reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

@Mikasa7 ,
A w jakiej dawce masz ta luteine ?
3 × 100?
Ja dzień przed pobraniem posiewu nie aplikuje nic, żeby wynik wyszedł wiarygodny.
Dodatkowo mój lekarz zaznacza na karcie informacyjnej do laboratorium, że przyjmuje luteine :)
I
Tak, 3x100. A Ty ile bierzesz? No ja bede miala pobierany posiew okolo 9 rano, zastanawiam sie czy wystarczy jak nie wrzme tylko rannej tabletki,czy moze wieczornej tez nie brac. Z drugiej str boje sie,ze wtedy szyjka zwariuje i sie skroci.
 
reklama
A miałaś jakieś objawy? Czy czułaś że coś jest nie tak poprostu?
Czułam, że coś jest nie tak-rozpieranie i ciągnięcie w dół, ale ja już z tym nic nie mogę zrobić, bo i tak cały czas leżę. Po prostu dzidzia i macica już tak urosły, że swoim ciężarem naciskają (przybrała 400g w 2 tyg). Mam tylko nadzieję, że skoro w pierwszej ciąży przeleżałam 2 miesiące z rozwarciem, to teraz może też się uda chociaż jeszcze parę tygodni.
 
Jestem po...szyjka zamknieta, 24 mm... wiec w porownaniu do zeszlego miesiaca 2-3 mm skrocila sie. Doktor chcial pobrac posiew, bo mala bardzo nisko glowka.uciska,stad tez szyjka sie skraca. Jednak biore macmirror to dopiero za 2 tyg (prywatnie oczywoscie,nie na nfz) sprawdzi szyjke i w razie co pobierze posiew... i wtedy moze szew okrezny zaloza. luteine mam zwiekszona do 3 tabletek dopochwowo... mala ma juz 750 g,wiec.jest ok. Echh... niby nie jest zle,ale mialam nadzieje,ze sie wydłużyla....
No jak w ciągu miesiąca skróciła sie 2-3 mm, to nie az tak zle. Nawet gdyby utrzymac to tempo to jeszcze masz zapas 24 mm, czyli powinno starczyc na conajmniej 8 m-cy:-) jak dobrze liczę. Fajnie, że jest główką w dół, moja od miesiaca jest w tej samej pozycji-pupą na dole i nic nie wskazuje na to, żeby się chciała obrócić.
 
Czułam, że coś jest nie tak-rozpieranie i ciągnięcie w dół, ale ja już z tym nic nie mogę zrobić, bo i tak cmnały czas leżę. Po prostu dzidzia i macica już tak urosły, że swoim ciężarem naciskają (przybrała 400g w 2 tyg). Mam tylko nadzieję, że skoro w pierwszej ciąży przeleżałam 2 miesiące z rozwarciem, to teraz może też się uda chociaż jeszcze parę tygodni.
Mnie czeka to samo. Pod plywem nacisku glowki szyjka sie skraca, dzidzia przez 4 tyg na tak dosc wczesnym etapie przybrala 350 g.wiec im dalej tym wiecej bedzie trzeba lezec. Ja w I ciazy lezalam od 32 tc z rozwarciem 5,5 tyg;) tzn lezalam do 36 tc, pozniej 1,5 tyg chodzilam. Takze bedzie dobrze;)
 
No jak w ciągu miesiąca skróciła sie 2-3 mm, to nie az tak zle. Nawet gdyby utrzymac to tempo to jeszcze masz zapas 24 mm, czyli powinno starczyc na conajmniej 8 m-cy:-) jak dobrze liczę. Fajnie, że jest główką w dół, moja od miesiaca jest w tej samej pozycji-pupą na dole i nic nie wskazuje na to, żeby się chciała obrócić.
Tylko im bedzie ciezsza, tym bardziej bedzie napierac;) zacznie skracac sie szybciej... no ale zobaczymy za 2 tyg,moze zaloza wspomagacz. Widzisz,moja od 16 tc chyba glowa do dolu... ach te dzieci:)
 
Czułam, że coś jest nie tak-rozpieranie i ciągnięcie w dół, ale ja już z tym nic nie mogę zrobić, bo i tak cały czas leżę. Po prostu dzidzia i macica już tak urosły, że swoim ciężarem naciskają (przybrała 400g w 2 tyg). Mam tylko nadzieję, że skoro w pierwszej ciąży przeleżałam 2 miesiące z rozwarciem, to teraz może też się uda chociaż jeszcze parę tygodni.
Taaak na pewno dasz radę spokojnie [emoji8]
 
Tylko im bedzie ciezsza, tym bardziej bedzie napierac;) zacznie skracac sie szybciej... no ale zobaczymy za 2 tyg,moze zaloza wspomagacz. Widzisz,moja od 16 tc chyba glowa do dolu... ach te dzieci:)
No ale teraz pomimo lezenia sie skrocila? Bo wydaje mi sie, ze pisalas, ze cos tam jednak w domu robisz. To jak bedziesz lezec, to moze nawet sie wydluzy. Ja leze non stop i tylko do Wc wstaje. Zastanawiam sie wlasnie, czy ten szew cokolwiek daje, skoro i tak trzeba lezec i tak sie szyjka skraca i lekarz mowi, ze z czasem i tak spelza...
 
reklama
Do góry