba ze bd cos mega pilnego
U mnie tez mowia ze 2.5 jest ok ale ze profesor widzial ze bylo 6 i zrobilo sie U to nie olal jak inni tylko zadzialal.. oby do czwartku i zobaczymy czy trzyma i na jaka dlugosx bylo zalozone..

Ja sie uginam.. w sensie glownie M wstswia pranie ale jak potrzebuje na szybko cos przeprac albo cos mi spadnie to sie nachylam... tak jak nie powinno czyli naciagam kregoslup. Innego.pomyslu brak... a najlepiej nie robic tego zbyt czesto.



@Ika88 uspokoj sie ! Mowie ci to ja... ktora z 6cm szyjki zoatalo jek 2.6cm i mam szew nawet nie wiem na jakiej dlugosci bo pomiar byl 3 dni przed zalozeniem. wdech wydech.... bd dobrze ! Proponuje konsultacje z innym lekarzem. Skąd jestes? Moze ktos poleci kogos kto zaklada szwy i ogarnia temat. Ka gdyby nie moja gin i profesor tez pewnie nie mialabym szwu...

Ktory masz tydzien? Jestes po sterydach? Wyluzuj !


@Naysan tu jednej dziewczynie robili ktg i tez zaczęło wyc ze puls ponad 180. Zrobili jej nawet usg i powtorzyli ktg okazalo sie ze maly wtedy szalal wiec jak sie ruszal to i puls mial wysoki ! ;)

Dzis na wieczornym obchodzie dowiedziałam sie, ze szrw mam po to zebu normalnie funkcjonowac i nie caly czas lezec bo mi to zaszkodzi...
 
Który z nich poleciłabyś? I czym podpadł ten na Kamieńskiego?
Malo sal porodowych, duzo pacjentek, więc zamiast na porodowke, klada z I faza porodu na septycznej. Na poloznictwie w ogole nie ma wsparcia laktacyjnego.Lazienki sa slabe a sale ciasne. Ja z wszystkimi dziecmi siedzialam w szpitalu minimum tydzien, w tym musialam ostro pracowac nad piersiami i wazne dla mnie sa warunki bytowe po porodzie. Kliniki tez maja swoje grzeszki, ale jak komus nie zalezy na porodzie rodzinnym, to Kamienskiego jest bez sensu. Ja tam pojechalam, bo prowadzilam ciaze u lekarki stamtąd i jeszcze liczylam, ze poleze na patologii z peknietym workiem owodniowym. Niby kilka dni wczesniej ona mi mowila, ze juz po 34tc nikt nie bedzie stopowal porodu i moge jechać gdziekolwiek, ale jeszcze sie ludzilam, ze cos mi da bycie jej pacjentka. Jakbym wiedziala, ze urodze za te kilka godzin, pojechalabym na Borowska. Ale czy byłoby nam tam lepiej? Tego nie wie nikt.
 
@luigi89 to ja takie cos mialam 1 dzien jak dostalam w szpitalu boli taki jakby babel w srodlu sie zrobil ale potem juz bylo U

Nie win siebie. Ja w pierwszej ciazy chodzilam na spacery, wyjezdzalismy na wycieczki chodzilam na basen i nagle plamienie pecherz plodpwy w pochwie porod w 23tc.. ile ja sie naplakalam i rozmyslalam dlaczego.. co zle zrobilam. Ze moze za duzo jezdzilam autem.moze infekcja z basenu itp itd. Ludzilam sie tak caly czas.. zaszlam w druga ciaze w 4 cyklu po stracie.. dp 16tc szyjka 6cm! Rozwazano szew ratunkowy ale z taka dlugpscoa noe bylo mowy. Profesor zalecil cotygodniowe wizyty u prowadzacej.. i co? Miedzy 18 a 19 tc sie posypalo.. najpoer 4cm pptem 3cm potem Y poten U i co? Wiekszosc lekarzy problemu nie widziala.. moja gin o mmie walczyla. Wypisala mnie z 1 szpitala wyslala do profesora i od wczoraj mam szew... a w tej ciazy.. mimo 6cm szyjki i wiary ze tamto to byl nieszczesliwy wypadek... wychodzilam gora 2razy w tyg gdziekolwiek nigdzie daleko. Duzo lezalam nie wyjezdzalan nie prowadzilam auta od 12tc, chuchalam i dmuchalam.. i co?... i tak dupa.. wiec wychodzi na to, ze to nie mialo znaczenia bynajmniej w moim.przypadku. ja potrzebowalam szwu ! Mi nawet samo lezenie nie pomoglo. Szyjka.po porostu sie zaczela otwierać. Wymazy czyste. Raz wyszedl zly ale od razu bralam antybiotyk i to bylam w szpitalu wiec lezalam 24h na dobe... no wiec... robimy co mozemy a co bd to bd...

@Zzzzzz tez mysle ze bede sobie w aucie na pollezaco a u gin postoje chyba to lepsze nawet 1h niz siedzenie

@olaa90 ja nie wiem ile teraz zostalo u mnie ale tez raczej mysle ze max 1 x na tydzien zejdę i wejde chyba ze bd cos mega pilnego
U mnie tez mowia ze 2.5 jest ok ale ze profesor widzial ze bylo 6 i zrobilo sie U to nie olal jak inni tylko zadzialal.. oby do czwartku i zobaczymy czy trzyma i na jaka dlugosx bylo zalozone..

Ja sie uginam.. w sensie glownie M wstswia pranie ale jak potrzebuje na szybko cos przeprac albo cos mi spadnie to sie nachylam... tak jak nie powinno czyli naciagam kregoslup. Innego.pomyslu brak... a najlepiej nie robic tego zbyt czesto.



@Ika88 uspokoj sie ! Mowie ci to ja... ktora z 6cm szyjki zoatalo jek 2.6cm i mam szew nawet nie wiem na jakiej dlugosci bo pomiar byl 3 dni przed zalozeniem. wdech wydech.... bd dobrze ! Proponuje konsultacje z innym lekarzem. Skąd jestes? Moze ktos poleci kogos kto zaklada szwy i ogarnia temat. Ka gdyby nie moja gin i profesor tez pewnie nie mialabym szwu...

Ktory masz tydzien? Jestes po sterydach? Wyluzuj !


@Naysan tu jednej dziewczynie robili ktg i tez zaczęło wyc ze puls ponad 180. Zrobili jej nawet usg i powtorzyli ktg okazalo sie ze maly wtedy szalal wiec jak sie ruszal to i puls mial wysoki ! ;)

Dzis na wieczornym obchodzie dowiedziałam sie, ze szrw mam po to zebu normalnie funkcjonowac i nie caly czas lezec bo mi to zaszkodzi...
Czyli po powrocie ze szpitala możesz szybki obiadek zrobić ;) jak Ty się zmusisz do aktywności teraz? Bo przecież strach tak szybko nie odpuści.
 
Czyli po powrocie ze szpitala możesz szybki obiadek zrobić ;) jak Ty się zmusisz do aktywności teraz? Bo przecież strach tak szybko nie odpuści.
Przegadam sprawę z moja gin to po 1sze. Nie bede wychodzic czesciej niz na wizyty bo schody mnie przerazaja i wole nie kusic losu. Wiec raz max 2 razy jak trzeba bd na tydzien. Mysle ze po domu moze sie troche pokrece ( ale bez godzinnego stania w kuchni sprzatania itp) raczej tryb kanapowo-lazienkowy z przerwa na zrobienie kanapki ... a potem sie zobaczy... musze tez wiedziex na jaka dlugosx jest zalozona ta szyjka w jakim stsnie itp
 
@Oczekujaca123 możesz ten bąbel doprecyzowac? W sensie ze czułaś jakieś bąble z panny szanownej ? Ja czasem takie coś czuje... jak by mi tam coś bulgotało albo powietrze jakieś „wyszlo”
 
No dobra, to luzuję z tym ktg. U mnie też mały szalał jak opętany podczas badania, poza tym po moich lekach może być podwyższona akcja serca - nie żeby mnie to jakoś cieszyło. Za tydzień kolejny zapis i rozważam pójście kontrolnie do innego lekarza też.

Słuchajcie, mnie jutro odwiedza koleżanka - położna, jakbyście miały jakieś nurtujące pytania, mogę zagadać.

Co do chodzenia, ja leżę od początku ciąży i szyjka miała 4cm, a nawet jak miewała okresowo mniej, to potem jednak w kolenych badaniach znów 4. A teraz przed ostatnim badaniem kilka dni chodziłam, nie dało się leżeć przy przeprowadzce i nagle 3cm, mierzone na aparacie, na którym mi nigdy mniej niż 4 nie wyszło. A czułam kłucie dwa dni wcześniej i zastanawiałam się, czy to nie ona.
 
reklama
Teraz sie.prosze nie smiac to moj talent.
To gdzie jest babel mialam w 1 dzien jak dostalam boli brzucha w szpitalu gin uznala ze od skurczu po prostu szyhka pracowala wpadl tam plyn i sYjka sie przymknela o tak wygladala
Drugie foto to to co tera mam takie U tzn ja to tak widzę
20190212_215243.jpeg
20190212_215251.jpeg
 
Do góry