reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja nie miałam leżącej ciąży, tylko się oszczędzałam. Jednak ostatnie tygodnie sama ciąża mi odebrała sporo sił i głównie polegiwalam. Teraz z kolei na spuchniete stopy mam trzymac nogi w górze jak najwięcej, bo opuchlizna się wzmaga od chodzenia. Takze z odzyskania formy przed porodem nici :/
 
reklama
Ja nie miałam leżącej ciąży, tylko się oszczędzałam. Jednak ostatnie tygodnie sama ciąża mi odebrała sporo sił i głównie polegiwalam. Teraz z kolei na spuchniete stopy mam trzymac nogi w górze jak najwięcej, bo opuchlizna się wzmaga od chodzenia. Takze z odzyskania formy przed porodem nici :/
Rozuniem....faktycznie jak jeszcze normalnie chodzikam to nogi mi bardzo puchly. Przy lezeniu nie mam takiego problemu. Ale dobrze ze to "tylko" stopy. Moja koleżanka na końcówce ciąży miała po prostu wszystko spuchniete..... I bardzo się męczyła. Nie przytyla duzo a wyglądała jak slonik. Po porodzie wygląda na dwa razy mniejsza
 
Juz dzisiaj troszkę więcej wstawalam, jutro będę jeszczs wiecej. Chciałabym tak stopniowo i właśnie po domu chociaz mąż mnie kusi niedzielnym wypadem po wózek. Ale tak szczerze mówiąc to strasznie boję się wstac.... Wydaje mi się że od razu urodze a nie chce jeszcze! Chociaż jakiś czas temu myślałam że jak dotrwam do 36 tc będę mega szczesliwa. Apetyt rośnie w miarę jedzenia ;) no i córeczka miała niecale 2 tygodnie temu ok 2600 a chciałabym żeby chociaż te 3 kg miała. A jaki duży jest Twoj maluszek?
I te twardnienia masz regularnie?

Też miałam wrażenie, że urodzę lada moment, czułam jakby malutka miała wypaść, a teraz chodzę ciągle po szpitalu i jakbym nie była w ciąży, żadnej zadyszki, kłucia, nic.
Moja córeczka będzie mniejsza, obecnie szacowana waga to 2700-2900 wiec na granicy 10 centyli.

Dzisiaj inny lekarz stwierdził w usg, ze wody w normie i chciał mnie wypisać, ale okazało się, że mam rozwarcie na 3-4 cm :O i już zostałam bo może pójść szybko. Skurcze mam nieregularne, a i tak rozwarcie w jeden dzień się zrobiło. Jutro ma być moja położna i pewnie z nią urodzę :)
 
Co to znaczy, że wody na granicy? Sączyły się, czy nie? Dlaczego mieliby wywoływać poród? Do terminu masz chyba jeszcze czas...

Dzisiaj inny lekarz uznał, że jednak wody w normie (jakiś wskaźnik 7). Mieli wywoływać gdyby się nadal sączyły i spadły poniżej normy.
Chodzę od kilku dni, a udało mi się wytrwać 8 tyg bez szwu, który miałam zakładany na szyjkę 1cm-1,5 cm, nikt nie dawał szans na więcej niż 34 tyg wiec i tak jestem przeszczęśliwa, ze skończyłam 38 tyg :)
 
Też miałam wrażenie, że urodzę lada moment, czułam jakby malutka miała wypaść, a teraz chodzę ciągle po szpitalu i jakbym nie była w ciąży, żadnej zadyszki, kłucia, nic.
Moja córeczka będzie mniejsza, obecnie szacowana waga to 2700-2900 wiec na granicy 10 centyli.

Dzisiaj inny lekarz stwierdził w usg, ze wody w normie i chciał mnie wypisać, ale okazało się, że mam rozwarcie na 3-4 cm :O i już zostałam bo może pójść szybko. Skurcze mam nieregularne, a i tak rozwarcie w jeden dzień się zrobiło. Jutro ma być moja położna i pewnie z nią urodzę :)

Ja mam rozwarcie od dobrego miesiąca. Najpierw na opuszek, potem na 1,5 cm a ostatnio na wizycie, tj. Dwa tygodnie temu 2 cm. Ciekawa jestem co będzie teraz w poniedziałek. I serio 2900 to jest na granicy 10 centyla? Wydawało mi się że prawie 3 kg to ladna waga
 
Mój Staś ma obecnie około 2800 gramów, na siatce 25 centyl. Takze też z tych mniejszych bobasow.

A jak było wcześniej ? Podobnie czy zmieniło sie w czasie ciąży ?
Mój bobas jest na 60 centylu ale to dopiero 23 tydzień ciąży i zastanawiam sie czy tak juz bedzie czy moze sie to zmienić i jesli moze zmienić to jak bardzo..
 
reklama
Z waga było bardzo różnie, do 30 tygodnia okolice 50 centyla. Potem wypadal na 13 centyl, nastepnie 20-25, potem znowu 10 i stopniowo aż do ostatniej wizyty rósł swoim tempem. Takze same przyrosty są ok a u mnie przepływy w porządku. Mam też cukrzycę ciążową stąd częste kontrole. Od 4 tygodni mam usg z dopplerem co tydzień.
 
Do góry