reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Wiem co czujesz... ja tez jak wychodzilam po dlugim lezeniu w domu to az bylo mi dziwnie.. ale zacZęłam powoli wychodzic na zakupy z mezem jakies spotkania ze znajomymi i szyjka bez zmian :) ale prace domowe to moge zzapomnieć do konca ciąży.. a ja tak uwielbiam sprzątać hehe ale dla dZiecka jestem w stanie zrobic wszystko..
 
reklama
Wiem co czujesz... ja tez jak wychodzilam po dlugim lezeniu w domu to az bylo mi dziwnie.. ale zacZęłam powoli wychodzic na zakupy z mezem jakies spotkania ze znajomymi i szyjka bez zmian :) ale prace domowe to moge zzapomnieć do konca ciąży.. a ja tak uwielbiam sprzątać hehe ale dla dZiecka jestem w stanie zrobic wszystko..
No ja w domu nic nie robię,nawet nie gotuje i pieke co uwielbiam, porządki tez nie po mojemu,no ale cóż:-)trzeba to trzeba leżeć i juz chociaż nie wiadomo jakby było gdyby się chodziło lepiej nie ryzykować, ja jak lezalam przed szwem to i tak szyjka bardzo szybko się skracala, ale lekarz teraz kazał leżeć to leże tym bardziej ze to dwójka dzieciaczkow na raz:-)to obciążenie na szyjkę dużo większe.Nie wiem czy odwaze się wyjść gdzieś do sklepu:-)nawet dzisiaj jak jechalam robić wyniki to byli mi strasznie nie wygodnie w samochodzie bo mogę leżeć tylko na lewym boku,przy każdej innej pozycji dusi mnie.
 
Współczuję ci ale dasz rade !!! Jeszcze trochę i juz bedziesz po. :) odrazu dwojeczka na raz to zobacz jedno poswiecenie :) :) ja tez mialam stresa jak szłam na zakupy ale u mnie ewidentnie porzadki domowe skracaly szyjke za duzy wysiłek.. teraz juz jest ok :)
 
Ja masakra. Dostaje zastrzyki z no spy bo lykac tabl nie mogę. Wymioty. I tak mi to nic nie daje. Skurcze są. Ból w nerce. Doszedł stan podgoraczkowy. Jak mi wzrośnie temp to szpital. Juz nawet nie myślę co z szyjka
 
Hej dziewczyny. Jestem w 21 tyg ciazy. 2 tyg temu szyjka 35 mm przez USG dopochwowe wykonane u endokrynologa który jest też ginekologiem. Martwilam się i poprosiłam żeby mnie zbadał. Kilka dni temu u mojego ginekologa USG przez brzuch i szyjka 32 mm. Nie zalecił żadnego leżenia ani nic . Sama nie wiem... Czy ta różnica to może być przez to, ze jedno dopochwowo a drugie przez brzuch? Trochę się martwię więc zaczęłam więcej leżeć. Pozdrawiam Was.
 
Martyna to niewielka różnica a myślę że wynikała właśnie przez to ze była mierzona raz dopochwowo a drugi raz przez brzuch.
 
Mi nigdy nie mierzono przez brzuch. Pierwsze słyszę ze moŻna określić dlugosc szyjki przez brzuch. Najbardziej wiarygodna metoda mierzenia jest dopochowo i wazne zeby mierzyl ci ten sam lekarz... 35mm to dobra długość. Dopochowo jest w stanie okreslic dlugosc szyjki oraz jakiekolwiek rozwarcie jesli bys miala.
 
Hej dziewczyny. Jestem w 21 tyg ciazy. 2 tyg temu szyjka 35 mm przez USG dopochwowe wykonane u endokrynologa który jest też ginekologiem. Martwilam się i poprosiłam żeby mnie zbadał. Kilka dni temu u mojego ginekologa USG przez brzuch i szyjka 32 mm. Nie zalecił żadnego leżenia ani nic . Sama nie wiem... Czy ta różnica to może być przez to, ze jedno dopochwowo a drugie przez brzuch? Trochę się martwię więc zaczęłam więcej leżeć. Pozdrawiam Was.
Ja Ci powiem ze tez miałam długą szyjkę ale u mnie wizyty odnośnie pomiaru szyjki odbywały się co tydzień po uprzednim poronieniu i szyjka ładnie się trzymała i nagle bardzo szybko z tygodnia na tydziec szybko się skracala,myślę ze musisz to monitorować bo u mnie z 39 w ciągu tygodnia zleciala na 22 a następny tydzień juz tylko 10 mm i konieczny był szew,więc oszczędzaj się na pewno i może częściej mierz szyjkę,lepiej tego pilnować.Pozdrawiam i życzę zdrowka :-)
 
reklama
Do góry