reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja i w pierwszej ciazy i w tej fo 5 mies super sie czulam! Zero mdlosci, zachcianek, fitness, w domu czysto, ugotowane, posprzatane, upieczone. Mama tak jak pisalam czworka dzieci, na czwarte pietro dzwigala wozek z wielkim brzuchem, siostra dwie ciaze, do 42 tc cwiczyla, baseny, inne rzeczy... tylko ja taka "niedorobiona"... pytalam lekarzy dlaczego, ponoc jest to domena (nie zawsze,ale czesto) kobiet szczuplych, drobnej kosci... tyle z obserwacji udalo sie wywnioskowac. Co nie zmienia faktu,ze te nasze szyjki to chyba najwieksza zagadka wszechczasow...
Wlasnie sie zastanawiam, czy to nie przypadek, ze ty dziewczyny ze skracajacymi sie szyjkami nie maja mdlosci; moze wlasnie za malo hormonow produkuja nasze organizmy?
 
reklama
Wlasnie sie zastanawiam, czy to nie przypadek, ze ty dziewczyny ze skracajacymi sie szyjkami nie maja mdlosci; moze wlasnie za malo hormonow produkuja nasze organizmy?
Ja miałam mdłości do 14 tygodnia. :( Mało co jadłam, wymiotowałam 2-3 razy w tygodniu, ale tak porządnie.
 
Wlasnie sie zastanawiam, czy to nie przypadek, ze ty dziewczyny ze skracajacymi sie szyjkami nie maja mdlosci; moze wlasnie za malo hormonow produkuja nasze organizmy?
Jestem chodzącym przykładem, że to raczej nie ma nic wspólnego bo mdłości miallam przez pierwsze ponad 3 miesiące, że nawet woda czy herbata wymiotowalam i sporo schudłam [emoji2]
 
Ja dzisiaj się w nocy męczyłam z pęcherzem, strasznie chciało mi się siku, a nie mogłam, bo musiałam rano oddać do badania, więc nie mogłam sikać w nocy, pęcherz mnie bolał przez to. :D
Ja w nocy normalnie siusiam, nie dałabym rady do rana bo mam wrażenie że mój pęcherz jest mały... A jak wstaje rano to zawsze jest znowu pełny i mam na próbkę do badania :)
 
Wlasnie sie zastanawiam, czy to nie przypadek, ze ty dziewczyny ze skracajacymi sie szyjkami nie maja mdlosci; moze wlasnie za malo hormonow produkuja nasze organizmy?
ja też się nie zgadzam, bo miałam mdłości - mhm...chyba do 16 tc, i by było ciekawiej od 4 dni znowu. Tylko teraz to mnie odrzuca od mięsa, ale nie wymiotuję (więc jest lepiej).
 
I co z synkiem? Palec wybity czy jednak wszystko ok?
Dziekuje, pojechal do przedszkola. Dzwonilam do Pani, niby swietnie sie bawi i sie nie skarzy na bol. Kwestia tego,ze dziecko inaczej czuje zlamanie czy zwichniecie. No nic, maz po niego pojedzie, jak bedzie spuchniety podjada na pogotowie. A jutro moj maz idzie oddac krew i zostanie w domu, bo.nie wiem czy wiecie, jak oddajecie krew to nalezy sie dzien wolny od pracy playny 100%:) raz na dwa miesiace:) tzn w ciazy nie mozna;)
 
Witajcie, Patka010890 dzięki ;)
Jestem właśnie po usg szyjka 28 mm i bez rozwarcia. Lekarz mówi że dla niego ok. Mówię mu że w 4 dni skróciła się o cm, i że mnie martwi że tak szybko. Stwierdził, że na szew się nie kwalifikuje, jedynie możemy założyć pessar, ale musimy poczekać na wynik posiewu. Ja bym brała ten pessar-nie zaszkodzi a psychicznie dużo pomoże. No i w planach mam jeszcze więcej leżenia, mąż będzie musiał sam sobie kanapki do pracy robić
28 mm jest ok:) tylko lez:) mpja miala 24 mm, jak cokolwiek sie skróci to za 2 tyg posiew i wtedy szew...
 
@Mikasa7,
To ja teraz biorę 2×200 czyli 4 tabletki , 2 rano i 2 wieczorem:)
Co do posiewu ja już nawet tych wieczornych nie wkładam jak mam posiew pobierany rano.
Wkładam później rano po badaniu 2 i w ciągu dnia dwie. Myślę że jak nie wlozysz luteiny na kilka godzin to tak od razu ta szyjka Ci się nie skróci ;)
Ja przed badaniami nie aplikuje nic bez względu czy mam posiew czy nie żeby lekarz przy badaniu wszystko dobrze widział ;)
Wkladasz dopochwowo 2 tabletki naraz? A uzywacie do wkladania "wspomagaczy"? Bo ja wkladam z odrobina zelu dozwolonego w ciazy, czysty kwas hialuronowy,ktory tez wstrzykuje sie do pochwy po porodzie. Bo tak to mi za sucho i dyskomfort... mam jeszcze dwie globulki nacmirroru,za 2 dni zaczynam karmic piske luteina trzy razy dziennie...
 
reklama
Dziewczyny trzymam kciuki za Wasze szyjki[emoji110] daje znać jak u mnie sytuacja się rozwija, na kontroli po 3 tygodniach z pessarem i leżeniem, Pessar trzyma- badanie palpacyjne, usg przez powłoki brzuszne z pomiarem jest 25 mm (było 26 mm) wiec na razie Pessar i polegiwanie pomaga. Ale dzidziuś cały czas główkowo wiec będzie sobie napierał na ten Pessar już cały czas, a i nie mały jest :) 1400 w 27+3. Na razie kontynuujemy luteinę 2x dziennie.
 
Do góry