reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Ja w stresie. Dziś prawdopodobnie pessar mi założą, ciekawe jak organizm zareaguje? Doustnie i dopochwowo od piątku jestem na antybiotyku. Trzymajcie za mnie kciuki, no i lęk przed badaniem szyjki czy się nie skróciła.
Dasz rade, spokojnie wszystko bedzie dobrze. Jesteś pod dobrą opieką, trzymam mocno kciuki
 
Czesc dziewczyny. U mnie wlasnie co pojawil sie problem skracajacej sie szyjki- 28 tc i 26 mm. W 24tc mialam 31mm i zbagatelizowalam problem-zylam zbyt aktywnie wlaczajac w to prace na pelny etat. Tydzien temu na usg 26mm spadlo jak grom z jasnego nieba. od tamtej pory 90% czasu leze, mam nadzieje ze bedzie lepiej. Niemniej jednak dzisiaj czeka mnie krotka wizyta w pracy (jakies 2h) bo musze w miedzyczasie posprzatac po sobie przed macierzynskim... Czy ktos mial podobne dlugosci? ;)
U mnie stwierdzono skróconą szyjkę w 25 tygodniu- 25 mm. Dostałam luteinę i magnez.
Więcej odpoczywam, ale nie leże cały czas- takie zalecenia dostałam od mojego lekarza. Chodzę na krótkie spacery, zakupy, ogarniam dom i w międzyczasie sobię poleguję. Teraz leci mi już 30 tydzień, kontrolę miałam przedwczoraj i szyjka nadal 25 mm:)
 
No właśnie, stąd tak częste kontrole. Póki co rośnie w swoim tempie i przyczyn niskiej wagi po mojej stronie ani po stronie Małego nie widać. Do 30 tygodnia był trochę poniżej 50 centyla, na prenatalnych w 31 tc już 13 centyl (usg u innego lekarza), potem w 32 tc 20-25 centyl i teraz znowu 10 centyl.
Ma szansę osiągnąć 2800 gramów, jeśli wytrzymam do 38 tygodnia z porodem i wtedy będzie to prawidłowa waga. Póki co, mamy 2230 gramów a margines pomiaru to 324 gramy :/
U mnie bardzo podobnie, chociaż prawidłową waga była do ok 26tc, potem coś się zadziało - przynajmniej tak myślę, bo z 50 centyla zjechał na 7 w 29tc, po tygodniu był na 12 centylu a dwa tygodnie temu na 23... I co chwila kontrola czy z lozyskiem ok i przeplywami. Póki co wychodzą idealne, dziecko też wg badań zdrowe i przyczyny nie znają... A co do błędu pomiaru to mi mówią zawsze plus minus 10%, jak jest w górę to spoko, ale jak w dół to bardzo nieciekawie dla mnie. I przez to, że muszę mieć tak dokładne pomiary, musiałam zmienić lekarza, co mnie średnio cieszy. No chociaż z tego względu, bo do poprzedniego miałam zaufanie, no i kwestie finansowe ... Ech... Ale jak trzeba to trzeba.
 
Dużo wypoczywaj i prowadź oszczędny tryb życia i bedzie wszystko ok. Twoja długość ogólnie jest dobra, bo uznawana jeszcze za normę. Dopiero od 25mm w dół wdraża sie procedury zapobiegawcze. Ty juz jestes tez w dobrym tygodniu, tutaj dziewczyny zaczynały z krótszą szyjķą kolo 20 tyg i dały rade więc ty na pewno też dasz, głowa do góry:)

Staram sie myslec pozytywnie! ostatni tydzien przelezany w 80%- patrzac na moja aktywnosc sprzed ostatniej wizyty u ginekologa gdzie pracowalam po 10h, zakupy itd. to naprawde odpoczywam na maxa. Teraz widze, ze pewnie sama jestem sibie winna z ta wzmozona aktywnoscia wczesniejsza, wiec teraz naprawde powinno byc tylko lepiej. Dziekuje bardzo za dobre slowo! a Ty tez jestes „dotknieta” tym problemem? :)
 
U mnie stwierdzono skróconą szyjkę w 25 tygodniu- 25 mm. Dostałam luteinę i magnez.
Więcej odpoczywam, ale nie leże cały czas- takie zalecenia dostałam od mojego lekarza. Chodzę na krótkie spacery, zakupy, ogarniam dom i w międzyczasie sobię poleguję. Teraz leci mi już 30 tydzień, kontrolę miałam przedwczoraj i szyjka nadal 25 mm:)

No to super wiadomosc!! 5 tygodni nez skrocenia to swietnie!! kiedy masz kolejna kontrole?
 
A to pessar na takim poznym etapie jest jeszcze mozliwy? moge spytac czy lezalas pomiedzy 26 a 30 tygodniem? jaki tryb zycia prowadzilas, zastanawiam sie czy to skrocenie to pod wplywem rosnacego maluszka i grawitacji czy taka juz nasza uroda... Powodzenia!!
Ja jestem w 33 tc i jutro mam wizytę i doktor będzie decydowała czy zakładamy pessar czy nie.Z tego wynika, że można tak późno założyć. Też cała wyprawkę zakupiłam w aptece Gemini.Widzę dziewczyny, że wszystkie dzielnie się trzymamy. Menia2018 trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze ;-)
 
Dziewczyny, a czy macie jakieś polecone kosmetyki dla maluszka? Ja w tym tygodniu zamierzam ruszyć z wyprawką, ale powiem szczerze, że póki co jeszcze nie wiem co tak w ogóle będzie mi potrzebne:)
Do pupy penaten, do noska disne mare,do kąpania emolium. Sudokrem jak poważniejsze zmiany w pupie. Octenisept do pępka.
 
reklama
Czesc dziewczyny. U mnie wlasnie co pojawil sie problem skracajacej sie szyjki- 28 tc i 26 mm. W 24tc mialam 31mm i zbagatelizowalam problem-zylam zbyt aktywnie wlaczajac w to prace na pelny etat. Tydzien temu na usg 26mm spadlo jak grom z jasnego nieba. od tamtej pory 90% czasu leze, mam nadzieje ze bedzie lepiej. Niemniej jednak dzisiaj czeka mnie krotka wizyta w pracy (jakies 2h) bo musze w miedzyczasie posprzatac po sobie przed macierzynskim... Czy ktos mial podobne dlugosci? ;)

Ja miałam podobnie - z 30 spadła do 26 mm chyba w 24 tygodniu i założono Pessar. Potem dużo leżenia, wstawanie na siku, jedzonko i a i tak to wychodzi ok 2-3 km dziennie - mierzone opaska ;) a teraz skończony 35 tydzień i już powoli trochę więcej ruchu - ok 4-5 km dziennie wychodzi :) czasem coś ugotuje, czasem mały spacer :) dasz radę - najgorsze to przeleżeć do tego 34 tygodnia
 
Do góry