reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziewczyny jutro kończę 34tc, wczoraj o 23.30 zaczęły odchodzić mi wody, pojechalam do szpitala, po badaniu okazało się, że szyjka zamknięta, tylko wewnętrzne rozwarcie. W nocy zaczęły się skurcze, ból w dole brzucha i w odcinku lędźwiowym, w pewnym momencie miałam skurcze co 2 minuty! Podali mi jakieś leki i wszystko póki co przeszło. Zrobiło się rozwarcie na 1cm, mam leżeć, dostaję antybiotyki i sterydy na rozwój płuc. Mały waży 2400g, więc lekarz powiedział, że tragedii nie będzie jak urodzę, ale mam nadzieję, że jeszcze wytrzymam... Nie wiadomo czemu pękł pęcherz, szyjka była zamknięta, a żadnej infekcji ani zakażenia póki co nie znaleźli... Trzymajcie kciuki!
Trzymaj się dzielnie 34 Tc jest już bezpieczny dla maluszka. W szpitalu jesteś pod dobrą opieką.
 
reklama
Dziewczyny jutro kończę 34tc, wczoraj o 23.30 zaczęły odchodzić mi wody, pojechalam do szpitala, po badaniu okazało się, że szyjka zamknięta, tylko wewnętrzne rozwarcie. W nocy zaczęły się skurcze, ból w dole brzucha i w odcinku lędźwiowym, w pewnym momencie miałam skurcze co 2 minuty! Podali mi jakieś leki i wszystko póki co przeszło. Zrobiło się rozwarcie na 1cm, mam leżeć, dostaję antybiotyki i sterydy na rozwój płuc. Mały waży 2400g, więc lekarz powiedział, że tragedii nie będzie jak urodzę, ale mam nadzieję, że jeszcze wytrzymam... Nie wiadomo czemu pękł pęcherz, szyjka była zamknięta, a żadnej infekcji ani zakażenia póki co nie znaleźli... Trzymajcie kciuki!
Trzymam kciuki mocno:*:*:*
 
To raczej nie chodzi o sam olejek. Wystarczy zwykła oliwa. Chodzi o masaz krocza, to uelastycznia tkanki i podobno ma zmniejszyć prawdopodobieństwo nacinania:happy2: więc pewnie warto. Ale przy skracających szyjkach się nie powinno, tak jak ćwiczyć mięśnie Kegla. Mój lekarz mówił żeby czekać do końca 36 tygodnia z tym
Mi na masaz krocza pozwolili dopiero teraz, tj po skończonym 37tc. Olejek mi zaległą położna z wiesiołka, ale też mówiła że może być taki jaki chce.

dziewczyny ściągnął lekarz o 19.30 pessar, teraz jestem na porodówce..trzymajcie kciuki!!! rozwarcie po ściągnięciu pessara na ponad 4 palce..skurcze bezbolesne narazie regularne..

Powodzenia! Będziemy czekać na wieści!

Ja mam silne bolesne skurcze przepowiadajace ... Dziś na ktg się pisały nawet regularnie, a potem znowu cisza... Ciekawe czy rozroznie przepowiadajace od tych porodowych? :)
 
Dziewczyny jutro kończę 34tc, wczoraj o 23.30 zaczęły odchodzić mi wody, pojechalam do szpitala, po badaniu okazało się, że szyjka zamknięta, tylko wewnętrzne rozwarcie. W nocy zaczęły się skurcze, ból w dole brzucha i w odcinku lędźwiowym, w pewnym momencie miałam skurcze co 2 minuty! Podali mi jakieś leki i wszystko póki co przeszło. Zrobiło się rozwarcie na 1cm, mam leżeć, dostaję antybiotyki i sterydy na rozwój płuc. Mały waży 2400g, więc lekarz powiedział, że tragedii nie będzie jak urodzę, ale mam nadzieję, że jeszcze wytrzymam... Nie wiadomo czemu pękł pęcherz, szyjka była zamknięta, a żadnej infekcji ani zakażenia póki co nie znaleźli... Trzymajcie kciuki!
34 tc nie jest źle; jak nie było infekcji, to może taka natura; ja leżałam raz w szpitalu z panią, która 3 ciąże miała zakończone w 34 tc; zawsze dostawała takich skurczy, że nie byli w stanie ich wyciszyć; wszystkie dzieci urodziła w pełni zdrowe
 
reklama
Ja miałam dzisiaj wizytę u lekarza. Szyjka ma niby 2.6 cm. Dwa tygodnie temu w szpitalu miała 2.5 cm, więc super ale leżę dalej tak na wszelki wypadek. Nie wiadomo ile mały waży, na pewno ponad 2 kg, bo tak się ruszał że nie dało się go dobrze zmierzyć. Przepływu, wody i całą reszta w normie. Dzisiaj mamy 34 tydzień i 1 dzień. (Nie mam szwu ani oessara)
 
Do góry