reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziewczyny ja tym razem z innej beczki. Wyskoczył mi bolący guzek pod prawą pachą (jak by tego co mam było mało) moja ginekolog badała piersi i nic nie znalazła. Na guzek nic nie powiedziała. Już świruje co to może być
 
reklama
Ja nie mam pessaru. U mnie lekarze nie są jakoś szalenie pozytywnie do niego nastawieni. Zwiększa szanse infekcji a dowód na jego skuteczność takich naukowych jest niewiele. Także tylko leżenie i leki mi zostały...oby jak najdłużej
U mnie tez nie zakladaja pessaru tylko szew. Ale ze szwem tez musialam bezwzglednie lezec wiec tez sie zastanawiam jaki byl sens, ale juz sie nie dowiemy;-) jakbedziesz lezec to dasz rade!
 
U mnie tez nie zakladaja pessaru tylko szew. Ale ze szwem tez musialam bezwzglednie lezec wiec tez sie zastanawiam jaki byl sens, ale juz sie nie dowiemy;-) jakbedziesz lezec to dasz rade!
A kiedy u ciebie zakładają szew? Ja się nie kwalifikowałam, bo to dopiero jak już raz urodzi się przedwcześnie w związku z niewydolnością szyjki. Tak to też nie zakładają. Zresztą ten szew chyba na wcześniejszym etapie ciąży a nie po 20 tygodniu.
 
U mnie w szpitalu szew czasami potrafią założyć w 30 tygodniu nawet. Dziewczynie orzy blizniakach zakładali w 25 tygodniu.
 
U mnie w 29/30 Tc lekarka już nie chciała ryzykować,mówiła że założenie szwu może wywołać skurcze i przedwczesny poród. Założyła mi pessar, mam go już 3 tygodnie.
 
Wiecie co Wam powiem..od grudnia nie kochamy się z mężem.. zero pieszczot. A ja z dnia na dzień mam taką chcice że już nie mogę się doczekac seksu:( coraz bardziej mi tego brakuje. A jak już donoszę ciążę to pewnie się będę bardzo bała. Ehhh. Nawet się nie całujemy bo chyba bym doszła z tego wrażenia hahaha:D
mam to samo..dzis koncze 37 tydz! i caly czas myślę jak tu się dobrać do mojego M...ale tez sie boje no i to i tak bez stosunku bo pessar do jutra
 
A kiedy u ciebie zakładają szew? Ja się nie kwalifikowałam, bo to dopiero jak już raz urodzi się przedwcześnie w związku z niewydolnością szyjki. Tak to też nie zakładają. Zresztą ten szew chyba na wcześniejszym etapie ciąży a nie po 20 tygodniu.
Tak jak piszesz. Szew dopiero w drugiej ciazy i raczej przed 20 tc. Ja w pierwszej ciazy lezalam bez szwu od 25 tc, ale urodzilam w 39+6. W drugiej ze szwem od 18 tc-mialam rozwarcie wewnętrzne i szyjke skrócona do 18 mm.
 
W trakcie ciąży też czasami odczuwałam kłucie i lekarz mnie zawsze uspokajał. I miał rację, bo mam teraz przepięknego maluszla :) w ciązy nasze ciało bardzo się zmienia i czasami takie bóle po prostu występują i zazwyczaj nie znaczą nic niepokojącego.

Pozdrawiam gorąco Dziewczyny
 
A kiedy u ciebie zakładają szew? Ja się nie kwalifikowałam, bo to dopiero jak już raz urodzi się przedwcześnie w związku z niewydolnością szyjki. Tak to też nie zakładają. Zresztą ten szew chyba na wcześniejszym etapie ciąży a nie po 20 tygodniu.

Ja miałam zakładany w 1 ciąży w 28 tc na szyjkę 0.5 mm rozwarcie na palec i wypuklony pęcherz :)
Gdzie w 22 tc w przestarzałym szpitalu z równie przestarzałymi lekarzami niby nie dało się założyć nic... A założyli pessar .. który nic nie dał :dry:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny martwi mnie to twardnienie brzucha:hmm: co wasi lekarze mówią na ten temat? Mój mi powtarza że do 10 razy to nie jest problem, gorzej jak jest więcej. Ale ja mam ich 15-20 czasem więcej i obawiam się ich wpływu na tą już i tak krótka szyjkę...zresztą to że ona z badania na badanie jest krótsza też świadczy o tym że nie pozostają te skurcze bez wpływu...
 
Do góry