reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Wiecie co Wam powiem..od grudnia nie kochamy się z mężem.. zero pieszczot. A ja z dnia na dzień mam taką chcice że już nie mogę się doczekac seksu:( coraz bardziej mi tego brakuje. A jak już donoszę ciążę to pewnie się będę bardzo bała. Ehhh. Nawet się nie całujemy bo chyba bym doszła z tego wrażenia hahaha:D

U nas celibat trwał od listopada do czerwca. Po zdjęciu szwów się odważylismy spróbować i za 5 godzin odeszły mi wody. Lekarz mowil, że to przypadek i nie mogło to wywołac porodu.
 
Maly wczesniakiem nie jest (wg neonatolog ów), tylko z punktu widzenia ginekologii i położnictwa poród o czasie to 38 i 0. Dopiero teraz się okazało :)
Jak u mnie na ktg pisały się skurcze 40 to już korzystałam z gazu. Takie były odczuwalne brrr
O kurcze co Ty mówisz z tymi skurczami :) ja po prostu czułam ze brzuch się mocno napina, powiedziałabym że to duży dyskomfort a nie ból. Ciekawe czy każda z nas odczuwa to inaczej czy po prostu to zależy od tego jaki kto ma próg bólu.
 
Wiecie co Wam powiem..od grudnia nie kochamy się z mężem.. zero pieszczot. A ja z dnia na dzień mam taką chcice że już nie mogę się doczekac seksu:( coraz bardziej mi tego brakuje. A jak już donoszę ciążę to pewnie się będę bardzo bała. Ehhh. Nawet się nie całujemy bo chyba bym doszła z tego wrażenia hahaha:D
My też od grudnia
 
O kurcze co Ty mówisz z tymi skurczami :) ja po prostu czułam ze brzuch się mocno napina, powiedziałabym że to duży dyskomfort a nie ból. Ciekawe czy każda z nas odczuwa to inaczej czy po prostu to zależy od tego jaki kto ma próg bólu.

Zawsze myślałam, że mam wysoki, a tutaj położna po prostu odłączyła pelote od skurczy i powiedziała, że to nie wiarygodne. Skurcze miałam przedziwne, bo były jakby parte a rozwarcie na 3 cm. Ani z brzucha ani z krzyża - młody tak się wstawial w kanał dziwnie. Została tylko pelota od rytmu serca synka.
 
A mi lekarz powiedział że jak już będzie czas kiedy będę mogła wstac to mogę robić wszystko procz uprawnienia seksu.

Ja nie miałam leżącej ciąży, a szyjka zaszyta była profilaktycznie od 13 tygodnia. Lekarz zakładał, że pochodzę jeszcze pół tygodnia lub Maks tydzień od zdjęcia szwów. A tymczasem Staś miał inne plany i 2 tyg przed terminem wyskoczył :)
 
Witajcie dziewczyny ja jutro zaczynam 33 tydzień ciąży. Od 20 szyjka stopniowo się skracała. Aktualnie ma 11mm, jest zamknięta. Również od 20 tygodnia ciąży twardnieje mi brzuch. Zdarzają się dni że twardnieje co pół godziny, nawet częściej. Lekarz mówił że jak jest ich ok 10 to jest to fizjologicznie prawidłowe. U mnie tych napięć jest więcej. Czy któraś z was po za problemami z szyjka ma również problem ze stawianiem się macicy?
Nam również lekarz zabronil współżyć od razu, leżę w domu i staram się oszczedzac, a w międzyczasie śledziłam wasze dyskusje
 
reklama
Od 36 normalne funkcjonuje teraz nawet się forsuje 4 gary gołąbków ugotowałam ,trochę rozdałam resztę zamrożone :D kręgosłup mi odpadł ;/

Yyy oki źle doczytałam ha miałam pessar
Dziewczyny te co nie miały zakladane pessaru i szwu. W którym tygodniu zaczelyscie normalnie funkcjonowac? W 37t0d?
 
Ostatnia edycja:
Do góry