reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

We Wro wszystkie maja III stopien, choc opinia obiegowa jest taka, ze patologia noworodka najlepsza jednak na Kamieńskiego. Moje dziecko korzystało tam tydzien z oionu (wczesniak 34 tc) i nie powiem nic zlego na neonatologie. Ale pod wzgledem ginekologicznym bardzo mi sie nie podobalo, a mam porownanie, bo rodzilam sn w 3 różnych szpitalach: Chalubinskiego, Borowska i Kamienskiego. Na Brochowie lezalam w ciąży.
Który z nich poleciłabyś? I czym podpadł ten na Kamieńskiego?
 
reklama
Ja całkowicie zrezygnowałam z siedzenia, jadłam na lezaco. Ponoć siedzenie to zabójstwo dla szyjki. Różnie mowia, u mnie ciaza trzyma się tylko na szwie, u Ciebie był zakladany na w miarę,,dluga" szyjke. Pogadaj z lekarzem co ci wolno i jak masz funkcjonować. Ja miałam całkowity nakaz leżenia, chociaż lekarz mówił, że gdyby nie spieprzyli mi pierwszego szwu, był w złym miejscu założony, to mogłabym normalnie funkcjonować.

Wiem że to może głupie ale jak radzić sobie z umyciem głowy ? Szybki prysznic i suszenie przez męża, partnera na leżąco ? Dziewczyny jak robiłyscie ?
 
Ja myję na szybko pod prysznicem na stojąco i nie suszę, ale jeśli musisz to fajny pomysł z suszeniem w łóżku :)

A co do siedzenia, zdarza mi się tylko na poczekalni u gina. Nawet jem na leżąco.
 
Wiem że to może głupie ale jak radzić sobie z umyciem głowy ? Szybki prysznic i suszenie przez męża, partnera na leżąco ? Dziewczyny jak robiłyscie ?
Ja mam długie włosy i myłam tylko raz w tygodniu tylko szamponem na szybko. Teraz staram się częściej bo boję się z brudnymi do szpitala trafić ( wiem, że to głupie bo m. się ze mnie śmieje jak mu mówię)
 
Po pierwszym szwie jak tylko wyszłam ze szpitala, to pojechałam do swojego gin, żeby zobaczył jak go założyli. Jak zrobił usg to od razu powiedział, że za długo to on się nie utrzyma, bo jest założony do dupy. Przy moim rozwarciu wewn w kształcie litery u, zamiast zszyc na środku Szyjki, to lekarz zszyl na samym końcu, więc jak byłam w pozycji pionowej to wszystko mi się rozchodzilo. Ja już po tygodniu wiedziałam, że jest coś nie tak, bo okropnie bolalo mnie spojenie lonowe, do tego stopnia, że z boku na bok to obiecałam się z krzykiem. Jak pojechałam na kontrolę to okazało się, że szew spełzł, jest rozwarcia i szyjka bardzo miękka jak do porodu. Od razu kazał jechać do szpitala, a że był to piątek wieczorem, to na szew musiałam czekać do poniedziałku. Najgorszy weekend w moim zyciu
Wspolczuje.. wiesz jak mi.pokazywal na usg gdzie bd szew to pokazywal od razu przy rozwarciu czyli te U potem szew i potem reszta zamknietej szyjki ale gdzie on w koncu jest i ile bylo tej szyjki to nie wiadomo....[emoji848][emoji848][emoji848] przeanalizuje w czwartek. A po ilu cie wypuscili.po szwie? Mnie moja gin wyslala do niego bo niby specjalista w szwach zreszta naszej Pauli tez z tego co kojarze zakladal i jakos sie trzyma [emoji14] (jak dobrze pamietam)
Powiedzial ze w czwartek kontrola i jak bd zle to zaklada drugi.. ale to chyba byl zart on ma dziwne poczucie humoru... [emoji24]
 
Co do wlosow to ja myje pod prysznicem na stojaco i nadal tak bede innej opcji nie widze
Pewnie ogarne to tak, zeby myc przed wizyta i na tydzien moze starczy [emoji14] suszyc nie bede. Troche prostuje ale to do tej pory 10 min na stojaco bylo a na lezaco tez sprobuje. ;p
 
reklama
Do góry