reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Super dziewczyny, że większość z was jest już w bezpiecznych tc ;)
Czytuje was czasami .
Po dluzszym lezeniu kiedy w końcu wstałam też na początku twarnial mi brzuch, po kilku dniach było już super , lepiej rozruszać się przed porodem żeby nie było komplikacji :no:
 
reklama
No właśnie mi lekarz nigdy w centylach nie podawał, tylko w tygodniach. A tabele znam, ale zawsze mnie zastanawia, czy to centyle np dla 30+0, czy 30+6 [emoji14]
Centyle są dla skończonych tygodni ciąży.

@minxior - w ciąży tylko prysznic. Raz to infekcje, dwa w wannie to lubię ciepłe kąpiele by nie powiedzieć gorące, a one są wykluczone - zatem został prysznic i woda ze średnio pasująca mi temperatura. I mimo tego, że bardzo dbam o higienę to miałam w ciąży dwie infekcje. Przy czym one wyszły dopiero przy zrobieniu posiewu.
 
ja mam wanne ale kąpie się tylko pod lejącą wodą, tj. nie napuszczam wody do wanny a nawet jeśli to w niej nie siedzę. Ponoć częściej robią się infekcje, nie wiem czy to prawda, ale w tej ciąży jestem tak przewrażliwiona, że za nim umyje się tam to myje 2 razy rękę, a później dopiero płynem do higieny, po kąpaniu na koniec jeszcze raz i wycieram rękę i tam recznikiem papierowym i osobnymi ręcznikami po czym aplikuję luteinę.. Nie mialam w tej ciąży zadnych bakterii etc. tylko raz własnie jak wykąpalam się w wannie pełnej wody..ale nie wiem czy to nie był zbieg okoliczności, tak czy inaczej od tamtej pory bardzo uważam. Z synem miałam bardzo infekcje w poprzedniej ciąży a kapałam się tylko pod prysznicem w szpitalu:/

W szpitalu przy dłuższym leżeniu nie da się nie złapać infekcji , szpitalne szczepy są najgorsze :no2: ja pierwszy raz złapałam w szpitalu :baffled:
 
Super dziewczyny, że większość z was jest już w bezpiecznych tc ;)
Czytuje was czasami .
Po dluzszym lezeniu kiedy w końcu wstałam też na początku twarnial mi brzuch, po kilku dniach było już super , lepiej rozruszać się przed porodem żeby nie było komplikacji :no:
Dzięki za info! Ja od środy mogę się ruszać, ale boję się, bo brzuch często robi się twardy. Ale pewnie masz rację, powoli trzeba się rozruszać i przyzwyczaić do pozycji pionowej.
 
Super dziewczyny, że większość z was jest już w bezpiecznych tc ;)
Czytuje was czasami .
Po dluzszym lezeniu kiedy w końcu wstałam też na początku twarnial mi brzuch, po kilku dniach było już super , lepiej rozruszać się przed porodem żeby nie było komplikacji :no:

Js tez chciałbym już wstać ale właśnie zawsze mi twardnieje brzuch i kładę sie z powrotem.... Ale tak to ja nigdy nie wstanę! Czyli rozumiem ze pomimo twardego brzucha chodziłas nadak i w końcu to minęło ?
 
Ja mam z tym problem... Ale gorsze są dla mnie wzdęcia. Na zaparcia w szpitalu dawali mi laktuloze-poczatkowo pomogla, potem chyba już się do tego przyzwyczaiłam. Teraz codziennie wieczorem mąż zalewa mi 4,5 suszonych sliwek. Rano je jem i pije ta wode. Wydaje mi się że jest trochę lepiej, ale na pewno nie zwalczylo to problemu do końca
 
Ja mam z tym problem... Ale gorsze są dla mnie wzdęcia. Na zaparcia w szpitalu dawali mi laktuloze-poczatkowo pomogla, potem chyba już się do tego przyzwyczaiłam. Teraz codziennie wieczorem mąż zalewa mi 4,5 suszonych sliwek. Rano je jem i pije ta wode. Wydaje mi się że jest trochę lepiej, ale na pewno nie zwalczylo to problemu do końca
Dziś miałam apogeum bo po załatwieniu krew sie pokazała i piecze odbyt,w tej ciąży to wszystkie dolegliwości mnie spotkają.
 
Spróbuj ta Laktuloze. Ja jak byłam w szpitalu zatkało mnie strasznie.... Dawali mi 3 razy dziennie. Na drugi dzień nie było już problemu.
Później piłam tylko raz dziennie na czczo.
 
reklama
Dziewczyny, slyszalam ze przy krotkiej szyjce niewskazane jest kapanie w wannie. Wiecie cos na ten temat? Uzywacie tylko prysznica?
Chodzi o to że kąpiele sprzyjają rozwojowi bakterii dlatego nie wskazane są przy krótkiej szyjce bo granica pomiędzy dzieciątkiem a światem zewnętrznym jest mała i jest duże ryzyko zakażenia wewnatrzmacicznego.
 
Do góry