reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziewczyny, Wasze dzieciaczki juz duże, wszystko będzie dobrze :) ja juz się trzese przed jutrzejsza wizyta... wolałabym uniknąć szwu czy pessara,zawsze to ingerencja. Ale jak mus to mus,zobaczymy.
Będziesz się czuła bezpieczniej. Chociaż ja mam wrażenie, że szyjka i tak robi co chce, skraca się i wydłuża bez względu czy teraz po szwie czy przed.
 
reklama
Dziewczyny a ja mam pytanie bo zawsze zapominam się zapytać lekarki.. Po co bierze się ten posiew? Zaraz przed porodem czy kiedy się go pobiera? Czy przyszłe mamusie z krótkimi szyjkami leżą cały czas czy jednak można wstać ugotować coś /zrobić sobie kanapki / herbatę itp (szyjka 210mm) i czy słyszałyscie coś takiego ze przy naszym problemie z szyjkami rodzi się jakoś "łatwiej"?
 
Dziewczyny a ja mam pytanie bo zawsze zapominam się zapytać lekarki.. Po co bierze się ten posiew? Zaraz przed porodem czy kiedy się go pobiera? Czy przyszłe mamusie z krótkimi szyjkami leżą cały czas czy jednak można wstać ugotować coś /zrobić sobie kanapki / herbatę itp (szyjka 210mm) i czy słyszałyscie coś takiego ze przy naszym problemie z szyjkami rodzi się jakoś "łatwiej"?

W przypadku założonego Pessaru posiew sprawdza się przed założeniem i kontrolnie co jakiś czas by wiedzieć czy nie ma infekcji. Bez pessara nie wiem jakie są wytyczne co do częstotliwości :) ale cel ten sam - sprawdzenie czy nie na infekcji ;*
 
Dziewczyny a ja mam pytanie bo zawsze zapominam się zapytać lekarki.. Po co bierze się ten posiew? Zaraz przed porodem czy kiedy się go pobiera? Czy przyszłe mamusie z krótkimi szyjkami leżą cały czas czy jednak można wstać ugotować coś /zrobić sobie kanapki / herbatę itp (szyjka 210mm) i czy słyszałyscie coś takiego ze przy naszym problemie z szyjkami rodzi się jakoś "łatwiej"?
Łatwiej to pewnie zależy od przypadku, ale często ciążę takie leżące opóźniaja poród:) zobaczymy jak będzie w naszym przypadku:) ja przy szyjce 2.2 miałam całkowity zakaz wstawiania tylko wc i prysznic po tygodniu szyjka miała 3.5 także leżenie się opłaca:)
 
Dziewczyny a ja mam pytanie bo zawsze zapominam się zapytać lekarki.. Po co bierze się ten posiew? Zaraz przed porodem czy kiedy się go pobiera? Czy przyszłe mamusie z krótkimi szyjkami leżą cały czas czy jednak można wstać ugotować coś /zrobić sobie kanapki / herbatę itp (szyjka 210mm) i czy słyszałyscie coś takiego ze przy naszym problemie z szyjkami rodzi się jakoś "łatwiej"?
Ja mam w domu 3 latka także nie poleżę za dużo,muszę dać śniadanie ubrać ,obiad ,kupka siku między czasie pobawić się ;/
Dziś 31+6 boje się strasznie teraz mój cel 34 , szyjka 24 mm od 18 tyg teraz już bada tylko recznie
 
Aaaa w pierwszej ciąży tez mialam oessar od 19 tyg i poród był jedną masakra ;/ nie będę opowiadać u mnie się nie sprawdziło że łatwiejszy ,miałam bardzo trudny
Ale przeżyłam i zdecydowalam się na drugi ;)
 
reklama
Dziewczyny a ja mam pytanie bo zawsze zapominam się zapytać lekarki.. Po co bierze się ten posiew? Zaraz przed porodem czy kiedy się go pobiera? Czy przyszłe mamusie z krótkimi szyjkami leżą cały czas czy jednak można wstać ugotować coś /zrobić sobie kanapki / herbatę itp (szyjka 210mm) i czy słyszałyscie coś takiego ze przy naszym problemie z szyjkami rodzi się jakoś "łatwiej"?
Ja leżę cały czas i to z czymś pod pośladkami, żeby odciążyć szyjkę. Wstaje tylko do toalety i szybki prysznic a z szyjka i tak różnie, ciągle inne wymiary.
 
Do góry