reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Głupie pytanie, ale czy rozwarcie wewnętrzne i ujście wewnętrzne to to samo?
Nieee...ujście to tylko strona szykji - wewmętrzne czyli to przy macicy i zewnętrzne czyli od strony pochwy. I ujście możesz mieć rozwarte i zamknięte. Ja jestem posiadaczką rozwartego ujścia wewnętrznego od 20 tc, nie mam nic na szyję założone.
 
reklama
Dziewczyna z innego forum, do którego należę urodziła 33+2 śliczną, zdrową i silną córeczkę 2400 g, która nie wymaga żadnej aparatury :)

@ashisohi co u Twoich Cudeniek?:)
Jedzą dużo, jedna ma przez to wielki brzuszek bo nie nadąża z trawieniem, druga większa awansowała znowu w innym pokoju i teraz czekać zostało, za 3 dni mają miesiąc [emoji5] mniejsza miała badany wzrok i narazie bez zastrzeżeń a druga nie wiem bo nie było pielęgniarki i zapytam się przy następnej wizycie
 
Jedzą dużo, jedna ma przez to wielki brzuszek bo nie nadąża z trawieniem, druga większa awansowała znowu w innym pokoju i teraz czekać zostało, za 3 dni mają miesiąc [emoji5] mniejsza miała badany wzrok i narazie bez zastrzeżeń a druga nie wiem bo nie było pielęgniarki i zapytam się przy następnej wizycie
Cudowne wiadomości, jeszcze trochę i obie będziesz mieć w domu i w dodatku zdrowe, a tyle strachu było! :)
 
Bo u Ciebie Kochana litera U oznacza rozwarcie.
Praidłowo powinna być litrera T albo słowo "zamknięte/prawidłowe"
No tak ale wewnatrz to wewnatrz czy nasz rozwarcie wewnetrzne czy ujsxie wewnetrze w ksztalcie U , Y, V (czyli te nieprawidłowe to tez rozwarcie od wewnątrz.

Te od pochwy to zewnetrzne. Wiec chyba myslimy o tym samym [emoji14]
 
No właśnie mam ujście wewnętrzne U przez większość ciąży, gdyby doktorka nie pisała tego w standardowym raporcie nawet bym o tym nie wiedziała, zawsze mówi, że wszystko jest ok, pozamykane i już. Pytam, czy się robi rozwarcie - nie. Matko, będę teraz miała kolejny powód do histerii...
 
Wiem że to może głupie ale jak radzić sobie z umyciem głowy ? Szybki prysznic i suszenie przez męża, partnera na leżąco ? Dziewczyny jak robiłyscie ?
Ja myje pod prysznicem, a wysuszyć można już na lezaco. U mnie to nie problem, bo mam krótkie włosy i mało czasu zajmuje mi mycie. Możesz też na lezaco, tylko więcej z tym zabawy
 
No właśnie mam ujście wewnętrzne U przez większość ciąży, gdyby doktorka nie pisała tego w standardowym raporcie nawet bym o tym nie wiedziała, zawsze mówi, że wszystko jest ok, pozamykane i już. Pytam, czy się robi rozwarcie - nie. Matko, będę teraz miała kolejny powód do histerii...
Ja mam ujscie U. W jednym szpitalu nikt nie widzial.problemu. tak bywa i juz. Pyyam czy to rozwarcie mowia ze nie..pojechalam do.profesora 3sekundy sonda w pochwie on mowi ujscie wew szyjki U konieczny szew... takze co lekarz.. co doswiadczenie.. co szpital.. to inna teoria. Co nie zmienia faktu ze i moja gin i profesor uwazali ze to nie jest normalne bo moze wpasc tam pecherz i szyjka bedzie sie dalej rozwierac..
 
reklama
Ja mylam pod prysznicem raz w tygodniu (niedziele :D ) później suszylam na lezaco i krecilam na lezaco (mam taka lokowke co sama wsysa wlochy). Jadłam na lezaco. A później moglam lezec tylko na lewym boku. Ale serio to nie jest tragiczne :)
@Wiewióreczka87 dla mnie waga marzenie. Poki co staram się przyspieszyc tycie Zuzi i wpierniczam samo bialko. Zobaczymy bo mam wrażenie że mi drugi podbródek wyrasta. Na szczęście maz kochany wspiera i mowi ze nie przytylam na twarzy (akurat).
 
Do góry