reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Czesc dziewczyny. U mnie wlasnie co pojawil sie problem skracajacej sie szyjki- 28 tc i 26 mm. W 24tc mialam 31mm i zbagatelizowalam problem-zylam zbyt aktywnie wlaczajac w to prace na pelny etat. Tydzien temu na usg 26mm spadlo jak grom z jasnego nieba. od tamtej pory 90% czasu leze, mam nadzieje ze bedzie lepiej. Niemniej jednak dzisiaj czeka mnie krotka wizyta w pracy (jakies 2h) bo musze w miedzyczasie posprzatac po sobie przed macierzynskim... Czy ktos mial podobne dlugosci? ;)
Witaj. Odpoczywaj i będzie dobrze:) moja szyjka od 20 tc miala 25-26 mm. Od 30 tc 22 mm i mieciutka. Obecnie 31+3 dni. Czas zwolnic tempo. Taka szyjka po 30 tc to naprawde nie jest zly wynik, byleby sie pooszczedzac teraz wiecej:)
 
U mnie w 26 tc szyjka miała 2,41 cm, w 30 tc 1,5 cm. Dziś kolejne badanie zobaczymy ile z niej zostało. Za 2 dni zaczynam 31 tc. Dziś pessar na szyjkę pewnie założą mi.

A to pessar na takim poznym etapie jest jeszcze mozliwy? moge spytac czy lezalas pomiedzy 26 a 30 tygodniem? jaki tryb zycia prowadzilas, zastanawiam sie czy to skrocenie to pod wplywem rosnacego maluszka i grawitacji czy taka juz nasza uroda... Powodzenia!!
 
A to pessar na takim poznym etapie jest jeszcze mozliwy? moge spytac czy lezalas pomiedzy 26 a 30 tygodniem? jaki tryb zycia prowadzilas, zastanawiam sie czy to skrocenie to pod wplywem rosnacego maluszka i grawitacji czy taka juz nasza uroda... Powodzenia!!
Leżałam ale nie plackiem. Przywoziłam dzieci z przedszkola, robiłam sobie posiłki,szykowałam małego do przedszkola. Teraz żałuję tego. U mnie nie wiadomo jaka przyczyna. W pierwszej ciąży nie było żadnych problemów. Od tygodnia leżę prawie 99%wstaje tylko do toalety.
 
Leżałam ale nie plackiem. Przywoziłam dzieci z przedszkola, robiłam sobie posiłki,szykowałam małego do przedszkola. Teraz żałuję tego. U mnie nie wiadomo jaka przyczyna. W pierwszej ciąży nie było żadnych problemów. Od tygodnia leżę prawie 99%wstaje tylko do toalety.

ja od tygodnia tez w zasadzie leze 80-90% czasu, jednak w tym tygodniu bede miala kilka wyjsc, ktorych uniknac za bardzo nie moge... Trzymaj sie kochana i dawaj znac koniecznie na biezaco! tak jak sledze to forum tutaj to widze, ze to lezenie faktycznie pomaga a niektorych aktuwnosci po prostu uniknac sie nie da...
 
Witaj. Odpoczywaj i będzie dobrze:) moja szyjka od 20 tc miala 25-26 mm. Od 30 tc 22 mm i mieciutka. Obecnie 31+3 dni. Czas zwolnic tempo. Taka szyjka po 30 tc to naprawde nie jest zly wynik, byleby sie pooszczedzac teraz wiecej:)

Dziekuje za mile slowa! a Ty teraz w ktorym jestes tygodniu? Lezysz?
 
Dziekuje za mile slowa! a Ty teraz w ktorym jestes tygodniu? Lezysz?
U mnie teraz 31+3 dni, czyli leci 32 tc. Od 20 tc poleguje, mam 3letniego syna. Chodzi do przedszkola,ale czy jakaś choroba czy inne wydarzenia to jest że mną. A wiadomo jak z dzieckiem,za dużo nie polezysz. W pierwszej ciąży leżałam od 22 tc, urodziłam w 37+5:) pozytywne myślenie jest najważniejsze,chociaż niestety czasem człowiek wymieka...
 
No właśnie, stąd tak częste kontrole. Póki co rośnie w swoim tempie i przyczyn niskiej wagi po mojej stronie ani po stronie Małego nie widać. Do 30 tygodnia był trochę poniżej 50 centyla, na prenatalnych w 31 tc już 13 centyl (usg u innego lekarza), potem w 32 tc 20-25 centyl i teraz znowu 10 centyl.
Ma szansę osiągnąć 2800 gramów, jeśli wytrzymam do 38 tygodnia z porodem i wtedy będzie to prawidłowa waga. Póki co, mamy 2230 gramów a margines pomiaru to 324 gramy :/
Wszystko będzie dobrze:) Mały na pewno nadrobi swoją wagę, a czy lekarz sprawdzał stan łożyska i przepływy? Może być tak że szybciej rozwiążą ciążę, gdyby podejrzewali że coś z łożyskiem. Co by nie bylo na pewno będzie dobrze, jeszcze 1 tydz i jesteście bezpieczni, niczym sie nie przejmuj. Obserwuj ruchy maluszka najlepiej 2 razy dziennie rano i wieczorem i zapisuj;) pozdrawiam
 
reklama
Czesc dziewczyny. U mnie wlasnie co pojawil sie problem skracajacej sie szyjki- 28 tc i 26 mm. W 24tc mialam 31mm i zbagatelizowalam problem-zylam zbyt aktywnie wlaczajac w to prace na pelny etat. Tydzien temu na usg 26mm spadlo jak grom z jasnego nieba. od tamtej pory 90% czasu leze, mam nadzieje ze bedzie lepiej. Niemniej jednak dzisiaj czeka mnie krotka wizyta w pracy (jakies 2h) bo musze w miedzyczasie posprzatac po sobie przed macierzynskim... Czy ktos mial podobne dlugosci? ;)
Dużo wypoczywaj i prowadź oszczędny tryb życia i bedzie wszystko ok. Twoja długość ogólnie jest dobra, bo uznawana jeszcze za normę. Dopiero od 25mm w dół wdraża sie procedury zapobiegawcze. Ty juz jestes tez w dobrym tygodniu, tutaj dziewczyny zaczynały z krótszą szyjķą kolo 20 tyg i dały rade więc ty na pewno też dasz, głowa do góry:)
 
Do góry