reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

No dobra, to luzuję z tym ktg. U mnie też mały szalał jak opętany podczas badania, poza tym po moich lekach może być podwyższona akcja serca - nie żeby mnie to jakoś cieszyło. Za tydzień kolejny zapis i rozważam pójście kontrolnie do innego lekarza też.

Słuchajcie, mnie jutro odwiedza koleżanka - położna, jakbyście miały jakieś nurtujące pytania, mogę zagadać.

Co do chodzenia, ja leżę od początku ciąży i szyjka miała 4cm, a nawet jak miewała okresowo mniej, to potem jednak w kolenych badaniach znów 4. A teraz przed ostatnim badaniem kilka dni chodziłam, nie dało się leżeć przy przeprowadzce i nagle 3cm, mierzone na aparacie, na którym mi nigdy mniej niż 4 nie wyszło. A czułam kłucie dwa dni wcześniej i zastanawiałam się, czy to nie ona.
A ja znow mam inne doswiadczenia. W sensie poczatek ciazy na wiecej sobie pozwolilam i szyjka gigant. Potem bole brzucha, bylam w szpitalu. Tryb kanapowy typowy... z 2 razy moze gdzies wyszlam.. i wtedy sie zepsula... takze juz nie wiem co jest ok xo nie.. ale ty masz szew i mimo to tak sie skraca i wydluza?
 
reklama
@aspekt najgorsze jest to, że ile osób tyle opinii, i bądź tu człowieku mądry... No cóż, mam jeszcze (oby) moment na myślenie.
@Oczekujaca123 od wczoraj 31tc, na szew już za późno, męczę się od tygodnia z pessarem. Już się nieco uspokoiłam, a do wizyty został tydzień, jakoś muszę do tego czasu przewegetować.
Hmm, też miałam "bąbelkowanie", ale chyba nieco inne niż na obrazku, jakby wir nisko z podbrzusza wylatywał na zewnątrz, nie było to przyjemne uczucie.
 
Dziewczyny a kto Wam powiedział ze siedzenie jest gorsze od stania?? Bo mi nawet w szpitalu kazali się kąpać pod prysznicem na siedząco. I teraz tak na szybko przeszukałam internet i tez nic takiego nie znalazłam i w sumie tak na chłopski rozum to chyba właśnie jak sie stoi to dzidzia bardziej uciska na szyjkę. Aaa i ja jem na siedząco i prysznic tez biorę na siedząco i lekarz twierdzi ze to co mnie ratuje to to że mam bardzo wysoko Maluszka.
 
No dobra, to luzuję z tym ktg. U mnie też mały szalał jak opętany podczas badania, poza tym po moich lekach może być podwyższona akcja serca - nie żeby mnie to jakoś cieszyło. Za tydzień kolejny zapis i rozważam pójście kontrolnie do innego lekarza też.

Słuchajcie, mnie jutro odwiedza koleżanka - położna, jakbyście miały jakieś nurtujące pytania, mogę zagadać.

Co do chodzenia, ja leżę od początku ciąży i szyjka miała 4cm, a nawet jak miewała okresowo mniej, to potem jednak w kolenych badaniach znów 4. A teraz przed ostatnim badaniem kilka dni chodziłam, nie dało się leżeć przy przeprowadzce i nagle 3cm, mierzone na aparacie, na którym mi nigdy mniej niż 4 nie wyszło. A czułam kłucie dwa dni wcześniej i zastanawiałam się, czy to nie ona.
Moja gin jest na urlopie i nie mam do kogo zagadać. Jestem na 100% pewna że odchodzi mi czop:(((( Dzis taka kulka z galarety, zbita. Jakys sie mogla zapytać czy jak odchodzi czop na poczatku 36tc to czy mam jechac na pogotowie po sterydy? Ja jeszcze oczywiście zadzwonię jutro do szpitala i się dopytam.
Nie martw się bo to nic nie da. Mi Zuza mega szaleje na ktg, nie lubi byc uciskana i zawsze kopie te , słuchawki' ma milion ruchow i podwyzszona akcje. Wkurza mnie to bo niepotrzebnie stresują dziecko ale jak mus to mus :/
 
@kb.karola90 a mogłabyś napisać w którym tyg u Ciebie się zaczęły problemy z szyjka,jaka długość?Jakie objawy itp?
Jestem po stracie w 20tc. Teraz szew założony na szyjkę 15/16tc już lekko skrócona chyba miala 2,8 cm. Mam typowa niewydolność wiec wszystko dzieje się bezobjawowo. Teraz jestem na końcówce 30 tc. Leżę praktycznie non stop ale tak jak pisałam prysznic biorę na siedząco i po tym 28tc jem tez na siedząco. Włosy mi zawsze.myje albo partner albo mama.bo mam dosyć długie.
 
A ja znow mam inne doswiadczenia. W sensie poczatek ciazy na wiecej sobie pozwolilam i szyjka gigant. Potem bole brzucha, bylam w szpitalu. Tryb kanapowy typowy... z 2 razy moze gdzies wyszlam.. i wtedy sie zepsula... takze juz nie wiem co jest ok xo nie.. ale ty masz szew i mimo to tak sie skraca i wydluza?
Ja nie wiem, czy u mnie to łażenie spowodowało skrócenie szyjki, może to czysty przypadek, tak się po prostu złożyło. Ale spróbuję zrobić eksperyment i przed kolejnym usg jak najwięcej leżeć przez tydzień i jesli znów będzie dłuższa, to znaczy, że to o to chodzi. Poza tym zauważyłam, że dłuższa mi wychodzi na wypełnionym pęcherzu, a tym razem miałam dość pusty. No takie czary.
 
Dziewczyny a kto Wam powiedział ze siedzenie jest gorsze od stania?? Bo mi nawet w szpitalu kazali się kąpać pod prysznicem na siedząco. I teraz tak na szybko przeszukałam internet i tez nic takiego nie znalazłam i w sumie tak na chłopski rozum to chyba właśnie jak sie stoi to dzidzia bardziej uciska na szyjkę. Aaa i ja jem na siedząco i prysznic tez biorę na siedząco i lekarz twierdzi ze to co mnie ratuje to to że mam bardzo wysoko Maluszka.
Ja bym sobie bardzo chętnie posiedziała, ale czuję wtedy bolesny nacisk na krocze (chociaż to też zależy od wysokości i miękkości krzesła/kanapy, u gina w poczekalni mają niezłe sofy) i nie ma nawet takiej opcji.
 
reklama
Ja bym sobie bardzo chętnie posiedziała, ale czuję wtedy bolesny nacisk na krocze (chociaż to też zależy od wysokości i miękkości krzesła/kanapy, u gina w poczekalni mają niezłe sofy) i nie ma nawet takiej opcji.
A wiesz czy masz nisko czy wosoko dziecko? Może to bardziej od tego zależy?
 
Do góry