reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Hej wszystkim! To moj pierwszy post tutaj, jako ze 2 dni temu okazalo sie, ze moja szyjka ma 26mm (18tc), moj lekarz mocno mnie nastraszyl ze bede musiala juz lezec do konca. Wczoraj rano obudzilo mnie twardnienie brzucha i takie uczucie rozpierania. Pojechalam do przychodni w szpitalu, gdzie lekarz zmierzyl mi 36mm, co juz nie jest takie zle. Dzis widze sie z moim ginem, ktory ma zerknac raz jeszcze, pobrac posiew i zobaczymy czy bede zakladac szew. Czy jest tu moze kobitka z podobnym problemem na tak wczesnym etapie ciazy? Dopiero niedawno zaczelam czuc ruchy, a lekarz mnie postraszyl ze szyjke mam jak w 34 tc i jesli nic sie nie poprawi to moge urodzic w 26tc :/

Najważniejsze, że lekarz zauważył, że sie skraca to zawsze można w porę zadziałać i zrobić wszystko by zapobiec przykrym konsekwencjom. Gorzej, jakby się coś działo, a nikt by tego nie zauważył.

Jak będzie trzeba, to założą szew a Ty będziesz wypoczywać jak nigdy wcześniej [emoji6]

Głowa do góry, będzie dobrze.
 
reklama
Cześć,
Lekarz do du... sory.. fakt fajnie, ze sprawdza bo moj nie sprawdzal i w 23tc stracilam syna, ale jak mozna tak straszyc.. przeciez ta długość szyjki nie jest najgorsza. Pytanie czy jest rowarcie czy jest miekka itp.
Nie martw sie, wazne ze jestes pod kontrola, jak bedzie trzeba niech zakladaja szew i lez. Dziewczyny tu z krotszymi szyjkami rodzily w terminie ;* trzymaj sie i mysl pozytywnie, stres negatywnie dziala na szyjke
Mysle, ze powiedzialby mi czy jest rozwarcie i panikowalby bardziej jakby bylo. Generalnie jest swietnym lekarzem, ale ma tendencje do bycia bardzo ostroznym. Opieprzyl mnie ze uparlam sie na cwiczenie w ciazy mimo ze mialam troche plamien wczesniej. Ale potem bylo wszystko super i czulam sie jak nie w ciazy ;) Jestem ciekawa czy on zle zmierzyl ta szyjke, czy jest to mozliwe ze 1cm sie powiekszyla od pol dnia lezenia i od luteiny. No nic, czekam, po 21 mam dzis wizyte.
Dzieki za wsparcie :)
 
@Zzzzzz mi też pulsowalo jak byłam w ciąży. Dla mnie to nie było normalne, lekarka za to powiedziała że jak się nic nie dzieje to nic złego. Do tej pory nie wiem co to. Ale jak na moje to były znaki że coś się tam robi. Nie chcę straszyć ale (masz pessar jak dobrze kojarzę) niech dobrze sprawdza czy nie masz żadnej infekcji.
 
Ja juz mam dosc tego leżenia. Staram sie jakos zeby dzien szybko mijal. Maz rano szykuje mi jedzenie w pojemniki i herbate w termos wuec za duzo sie nie musze ruszac. Glownie czytam książki i ogladam tv. Oczywiscie czasami jakies zakupy na allegro. I tak jakos do 16stej az nie wroci Maz. Postanowilam ze zaczne chyba powtarzac angielski.

Zzz co do pozycji to mi wczesniej tez bylo niewygodnie na plasko na plecach ale to było wczesniej jak zaczela sie przygoda z szyjka. Teraz moj brzuch jakby sie uspokoil. Mniej na szczescie twardnieje. Jak leze na plecach to nic sie z nim nie dzieje. Czasami jak mam wzdecie to najlepiej mi wtedy na boku.
 
Leze 7 tyg. Zaczelo sie w 13+6 tc. Wylądowałam w szpitalu bo mialam dziwny sluz zabarwiony na rozowo wyglądał jak czop. Obecnie 20+6 tc. Wiec duzo jeszcze przedemna. Od kiedy leze szyjka bez zmian. Wiec pomaga. Ostatnio miala 34 mm. Szyjka rozpulchniona.

Masakra tak dlugo lezec :( a wlasciwie, co to znaczy ze musisz lezec? Tylko wstawanie do toalety? Mozna sobie zrobic sniadanie, szybki obiad? Czy mozna np wyjsc przed dom i posiedziec na lawce? W ogole czy mozna siedziec? Nie wypytalam jeszcze o to gina, bylam zbyt zdenerwowana zlymi wiesciami :( Trzymam kciuki za wytrwalosc!
 
Masakra tak dlugo lezec :( a wlasciwie, co to znaczy ze musisz lezec? Tylko wstawanie do toalety? Mozna sobie zrobic sniadanie, szybki obiad? Czy mozna np wyjsc przed dom i posiedziec na lawce? W ogole czy mozna siedziec? Nie wypytalam jeszcze o to gina, bylam zbyt zdenerwowana zlymi wiesciami :( Trzymam kciuki za wytrwalosc!
Tak jak pisalam wcześniej leze 24 godz na dobe. Wstaje tylko rano ubrac corke do przedszkola i wieczorem pod prysznic. A tak ogolnie to tylko do wc i jak chce cos zjesc. Chociaz to tez rzadko bo Maz rano mi szykuje sniadanie i herbate do termosa. Jesli chodzi o siedzenie to unikam jak ognia. Czesto nawet jem na lezaco. Jak jade do lekarza to fotel mam prawie na lezaco. Bo mam do niego 100 km.Ja sie nie poddam i pilnuje w tamtyn roku ur syna w 22+4 tc. Juz nie chce przeżywać tego i wolę sie poswiecic.
 
reklama
@Tusinka pieeeekna dziewczynka jak malowana <3
@Gannka tak, zrobiłam posiew teraz w pon i za tydzien mam wizyte. Jak dla mnie to zwiekszona ilosc krwi i mi tak pulsuje po lewej i po prawej pod brzuchem jakby tiki nerwowe. Czytalam w necie niektore tak maja ale posiewy koniecznie robie i to co 2 tyg
@Paula_12345 witaj. Spokojnie, pare stron temu opisywalam swoj przypadek. Ja leze od 12 tc bo mialam strasze bole brzucha. Później w 14tc zalozyli mi pessar ( moja szyjka byla ok prawie 4cm ale z racji mojej ostatniej straty tak zadecydowali) dalej lezalam. Pessar strasznie mnie bolal tzn mam caly czas uczucie rozpierania podbrzusza. W 16 tc byłam na kontroli okazalo sie ze szyjka miekka i skrocila sie do 3cm. Mialam dalej leżeć. Pare dni pozniej zaczęło kłuć mnie w pochwie pojechalam na pogotowie, tam szyjka 2,8. Zatrzymali mnie po 2 dniach znowu zmierzyli. Szyjka 2 cm. Odeslali do domu. Lezenie totalnie plackiem. Po 3 dniach wizyta u mojej gin szyjka 3cm.
Eh, zalecenia: lezenie.
Za tydzień mam kontrole. Obecnie jestem w 18+2 i tak sobie czekam.
Mysle ze nie powinnas sie martwic nie wiem skad te rozbieżności w wynikach ale jedno jest pewne. Na twarda, zamknieta i dluga szyjkę szwu Ci nie założą. Do kolejnej wizyty odpoczywaj i daj znak co i jak :)
 
Do góry