reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja mam w domu 3 latka także nie poleżę za dużo,muszę dać śniadanie ubrać ,obiad ,kupka siku między czasie pobawić się ;/
Dziś 31+6 boje się strasznie teraz mój cel 34 , szyjka 24 mm od 18 tyg teraz już bada tylko recznie
W mnie w zwykłym badaniu jakby jej nie było wcale, tylko na Usg widać.
 
reklama
A co do aktywności to jak ktoś ma sprzed ciąży opaskę lub zegarek mierzący aktywność to polecam nadal używać :) ja używam teraz i kontroluje ile dziennie mam ruchu i czasem nawet bym nie powiedziała, ze po domu tyle się robi kilometrów :) teraz jak widzę, ze już dobowa statystykę zrobiłam to staram się do końca dnia oszczędzać :) tym sposobem tez pozwoliłam sobie na wyskoczenie z mężem po łóżeczko, wózek, fotelik, ciuszki - oczywiście to każda osobna wycieczka do max godziny - i w dzień z wycieczka przed i po po prostu więcej leżę :) no i nie jeżdżę szukać tylko jakby konkretne miejsce, wiec co chce obejrzeć i ewentualnie zakupić. Codziennie ograniczam się do 2-3 km i to jest taka norma u mnie :)
 
U mnie porod trwał 3 godz. Jak dotarłam na porodowke miałam już 7 cm rozwarcia mam nadzieje ze teraz tez tak bedzie
 
Ja wstaje żeby zrobić sobie kanapki, podgrzać obiad w mikrofali itd, wc i prysznic, no i trochę leze w sypialni, trochę w salonie a czasem na tarasie. Sama jesten ciekawa ile tych kroków robie dziennie.... Trochę sie denerwuje ze jednak chodzę za duzo, ale lekarz mówił że mam do tego podejść z głową. Więc jak jestem glodna to nie czekam aż mąż wróći z pracy tylko sama idę do kuchni po jakąś przekąskę. Pocieszam się tym że przez 1,5 mca szyjka spadła mi o 0,7 cm a byl to czas kiedy dużo siedzialam w pracy, chodziłam na spacery, sprzątalam. Więc jak teraz chodzę/stoje może z godzinę w sumie w ciągu dnia nic się nie stanie ... No oby. Wizyta dopiero za 2 tygodnie
 
Dziewczyny mam pessar! Szyjka 2.72 a dwa tyg temu 2.8. Założli w szpitalu za darmo. Ale dowiedziałam się, że żeby szpitalowi wrócili za krążek pacjentka musi na oddziale leżeć przynajmniej 2 tyg. Normalnie cycki opadają. Dziś 24+4 i dzięki niebieskiemu liczę na więcej. Zawarcie z nim przyjaźni podniosło na duchu. Pozdrawiam.
 
reklama
Dziewczyny ile wazyly Wasze dzieci w 29 tc? Ja mam 29tc +5 i dziś mi na usg wyszło 1200g. No i że mało... Zostałam przyjęta dziś na oddział, bo na ktg spadał puls maluchowi. Teraz jest już okej, ale nastraszyli mnie waga dziecka.
 
Do góry